LIGA JUNIORŮ ZACHRÁNĚNA! Porubští si smlsli na Vsetínu a uhájili soutěž

24.03.2022, Lukáš Bajgar

Čtvrtý zápas finálové části play down začal lépe domácí Vsetín, když se v 15. minutě ujal vedení. Poruba se ale rozjela ve druhé části, to využila hned tři přesilové hry. A když v samotném závěru zápasu přidali ostravští borci další tři trefy, mohou se junioři HC RT TORAX radovat nejen z výhry 6:1, ale především z uhájení ligové příslušnosti.

Liga juniorů - FPD4 čt 24.3.16:00
1:6(1:0, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 15. Liss (Przybyla, Horský) – 24. Černý (Ludvík, Halata), 27. Koudelný (Ludvík), 29. Ludvík (Halata), 56. Siekierka (Barčák, Hlaváč), 58. Ludvík, 60. Černý (Barčák, Siekierka). Rozhodčí: Skopal, Kika – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 1:0, 1:6. Stav série: 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Liss, Čapka, Sýkora, Machů, Sviták, Mojžíš – Maštalíř, Janíček, Veselý, Przybyla, Jurek, Bednařík, Ramert, Bachánek, Horský, Broža.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (od 59. Drabčík) – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Hlaváč, Ludvík – Kolat, Mikula, Halata, Chovanec, Barčák, Koudelný, Siekierka, Žák, Elze, Prokeš, Lysoněk.

V pořadí čtvrtý zápas finálové série play down začal lépe domácí tým, v 15. minutě se prosadil Richard Liss.

Druhá tercie už byla plně v dikci Poruby, padly tři branky a všechny v přesilovkách: v rozmezí 24. až 29. minuty se trefili postupně Vojtěch Černý, Jakub Koudelný a Jakub Ludvík. HC RT TORAX vystřelil v této třetině hned dvaadvacetkrát!

Poslední část byla dlouhé vyrovnanější a Vsetínští se snažili přeci jen vykřesat poslední naději na záchranu. To se naštěstí pro hosty nepodařilo, naopak ti nejdříve v 56. minutě Mateuszem Siekierkou navýšili na průběžných 4:1. Žlutozelení sáhli po hře bez brankáře a už po deseti vteřinách tohoto risku trestal Jakub Ludvík, čtyřbodový borec večera. V závěrečné euforii dokonal dílo zkázy domácího celku Vojtěch Černý, Poruba vyhrála 6:1, zachránila Ligu juniorů a nyní ji čekají dlouhé oslavy.