Kuriózní gól nestačil. Poruba si z Třebíče odváží porážku o tři góly

05.12.2020, David Kubatík

V rámci patnáctého kola Chance ligy zajížděli hráči celku HC RT TORAX Poruba 2011 na led Třebíče, kde se pro ně zápas nejdříve vůbec nevyvíjel špatně. Kuriózní gól přes celé kluziště totiž vstřelil Tomáš Voráček a vypadalo to, že minimálně po první třetině by Ostravané mohli vést. To se ovšem nestalo. Domácí zápas ještě v první třetině otočili a ve své dominanci pokračovali i po změně stran. Nakonec za zády Ervinse Muštukovse skončily tři puky, čtvrtý gól Třebíčané přidali do prázdné branky při power play.

CHANCE LIGA - 15.kolo so 5.12.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
4:1(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Ferda (Furch, Němec), 19. Šťovíček (Nedbal, Nedvídek), 34. Bittner (Nedvídek, Šťovíček), 56. Ferda (Kratochvíl, Němec) – 16. Voráček (Hlinka). Rozhodčí: Doležel, Bejček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Zukal, Furch, Nedbal, Chalupa, Kowalczyk, Tejnor – Šťovíček, Nedvídek, Vodný – Psota, Bittner, Krliš – Ferda, Němec, Kratochvil – Valík, Michálek, Křehlík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Slavík, Voráček, Dundáček – Endál, Kanko, Sikora – Korkiakoski, Hudeček, Pořízek – Špaček, Hlinka, Hotěk – Brodek, Toman, Žolobov

Už v první třetině nebyla o zajímavé momenty nouze. Na třebíčském zimáku se hrál z obou stran velice energický hokej, který rozhodně nepostrádal množství pozoruhodných šancí produkovaných oběma celky. Navíc se hrálo čistě a bez jediného vyloučení. A nechyběly ani góly. První z nich skončil za zády domácího gólmana a patřil spíš do kategorie „Kuriozity“. Tomáš Voráček se totiž ve svém obranném pásmu napřáhl a bombou přes celé kluziště dokonale překvapil Jana Mičána– 0:1!. Porubské vedení ale bohužel moc dlouho nevydrželo. Třebíčští v rozmezí sedmnácté a devatenácté minuty šlápli na plyn a strhli skóre na svou stranu. Nejdřív se tečí Furchovy střely prosadil Radim Ferda a potom dorážkou po nejistém Muštukovsově zákroku Martin Šťovíček. Do první sirény se toho pak už moc nestalo.

Druhá část navázala, co se tempa hry týče, na svou předchůdkyni. A ve dvacáté čtvrté minutě mohlo být srovnáno. Se Sikorovou dělovkou si ale brankář Mičán poradil bravurně. Na konci minuty třiatřicáté došlo vůbec k prvnímu vyloučení v zápase, když si šel za podrážení na lavici hanby sednout porubský Voráček. Moc dlouho tam ale bohužel nevydržel. Už po sedmi vteřinách totiž Ladislav Bittner dorazil puk do Muštukovsovy sítě a mohl se radovat. Tedy mohl by, kdyby při své snaze nedostal kotoučem do krku. Ihned po gólu byl navíc chybně vyloučen Sikora za údajnou vysokou hůl. Zbytek třetiny si už domácí hráči pohlídali, a tak mohli do kabin odjet s dvougólovým náskokem.

Brzy po začátku třetí části dostali první příležitost zahrát si přesilovou hru i hráči Poruby, nic objevného ale během dvou minut nevymysleli. Ve čtyřicáté osmé minutě se pak po Brodkově střele vytvořila skrumáž před Mičánovou brankou, v té se nejlépe zorientoval Slavík a vypálil. Bohužel ale mimo. A tak čas běžel dál a skóre se nehýbalo. Čtyři a půl minuty před koncem si vzal trenér Janeček oddechový čas a následně odvolal Muštukovse z branky. Tento risk ale nevyšel. Ve středním pásmu totiž dostal příliš prostoru Radim Ferda a od modré se střelou do prázdné klece nemýlil. Skóre 4:1 už potom vydrželo až do konečné sirény.

V příštím zápase porubští doma přivítají regionálního rivala z Frýdku-Místku, proti kterému se budou snažit protrhnout nepříjemnou sérii tří proher v řadě. Zápas začne ve středu od 17:30.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Soupeř do utkání vstoupil lépe, hlavně díky své dobré kombinační hře. Dostali jsme se trošku pod tlak, a tak jsme inkasovali. Rychle jsme ale dokázali odpovědět dvěma góly. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, měli jsme skvělou defenzívu. Soupeř je ale natolik kvalitní, že si i tak nějaké gólovky vytvořil. My jsme si dokázali, že pokud plníme to, co jsme si řekli, můžeme být velmi silní. Klukům za dnešní výkon děkuji.

Martin Janeček (HC RT Torax Poruba 2011): My jsme samozřejmě zklamaní. Chtěli jsme to už konečně zlomit, ale nepodařilo se. Tlak jsme měli jenom prvních patnáct minut a to ještě platonický, bez střelby. A na to se bohužel nevyhrává. Třebíč se štěstím skóre otočila a výsledek si pak zkušeně udržela. Zejména svou poctivou hrou dozadu. Vyhrála dnes zaslouženě.