Poruba brankou z 55. minuty zlomila kopřivnický odpor, rozhodl Zdeněk

13.12.2017, R. Chyla, G. Juříková

Porubští hokejisté zvládli závěr čtvrté sedminy soutěže, když na domácí ledě porazili šestou Kopřivnici těsně 2:1. HC RT TORAX sice už 18. minuty vedl, jednobrankové manko však hosté z města automobilů lehce smazali ve druhé části díky Michalu Vyčesanému a muselo se začínat od nuly. Když už to vypadalo, že zápas bude muset opět rozhodnout minimálně prodloužení, prosadil se z nenápadné akce Jiří Zdeněk, který nadělil v posledním hraném duelu roku 2017 na porubském ledě tři body pro domácí.

2. liga – skupina Východ - 28.kolo st 13.12.18:00
HC ISMM Kopřivnice
2:1(1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Káňa T. (Luka, Slavík), 55. Zdeněk (Luka, Janota) – 28. Vyčesaný (Gola P., Stříž). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 629. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Adam, Puškár, Slavík, Dresler, Janota, Hryciow – Haas, Zachar, Fojtík (od 40. Ballner) – Káňa T., Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender
HC ISMM Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail, Červenka, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola P.

Adam Červenka (KOP) (0+0)
Luboš Adam (POR) (0+0)
Radim Štěpánek (KOP) (0+0)

Domácí se usadili v útočném pásmu a Tatru drželi skoro čtyři minuty pod tlakem. Při přesilové hře byli Porubští gólu nejblíže, ale při finální nahrávce Zdeňka přes brankoviště, úmysl vystihl hostující obránce a Finsterle už tak nemohl zakončovat do odkryté poloviny brány. Kopřivnice se před Kůdelou objevila až v páté minutě, kdy Suchý zakončoval skrytou střelou za obránce. Ale ani po této akci se stav neměnil. Další šanci, a asi největší v první třetině, měli hosté v deváté minutě, kdy Kůdela doslova lehl na znak do brankoviště, aby nezkrotný kotouč schoval před dorážejícím Sluštíkem. No a třetí pokus měla Tatra o pár minut později, kdy Poruba špatně střídala. Ale ani tentokrát se diváci gólu nedočkali. Na druhé straně nevyšlo domácím přečíslení a ve čtrnácté minutě Hromada prověřil pevnost své lapačky. Už se zdálo, že střelecká listina bude po první třetině prázdná, ale po pasáži, kdy se hrálo nahoru dolů, se z protiútoku prosadil na konci osmnácté minuty Tomáš Káňa, který z kruhů trefil odkryté místo v Hromadově postoji.

Po první přestávce dohrávala Tatra větší část početní výhody, ale rozpačitý druhý vstup do útočné třetiny ji stál hodně času. Domácí dokázali puk dostávat do střední části kluziště i s pomocí gólmana Kůdely. Hosté v dalších přesilovkách převzali režii utkání, ale až třetí početní výhodu Tatra využila. Z před brankového prostoru, kde se pohyboval Michal Vyčesaný, uklidil kotouč za ležícího Kůdelu. V druhé třetině Tatra jela na vyšší rychlostní stupeň a domácí ji těžko dojížděli. Hrálo se více méně před Kůdelou a to bralo domácím síly. Stejně tak i neproměněné úniky a přečíslení, které si RT TORAX vypracoval. Hromada vychytal jak Haase tak i Káňu. Na závěr druhé části utkání se začalo mezi hráči jiskřit. Vhazování se protahovala kvůli strkanicím a ani před brankami to na klidná místa nevypadalo.

Na úvod třetího dějství si Poruba vypracovala hned dvě šance, jenže ani jedna neskončila gólově. Ballnerovu šanci vychytal na poslední chvíli gólman Hromada a Lukova střela minula vzdálenější tyč. Blízko gólu byli i hosté, když hráli přesilovku. Ale i oni naráželi na koncentrovaného brankáře. Kůdela si vždy kotouč dokázal najít a zabránit jeho průchodu za brankovou čáru. Jako například dělovku obránce Štěpánka výstavně zachytil do lapačky. Porubští sehráli skvěle přesilovku, měli několik možností skórovat, ale až byla Tatra v plném počtu, dopravil kotouč za Hromadu Jiří Zdeněk. Spíše tedy do odkryté brány, protože kopřivnický gólman byl mimo brankoviště, když se snažil zmenšit střelecký úhel Lukovi. Ten ale přihrávkou před branku našel právě Zdeňka a ten nemohl netrefit prostor mezi třemi tyčemi. Kopřivnice se snažila dostat zápas do prodloužení, ale proti byl hlavně porubský gólman, který puky odrážel. Kopřivnice po oddechovém času hrála bez gólmana, ale půl minuty před koncem základní hrací doby se dostala do oslabení a bylo po šanci na vyrovnání.

Ostatní zápasy 28. kola

Hodonínvs.Val.Meziříčí5:4 pr.
Šumperkvs.Nový Jičín8:0

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Hledáme cestu z krize ven. Bylo to sice ubojované a vydřené vítězství, ale možná právě takový výsledek nás nakopne. Jsem rád, že jsem zápas dotáhli do vítězného konce, nicméně prostřední část zápasu byla jedním slovem katastrofa. Tam jsem měl pocit, že jsme nebyli snad čtrnáct dní na ledě. O druhé přestávce se trochu zvedl v kabině hlas a řekli jsme si, že to musíme urvat za každou cenu. Nebylo to krásné, ale tři body jsou doma. Doufám, že tohle byl zlom a takové utkání nás nakopne.

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Myslím si, že jsme byli Porubě určitě vyrovnaným soupeřem. Neproměnili jsme ale své příležitosti, což logicky rozhodlo. Mám za to ale, že bod jsem si minimálně zasloužili. Doma jsme s Porubou dvakrát vysoko prohráli, kdy jsme naposledy třikrát hloupě chybovali na začátku a bylo po utkání. Řekli jsme si tedy, co chceme v Porubě hrát a kluci to plnili po celých šedesát minut, za což jsem velmi rád. Možná nám svědčí trochu i užší kluziště.