O vítězství Chomutova rozhodla prostřední část

07.03.2007, Jaroslav Poštolka, Lukáš Bajgar

V 50. kole I. ligy zajížděla Sareza Ostrava na daleký led KLH Chomutov. Přestože se jí na kluzišti severočeského celku dlouhodobě nedaří, byla to ona, kdo se ve 12. minutě dostala do vedení z hole Lukáše Bokroše. Domácí však rychle zabrali a góly Stanislava Mikšovice, Petra Polodny, Ladislava Bouška a Radka Šípa otočili a deset minut před závěrečnou sirénou vedli 4:1. Ostravští se ještě nevzdali, David Vajda korigoval, ale trefa Jaroslava Haška znamenala již definitivu, zároveň se jednalo o jubilejní dvoustou trefu Chomutova v letošním ročníku. Na konečných 5:3 upravil v samotném závěru kapitán Ostravy Pavel Šebesta. Po sérii tří vyrovnaných utkání prvně časomíra ukázala v sezóně mezi oběma soky více než jen jednogólový rozdíl.

- 50.kolo st 7.3.18:00
Piráti Chomutov
5:3(1:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Mikšovic (Kostourek, Šulc), 24. Polodna (Boušek, Šíp), 40. Boušek (Jeslínek, Révay), 50. Šíp (Boušek, Polodna), 55. Hašek (Kajer) - 12. Bokroš (Boháč), 50. Vajda (Šebesta), 59. Šebesta (Ovšák, Sochorek). Rozhodčí: Fraňo - Hauser, Rozlílek. Vyloučení: 10:13, navíc Štěpánek (SAR) 10 OT. Využití: 3:1. Diváci: 1350. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Piráti Chomutov: Horčička - Bombic, Chatrnúch, Trefný, Révay, Malinský, Šulc, Nosek, Filip - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Havlůj - Heinisch, Hašek, Kajer
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 55. Iláš) - Vajda, Mocek D., Ovšák, Mocek J., Rimmel, Tesařík, Měkýš, Vnenk - Šebesta, Sochorek, Bokroš - Gelačák, Boháč, Valušiak - Klimek, Hubáček, Svačina - Červenka, Janečka, Glas

Severočeši vstoupili do zápasu s ostravskou Sarezou aktivně, od prvních minut zaměstnávali v bráně hostujícího Štěpánka. První velkou příležitost ke skórování měli v oslabení Heinisch s Haškem, ale svoje šance neproměnili. I na druhé straně měli ostravští hokejisté svoji první šanci v oslabení, když Sochorek o kousek minul Horčičkovu bránu. O minutu později šla Ostrava do vedení, když Horčička vyjel ke kruhům, kde chyboval při rozehrávce a daroval tak úvodní branku zápasu hostům. Šťastným autorem branky byl Lukáš Bokroš - 0:1. Za dvě minuty bylo vyrovnáno, Kostourek přihrál přesně před prázdnou bránu Stanislavu Mikšovicovi a ten svou trefou oslavil 500. zápas v dresu Chomutova - 1:1. V závěru úvodní třetiny jel Charousek sám na Štěpánka, ale svůj forhendový blafák přetáhl a tak obě mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu.

I na začátku druhého dějství byli domácí aktivnější, Polodna nejprve bekhendem minul Štěpánkovu svatyni a následně tečoval Bombicovu střelu těsně vedle. Do třetice to Petru Polodnovi vyšlo, v přesilovce dostal od Bouška zpoza brány přesnou nahrávku a z první se trefil - 2:1. V polovině zápasu také ostravský Štěpánek v rohu kluziště vyrobil hrubku v rozehrávce, ale následným tygřím zákrokem zlikvidoval Kostourkovu střelu. O chvíli později se dostali modrobílí do přečíslení dva na jednoho obránce a zakončující Miloš Kajer orazítkoval horní tyčku ostravské klece. V poslední minutě druhého dějství chomutovští hokejisté zvýšili vedení na 3:1, v početní výhodě se před bránou důrazně prosadil nejlepší střelec domácích Ladislav Boušek a vstřelil svůj 30. gól v sezóně. Ještě v samotném konci měli obrovskou šanci Kostourek s Mikšovicem, ale siuaci překombinovali.

V úvodu třetí třetiny nebezpečně při přesilovce pálil od modré čáry Chatrnúch, Štěpánek zasahoval na brankové čáře. V 50. minutě opět v přesilové hře Chomutov přidal čtvrtý gól, když Boušek od zadního mantinelu přihrál Radku Šípovi, který se trefil ke vzdálenější tyči - 4:1. Za 16 sekund hosté snížili na 4:2, po Šebestově přihrávce zblízka procedil puk za Horčičkova záda David Vajda. Domácí se opět dostali do tříbrankového vedení, když nedorozumění hostujících hráčů před brankou využil Jaroslav Hašek a doklepl do brány volně ležící kotouč - 5:2. Po páté inkasované brance vystřídal Štěpánka v bráně David Iláš. Sareza minutu před koncem zápasu zkorigovala na konečných 5:3, střelou Pavla Šebesty v početní