Návrat na led jak se patří! Poprvé se trefil také Szathmáry

25.11.2020, David Kubatík

Porubští hokejisté se více než po měsíci a půl znovu vrátili na led a hned se postavili jednomu z největších favoritů na postup. Do RT TORAX ARENY totiž přijeli Valaši ze Vsetína. Ostravané se však ničeho nezalekli a díky přesnému zásahu své nové akvizice Šimona Szathmáryho šli do vedení. Za hosty sice dokázal vyrovnat Štach, ale po gólu Endála z úvodu třetí části zůstaly všechny tři body doma.

CHANCE LIGA - 9.kolo st 25.11.17:30
2:1(1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Szathmáry (Hudeček, Korkiakoski), 41. Endál (Káňa, Kozák) – 10. Štach (Půček, Gorčík). Rozhodčí: Mrkva, Dědek – Hranoš, Novák. Vyloučení: 2:3, navíc Vlach (VSE) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 26:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Voráček, Urbanec, Slavík – Káňa, Jáchym, Endál - Korkiakoski, Hudeček, Stloukal - Špaček, Kanko, Pořízek - Hotěk, Žolobov, Sikora
VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – Vlach, Kloz, Klímek – Zeman, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek

Porubští hráči jako by hodili celou tu dlouhou dobu bez jediného zápasu za hlavu a vlétli na svého soupeře bez jakýchkoliv problémů. Už v páté minutě se sám na Gábu řítil Kanko, ale bohužel neuspěl. Bezbrankový stav ale v RT TORAX ARENĚ vydržel jen o tři minuty déle. Potom se totiž na modré napřáhla nová porubská posila Šimon Szathmáry a připsal si tak po sedmi minutách svůj první úspěšný zásah v novém působišti. Neuteklo však moc času a skóre bylo znovu vyrovnané. Půčkovu střelu totiž v desáté minutě usměrnil za Muštukovsova záda Lubomír Štach. I nadále pokračoval v úvodní dvacetiminutovce velice svižný hokej z obou stran. Puk už se však za zády ani jednoho z gólmanů neocitl.

Druhá část nabídla divákům podobnou hru, jako ta předchozí. Co už v ní ale chybělo, byly vstřelené branky. Nejblíže měli k jedné z nich domácí, když si po vyloučení Gorčíka zahráli rovnou čtyřminutovou přesilovku. V té si ale i přes velký tlak žádnou velkou gólovku nevypracovali. V tu dobu už do konce prostřední periody zbývalo jen něco přes pět minut. Ty nakonec uběhly a druhá siréna oznámila konec bezgólové třetiny.<(p>

Třetí část začala pro domácí výborně. Už po půlminutě se po přihrávce Jana Káni napřáhl na modré čáře Lukáš Kozák, jehož střelu usměrnil Lukáš Endál nad Gábovu vyrážečku, poslal tak svůj celek do opětovného vedení. O tři minuty později to mohlo být znovu nerozhodně, ale Pechanec trefil pouze spojnici. A branková konstrukce cinkala i na druhé straně. V padesáté minutě se puk vystřelený z Hotěkovy hole otřel o Gábovu levou tyč. Jak se blížil konec, stupňoval se i vsetínský tlak. Valachům však nepomohl ani time-out, ani následná hra v šesti. Porubští si tak po restartu soutěže připsali velice důležité, a navíc zasloužené, tři body.

Příští porubský zápas proběhne už v sobotu. Na ledě RT TORAX ARENY se tentokrát představí nováčci soutěže z Kolína.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Dlouho jsme se na Vsetín připravovali a nesmírně se těšili na restart. Když už přišel den zápasu, tak jsme znervózněli a na naší hře to bylo trochu vidět. Vsetín hrál dobře a v některých momentech mu chybělo víc štěstí. Nicméně brankových příležitostí jsme si vytvořili víc a za bojovnost si vítězství zasloužili. Škoda, že jsme mu nešli víc naproti. Podle mě toho brankář Gába viděl až moc. Kdybychom chodili častěji před bránu, tak dáme více gólů. Každopádně jsme rádi za dobrý vstup po restartu. Věřím, že nám vítězná vlna dlouho vydrží.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že na začátku na nás soupeř vletěl, ale brzy jsme se mu rychlostně srovnali a byli vyrovnaným soupeřem. Po gólu na 1:1 jsme si vytvořili dost šancí, abychom skóre překlopili na svou stranu, ale branku jsme nedali. Naopak Porubští si po odrazu vzali vedení zpět. V závěru jsme se tlačili za vyrovnáním, jenže ani při hře bez brankáře jsme gól vstřelit nedokázali. Naši hráči si však zaslouží pochvalu za bojovnost, pohyb a nasazení.