Měli jednoznačnou střeleckou převahu, přesto odjížděli mladší dorostenci z Lapače bez bodů

16.09.2017, Gabriela Juříková

V sobotním odpoledni 16. září se porubští mladící sjeli do Vsetína k třetímu utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu a nutně potřebovali bodovat. Teoreticky jen právě se Vsetínem a Technikou mohou v silné konkurenci týmů dokázat vyhrát. Oproti domácímu utkání s Havířovem se Porubští střelecky činili a soupeře v této disciplíně předčili. Přesto si z Lapače body neodvezli, byť střeleckou listinu otevírali. Dva porubské góly stříleli Kryštofové. Konkrétně Kryštof Krčmarský a Krzyzstof Macias. Příští utkání je na programu v neděli 24. září v RT TORAX ARENĚ s Přerovem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 3.kolo so 16.9.13:00
3:2(0:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 45. Bednařík (Vrána), 47. Čajanová (Kunst, Půček), 57. Zemánek (Kunst, Bednařík) – 17. Krčmarský (Kotásek, Fojtík), 51. Macias Krz. (Halata). Rozhodčí: Volf – Novák, Poláček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 22:34 (10:12, 6:15, 6:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Houser, Velikovský, Kunst, Sviták, Sovjáková – Bednařík, Babeliak, Pažitka, Kočí, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová.
HC RT TORAX Poruba: Calábek – Calábek – Dobeš, Machů, Hlaváč, Gelnar, Bechný, Elbl – Kotásek, Macias Kr., Halata – Foldyna, Krčmarský, Fojtík – Spurný, Pavlík, Barčák

Sudí v první třetině vyloučil jen porubského Dobeše za držení, ale domácí početní výhodu nevyužili. Zdálo se, že se diváci gólu nedočkají. Kotásek byl totiž v úniku, ale svou střelu nedokázal zvednout nad Málkovy betony. Nakonec ruce nad hlavu přeci jen hostující tým zvedal. V sedmnácté minutě zatáhl Alex Kotásek puk po pravém křídle do útočné třetiny a přes obránce nahrál na střed hřiště najíždějícímu Kryštofu Krčmarskému, který se nemohl netrefit do poloodkryté brány. Málek se nestačil proti tvrdé střele přesunout.

Druhá třetina změnu stavu nepřinesla, byť si oba týmy zahrály přesilovku. Na šance ale mírně vedl RT TORAX, kdy měl tři příležitosti si své vedení pojistit. A jak se v konečném zúčtování potvrdilo, tyto neproměněné šance hodně mrzely. Domácí hráči si nějaké útočné akce vypracovali, ale Calábek žádnou velkou práci neměl.
Po druhé výměně stran bylo na ledě nejvíce rušno. Jak herně, tak gólově. Domácí přečkali oslabení, což je zřejmě povzbudilo. David Bednařík celkem záhy s přispěním nahrávky Vrány skóre vyrovnal. Pak se Porubští dostali do oslabení pět na tři, čehož plně ROBE využil. Sára Čajanová přesnou trefou v sedmačtyřicáté minutě doslala svůj tým do vedení. To ale moc dlouho nevydrželo. V čase 50:05 RT TORAX Poruba vyrovnal Krzyzstofem Maciasasem, který stál v pravý čas na pravém místě a nahrávku Halaty dokonale využil.

Devět minut, které do konce třetí třetiny zbývalo odehrát, byly oba týmy na dosah prvním bodům v soutěži. V předchozích dvou kolech ani Vsetín ani Poruba nebodovaly. Jenže smírně utkání třetího kola ELIOD Extraligy neskončilo. Šťastnějším nakonec byli žlutozelení, když v sedmapadesáté minutě po chybě porubské obrany překonal Calábka Tomáš Zemánek. Hosté do utkání vstoupili lépe, ale neproměněním šancí v druhé třetině, kdy Vsetín jednoznačně přestříleli, dali soupeři velkou možnost a naději k výhře, čehož hráči VHK ROBE Vsetín plně využili.
V sobotu 23. září bude RT TORAX ARENA patřit florbalu, přesněji utkáním žen a mužů klubu SC Tempish Vítkovice, proto příští extraligové kolo svěřenci trenérů Leksovského a Bahníka odehrají až v neděli 24. září, kdy budou hostit Přerov. Celý týden se tedy mohou v klidu na těžkého soupeře připravovat.