Odvetné utkání proti Opavě junioři zvládli, svého soupeře zdolali pěti góly

12.09.2013, Kateřina Juříková

Poslední přípravné utkání sehráli porubští junioři opět proti Opavě. Při posledním duelu zvítězila Opava na svém ledě po samostatných nájezdech 6:5, a tak se domácí snažili tuto prohru svému soupeři oplatit. První třetinu Poruba zcela ovládla a dvěma brankami se poslala do vedení. Také ve druhé třetině vstřelili domácí dva góly, o které se postarali Jakub Schwarz a Denis Brnčál. Hosté se několikrát pokusili překonat Marka Mačka, ale ten za svá záda během třiceti odchytaných minut nepustil žádnou střelu. Opavě se podařilo překonat dvěma góly až Mačkova kolegu Davida Mece. Poruba tak zvítězila proti svému soupeři 5:2 a již příští týden v pátek 20. září započnou porubští junioři ligová utkání a jako prvního soupeře přivítají Opavu.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 12.9.18:45
Hokejový klub Opava
5:2(2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Mišenko, 20. Mišenko (Mihal), 25. Schwarz (Pobuta, Maček), 36. Brnčál (Vrána), 41. Schwarz (Pobuta) – 40. Štindl (Hůla), 51. Rybka (Slavík). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (od 31. minuty Mec) – Ryška, Puškar, Vrána, Baca, Bolek, Pšeja, Stanke, Chamrád, Pasker, Pobuta, Schwarz, Havránek, Brnčál, Holaň, Maček, Mihal, Rataj, Mišenko, Gola, Student
Hokejový klub Opava: Kober (od 4O. minuty Druda) – Hon, Bendík, Slavík, Rohovsky, Borunsky, Hůla, Štindl, Rovjek, Rybka, Krupa, Otipka, Ondruch, Pražák, Ježek

Poruba ani Opava v prvních minutách utkání moc střel na gólmany nevypustily. Obě mužstva se sice v útočných pásmech dokázala udržet delší dobu, ale střel padlo velice málo. A když už nějaká střela letěla na některého z brankářů, byly povětšinou slabšího rázu.

Většinu hracího času se v útoku drželi převážně domácí, ale jejich pokusy o vstřelení gólu byly vždy zmařeny buďto soupeřovými obránci, či gólmanem. I když se Opava dostávala před porubskou klec jen zřídka, měli tak jako domácí stejný problém. Ani jedna střela si nedokázala prorazit cestu do klece.

Štindlovi se povedl ve vlastním oslabení parádní kousek. Vyčkával ve středním pásmu a jakmile se mu dostal kotouč na hůl ujížděl na Mačka, který ovšem jeho vpád ustál a puk odrazil. Hosté ještě párkrát ohrozili domácí branku, ale Poruba hru opět přesunula před opavskou klec.

Po dlouhém čekání padl první gól. Tomáš Mišenko ukořistil z hole protihráče puk a poslal svižnou střelu nad gólmanovo rameno. Třicet vteřin před koncem první části Tomáš Mišenko opět skóroval a hosté tak do své šatny odcházeli za stavu 2:0.

Poruba měla obrovskou příležitost navýšit stav, když se Brnčál dostal do útoku a poslal puk na Havránka, který zrovna jel na bránu. Při projíždění kolem opavského gólmana popostrčil kotouč směrem na bránu, ale gól nepadl, neboť puk nešel tím správným směrem.

Dlouho se domácí snažili o třetí branku, až se jim to podařilo. Pobuta objel klec a pokusil se vsítit. Odraženého puku se chopil Jakub Schwarz a zvedáčkem přehodil ležícího gólmana. Hosté se pokusili tento nepříznivý stav alespoň trochu zvrátit, ale místo vstřelení branky do porubské klece se před Mačkem strhla menší potyčka.

Opava těžce nesla třígólový náskok domácích a do všech soubojů šla tvrdě. Z ledu se tak museli zvedat tři domácí hráči a i Maček okusil tvrdost soupeřových loktů. V kleci domácích se od třicáté minuty objevil David Mec. Při přesilovce domácí vstřelili další gól. Zvedáčkem zakončil porubskou akci Denis Brnčál. Zbývalo jen několik málo sekund do konce druhé části, když se Opavě podařilo dát první branku. Jan Štindl se porubskému strážci strefil přímo mezi betony.

Do poslední části utkání vstoupili domácí gólem. Pobuta nahrál v útočném pásmu Jakubu Schwarzovi, který nezaváhal a okamžitě pálil. Jeho přesný výstřel přeletěl gólmanovi nad ramenem a skončil v horním rohu branky. Hůla se pokusil stav snížit, ale trefil pouze horní tyč brankové konstrukce.

Poruba neustále napadala soupeřovu svatyni, ale branku nedokázala dát. Ani opavským hráčům se nedařilo, ačkoliv pár slušných příležitostí měli. Povětšinu času měli kotouč na holích domácí, ale Mihal ani Mišenko neuspěli. Zato hostům se to podařilo hned, jak se dostali před Mece. Do porubské klece poslal puk David Rybka.

Rybka se o navýšení pokusil ještě jednou, ale tentokrát se mu již brankáře překonat nepodařilo. Zbývali pouze dvě minuty do konce utkání, ale hosté nerezignovali a svou snahu nevzdávali. Branka však ze strany Opavy již nepadla a také domácí již neskórovali. Utkání tedy skončilo stavem 5:2.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Pro nás je to škoda, že to byl poslední přípravný zápas. Myslím si, že od začátku utkání jsme drželi taktovku ve svých rukou. Podařilo se nám odskočit až na čtyři góly a po chybách soupeř dal na 4:1. Do třetí třetiny jsme šli s cílem hrát agresivněji, nedostat branku, a aby nás soupeř nedostal pod tlak. V posledních minutách byla naše hra velice špatná. Byla otevřená, soupeř nás přečísloval, a i když jsme zvítězili, myslím si, že byla spousta individuálních chyb, ze kterých naštěstí nepadly branky.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Bylo to vlastně poslední přípravné utkání před začátkem sezóny. Dneska nám chybělo 5 nebo 6 kluků, kteří maturovali, takže jsme vyzkoušeli mladší kluky ročníku 95 a 96. Vyzkoušeli jsme si to a podle mě to dopadlo velice dobře, ve spokojenosti jak nás tak trenérů Poruby, že se nikdo nezranil a že jsme připraveni. Utkání nebylo vyhrocené, nebyly tam žádné vážnější problémy, takže si myslím, že to dopadlo dobře.