Odvetné utkání s Oceláři se starším dorostencům nevydařilo

29.12.2012, Gabriela Juříková

Poslední sobotu roku 2012 sehráli starší dorostenci s třineckými Oceláři přípravný zápas. Ve Werk Aréně jim výhra na poslední chvíli utekla. Na domácím ledě chtěli každopádně vyhrát, a přestože k odvetě vzali třinečtí trenéři jen mladé hráče a hráče mladšího dorostu, svěřenci trenéra Rambouska nedokázali svou snahu přetavit v góly. Třinečtí dokázali potrestat každé porubské zaváhání a vyhráli 6:0. V prodloužení góly nepadly a nájezdy skončily nerozhodně 3:3. Další utkání, tentokrát již ligové, odehrají starší dorostenci v pátek 4. ledna s Warriorem Brno.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. so 29.12.17:00
HC Oceláři Třinec
0:6(0:2, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Motloch (Christov), 7. Poruba (Motloch), 34. Pala (Motloch, Christov), 47. Christov (Adámek, Motloch), 53. Tůma, 55. Petrák. Rozhodčí: Šeděnka – Vaculík, Rajnoch. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mec (31. Maček) – Štěpán, Kropka, Charvát, Síkora T., Kotas, Bolek – Havránek, Bartoň R., Holaň – Csomor, Smrčka, Gřeš – Laryš, Mládek, Rataj – Kurnik, Knopp, Boleslavský.
HC Oceláři Třinec: Fendrich (31. Hlaváč) – Stránský, Zahradníček, Polášek, Bartoň M., Cienciala, Walaski, Adámek, Motloch, Christov, Poruba, Jašek, Pala, Petrák, Trčka, Lorek, Tůma, Sikora K., Škorpík.

Góly začaly padat již v první minutě, kdy domácí obránce špatně zpracoval na obranné modré puk a nahrál Christovi, který přihrál na střed hřiště Lukáši Motlochovi. Ten kličkou přelstil Mece a Třinec vedl 1:0. Domácí se snažili držet s Oceláři krok. V bruslení, nasazení a bojovnosti byli rovnocennými partnery, ale v zakončování gólových akcí to domácím skřípalo.

V sedmé minutě po skrumáži v porubském obranném pásmu a po různě nastřelených kotoučích nedokázal Mec puk schovat pod lapačku a Mládkovi se nezdařilo poslat jej mimo brankoviště. Proto Jan Poruba dopravil odražený puk do odkryté brány a zvýšil vedení Třince na 2:0. Posléze Mec vychytal Petráka a první porubský útok se rozjel dobýt třineckou bránu. Následně se o totéž pokoušel i druhý útok, ale třinecká obrana pracovala na výbornou. Střelu Štěpána poté i Charváta Fendrich vyrazil a Boleslavského projektil schoval ve výstroji.

Dobrou šanci měl Holaň, ale na brankovišti se nedokázal prosadit a jedovatou střelu Csomora od modré Fendrich vyrazil ramenem. Domácí měli puk na holích, ale Třinec je dobře napadal již v útočné třetině a nedovoloval jim rozehrávku. V šestnácté minutě byl vyloučen Kotas. Oceláři v první minutě přesilovky zavřeli domácí v jejich třetině. Mec čelil několika střelám a i když měl před sebou hradbu hráčů, střelu od modré na poslední chvíli vyrazil.

Konec třetiny a začátek té druhé hráli přesilovku domácí. Zkusili zatlačit Oceláře do defenzívy, ale střelbou šetřili. Již v plném počtu hráčů musel být při střele Walaskiho na pozoru Mec. Ve třetí minutě druhé třetiny hráli domácí opět přesilovku, ale po minutě se počet hráčů srovnal, když Gřeš přišpendlil protihráče na mantinel. V obou oslabeních se nic důležitého neodehrálo. Hodně se bruslilo nahoru dolů, střel viděli diváci poskrovnu.

V polovině utkání vyměnili trenéři RT TORAXu i Třince brankáře. Maček předvedl brankářské kvality v druhé třinecké přesilovce, když Zahradníčkovu střelu vyrazil na zadní mantinel. Třinec dostal Porubu do tlaku. Maček dokázal několik střel chytit nebo vyrazit, ale na dorážku Martina Paly nedosáhl – 3:0 pro Třinec. Závěr druhé třetiny hráli Oceláři oslabeni, ale nebylo to na ledě znát. Domácí se i v přesilovce nedokázali výrazněji prosadit, přestože polovina třinecké soupisky byla o rok mladší.

V poslední třetině se domácí snažili jít tzv. do brány. Více stříleli, bojovali. Přesto počtvrté inkasovali. Maček neudržel střelu Adámka. Puk mu prošel mezi betony a než si všiml, že leží za jeho bruslemi úplně volný, dorazil jej do brány třinecký kapitán Vít Christov . Další gólovou šanci měl od levého mantinelu Lukáš Jašek, ale nastřelil jen tyč. Při další akci se dokázal prosadit i přes dva obránce Christov, ale skóre se neměnilo. Jen počet hráčů v domácích barvách. Christova domácí hráč hákoval a Oceláři získali další přesilovou hru. Maček několik střel dokázal chytit, ale na střílenou přihrávku před bránu Jakuba Tůmy od levého mantinelu, následně tečovanou bruslí domácího obránce Bolka, byl krátký – 0:5.

Hlaváč, střídající gólman Třince, čelil na začátku poslední tercie několika střelám, v polovině třetiny se hra přesunula před Mačka. Poruba inkasovala čtvrtý a pátý gól a také šestý, když samostatnou akci z půli hřiště úspěšně dokončil Ludvík Petrák. RT TORAX se nevzdal a snažil se vsítit alespoň jednu branku, ale Hlaváč dokázal vychytat všechny porubské střelce. Třinec v odvetě zvítězil 6:0. Diváci již odcházeli, ale trenéři se zřejmě již před zápasem domluvili, že dopřejí svým svěřencům i prodloužení a samostatné nájezdy.

V prodloužení vychytal domácí gólman Palu, Porubu i Petráka a chytil i následnou Petrákovu dorážku. Hlaváč nemusel zasahovat proti Havránkově střele, protože neměla tu správnou sílu a vychytal i pokusy Csomora. Laryš pak na hranici brankoviště netrefil puk ideálně.

V nájezdech si zachytali všichni čtyři brankáři. Začínali hosté. Maček vychytal Zahradníčka, ale Adámek a Walaski uspěli. Mec vychytal Trčku a Lorka a poslední nájezd Tůma proměnil. Hlaváč Smrčku vychytal, Csomorův nájezd nechytil a Havránkovi nedal šanci skórovat. Fendrich nepustil pokus Charváta, ale Kropka s Kotasem uspěli. Nájezdy skončily nerozhodně 3:3.

Pro oba týmy to byla zkušenost. Jak prozradil redakci třinecký trenér René Mucha, mohl si prověřit výkonnost mladších dorostenců, kteří v této kategorii budou příští sezónu hrát a i když přes vánoční svátky hodně trénují, přivítali možnost zahrát si kvalitní zápasy. Hlavně poté, když jim nevyšla účast na libereckém vánočním turnaji. Domácí si naopak vyzkoušeli, zda stačí na lepší týmy. Přestože prohráli 0:6, stačili s Třineckými bruslit, dokázali přitvrdit, ale musí trénovat koncovku.