Vánoční nadělování: Porubě na poslední chvíli tři body, Vsetínu mrzutost

22.12.2017, Gabriela Juříková

Vánoce jsou už ve dveřích a než rozbalíme po nedělní Štědrovečerní večeři dárky, mladší dorostenci Poruby si jeden nadělili už večer v pátek 22. prosince. Ve 4. kole záchranářské mise hostili Vsetín, na který ztráceli šest bodů. Třikrát dokázali porubští hráči srovnat skóre, několikrát byli blízko dalších branek, stejně tak i ROBE Vsetín, ale míra zodpovědnosti je svazovala. Už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, ale osm vteřin před koncem základní hrací doby rozhodli Porubští o zisku veledůležitých tří bodů a Vsetínu pod stromeček nadělili zklamání. Pro sebe radost, na které se gólem a dvěma asistencemi podílel Jan Moškoř.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 22.kolo pá 22.12.16:30
VHK ROBE Vsetín
4:3(0:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 21. Moškoř (Gelnar), 51. Rambousek (Krčmarský), 54. Havlík (Moškoř), 60. Halata (Fojtík, Moškoř) – 15. Babeliak (Vrána, Navrátil), 33. Kočí, 53. Kunst (Turek, Půček). Rozhodčí: Klapetek – Klimek, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Machů, Puchala, Havlík, Macurák, Bechný, Gelnar – Rambousek, Krčmarský K., Kubík – Halata, Moškoř, Fojtík – Foldyna, Macias Kr., Pavlík – Spurný, Barčák
VHK ROBE Vsetín: Málek – Velikovský, Liss, Houser, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Cypris, Babeliak, Fencl, Kočí, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová

Domácí hráli útočný hokej, jenže gólově to nedokázali potvrdit. V koncovce měli svázané křečovité ruce a puky prostě mezi tři tyče nedostali. Šance přitom měli velké, naopak v obraně v první třetině zářili. Domácí sice inkasovali v patnácté minutě po střele Borise Babeliaka, ale další tlak Vsetína dokázali odvrátit. Leckdy se kotouč ani nedostal ke Slížovi, protože jej hráči sbírali a odváželi za modrou čáru. Po první dvacetiminutovce byl boj o cenné body pořád otevřený.

Druhá třetina byla herně stejná jako prvních dvacet minut hry. Porubští hned v první minutě srovnali gólem Jana Moškoře, když byl v brankovišti hodně důrazný. Domácí nebyli o moc horší než soupeř, Vsetín měl možná malinko více ze hry, ale rozhodně se nehrálo na jednu branku. Ve druhé polovině třetiny se na sólovou akci vydal Václav Kočí. Objel branku, a když pořád nenacházel, kudy poslat kotouč na bránu, sjel si mezi kruhy a zakončil nad gólmanovo rameno. Teď byla opět na tahu Poruba.

Nejdůležitější momenty zápasu si domácí schovali do třetí třetiny. Na 2:2 vyrovnal po nahrávce Krčmarského Michal Rambousek a to ve vlastním oslabení. Přečíslení dva na jednoho vyřešili ukázkově. Jenže hosté šli o dvě minuty později opět do vedení. Po střele od modré čáry v podání Stanislava Kunsta odpověděl do minuty Tomáš Havlík. Už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, když v poslední minutě vymysleli Moškoř, Fojtík a Matěj Halata biliárový kousek, kterým přelstili celou vsetínskou pětku i s gólmanem. Osm vteřin před koncem základní hrací doby si Porubští zajistili tři cenné body a další domácí výhru nad Vsetínem.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že soupeř byl o kapánek hokejovější. Měli šestibodový náskok a tohle utkání je tolik nesvazovalo jako nás, takže byli uvolněnější. Oproti utkání v Šumperku, kde jsme sice prohráli 5:0, byli kluci pomalejší, nebruslili a byli svázáni zodpovědností. Navíc takový tlak na výsledek zažil loni jen jeden hráč, takže i to hrálo roli. My byli křečovití, nervózní, ale za to, jakým způsobem dotáhli utkání do vítězného konce, jsem klukům poděkoval.

Lubomír Konečný (VHK ROBE Vsetín): Máme za sebou dvě vítězná utkání, ale věděli jsme, že do Poruby nejedeme k lehkému zápasu. Ta je doma silná, hraje se nám tu špatně a bohužel nám to ani entokrát nevyšlo. Měli jsme i štěstí, že Poruba nešla do vedení dřív, kdy neproměnila své gólovky, takže jsme se drželi. Bohužel závěr je pro nás smutný. Prohrané buly v útočné třetině, propad ve středním pásmu a inkasování osm vteřin před koncem hodně zamrzí. Ale i takový je hokej.