Nástavbovou část dorostenci výhrou nezačali, po obratu bere body Boleslav

25.11.2022, Patrik Rošič

V pátek 25. listopadu započala nadstavbová část Extraligy dorostu zápasem v Porubě, kdy na led RT TORAX ARENY zavítala Mladá Boleslav. Domácí se ujali jako první vedení, jenže hosté dalšími čtyřmi góly utkání otočili a dokráčeli tak k první výhře. Porubští mladíci ještě v závěru dokázali snížit na 2:4.

Extraliga dorostu – Východ - 1.kolo pá 25.11.18:15
BK Mladá Boleslav
2:4(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Jevtěchov (Skorochod, Koida), 60. Hansel (P. Sobol – 19. Steklý (Lev), 32. Kubíček (Šindelář, Kristek), 42. Kurka (Průšek), 57. Vojáček (Konobelj, Lev). Rozhodčí: Kroček – Rychlý, Kaprál. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: S. Sobol – Stasjuk, Jeřábek, F. Veselý, Bodnar, Dragon, Michalík, Pavlíček – Zachariasz, P. Sobol, Jevtěchov, Indrst, Koida, Hansel, T. Vehovský, Skorochod, M. Hlaváč
BK Mladá Boleslav: Císař – Kovář, Křivánek, Hlinský, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král, Beran, Konobelj, Šindelář

První gól přišel v 10. minutě, když se přesně mezi tři tyče trefil Oleksij Jevtěchov. Potom hrála Poruba ve čtyřech, hosté však nabídnutou přesilovku nevyužili. K početní výhodě se dostala parta Davida Moravce, ani tentokrát se ale skóre neměnilo. Změna totiž přišla při rovnoměrném počtu hráčů, to totiž vyrovnával Vojtěch Steklý.

V druhé periodě se převážně vylučovalo. Ani jedna přesilová hra ale využita nebyla. Hodně blízko k tomu měla parta v zelených dresech, protože 2 vteřiny po uplynutí trestu Bodnara otočil stav střetnutí Richard Kubíček. Do šaten tak Porubané mířili s jednobrankovým mankem.

V třetí tercii byl k vidění gól docela brzy. Uběhla přibližně minuta a půl, když Mladou Boleslav poslal do dvoubrankového vedení Adam Kurka. Další branky přišly až v samotném závěru. Nejprve navýšil hostující vedení Matěj Vojáček. Úplnou tečku ale za zápasem předvedla Poruba. Skóre už pouze kosmeticky dokázal opravit Tomáš Hansel.