Junioři dobyli Lapač! Vsetín porazili 3:2 a vezou domů tři cenné body

17.11.2021, Patrik Rošič

Osmnácté kolo Ligy juniorů zavedlo porubské mládežníky na horký led Vsetína. Na Lapači sice šli jako první do vedení domácí, ale Poruba zabojovala a dalšími třemi brankami zápas otočila. Domácí sice ještě snížili, ale na vyrovnání se už nezmohli. Porubští tak vyhráli podruhé v řadě a v tabulce se posunuli až na 3. místo.

Liga juniorů - 18.kolo st 17.11.17:30
2:3(1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Bednařík (Lavička), 47. Janíček (Horský, Maštalíř) – 20. Lysoněk (Hlaváč, Černý), 38. Urbančík (Siekierka, Dinmukhammed), 39. Žák (Barčák). Rozhodčí: Vaněk – Kociňák, Šobán. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 89. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Mojžíš, Sýkora, Houser, Sviták, Prčík, Liss, Matějíček, Macík, Čapka – Horský, Jurek, Janiček, Bednařík, Lavička, Maštalíř, Broža
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Fišara, Mrozek, Černý, Dinmukhammed, Hlaváč, Kelner – Siekierka, Chovanec, Barčák, Urbančík, Kolat, Mikula, Koudelný, Halata, Žák, Lysoněk

Nejprve si oba dva týmy vyzkoušeli hru v početní výhodě. Vsetínští ani Porubští ale tyto šance využít nedokázali. Nicméně první branka padla par okamžiků po porubském oslabení. Stav utkání otevřel v 9. minutě domácí David Bednařík. Domácí dlouho vedli a zdálo se, že půjdou do druhé části s jednobrankovým náskokem. Jenže devět vteřin před první sirénou vyrovnal Ludvík Lysoněk. V druhé části padly góly dva. Nejprve v čase 38:00 otočil stav střetnutí na porubskou stranu Jakub Urbančík, aby za 23 vteřin navýšil na dvoubrankový rozdíl Lukáš Žák.

V třetí periodě si v úvodu zahráli domácí další přesilovku. Ani ta však nebyla využita. Ve 47. minutě se ale už Valaši radovali. Na 2:3 snížil Martin Janíček. V závěru to zkoušel Vsetín ještě bez brankáře. Domácí ale už Marka Slíže nepřekonali a Poruba si tak připsala další důležité body do tabulky. Další zápas odehrají junioři na svém ledě v neděli 21. listopadu, když od 14:00 vyzvou Kralupy nad Vltavou.