Juniory srazila oslabení, Vsetín proměnil čtyři z šesti

24.01.2020, Gabriela Juříková

Páté kolo vzájemných zápasů REDSTONE extraligy ukončili porubští junioři na Valašsku. S druhým týmem tabulky drželi jakž takž střelecký krok, otevřeli skóre a v druhé třetině snížili vsetínský náskok na dvoubrankový rozdíl. Svěřenci trenérů Bahníka a Sršně ale zapomněli, že Vsetín je ve skupině Východ nejlepším týmem v proměňování početních výhod, což potvrdili i v pátek 24. ledna. Čtyři z šesti byly ukončeny předčasně a to rozhodlo o porubském neúspěchu. Další utkání mají junioři HC RT TORAX Poruba v pátek 31. ledna na ledě Přerova.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 34.kolo pá 24.1.17:45
8:2(4:1, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Hilšer (Klímek), 18. Holáň (Hilšer, Vavřík), 19. Kožený, 20. Baďura (Houser), 43. Vavřík (Klímek, Holáň), 46. Klímek (Vavřík, Hilšer), 48. Kožený (Kočí, Pospíšil), 57. Vašenka (Kočí, Apolenář) – 4. Barčák, 25. Žídek (Häring). Rozhodčí: Goňa – Kociňák, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Zeman, Houser, Siner, Kožený, Kočí, Kunst – Vašenka, Apolenář, Hilšer, Pospíšil, Vrána, Novosad, Klímek, Baďura, Vavřík, Frimel
HC RT TORAX Poruba: J. Lambert (Pawlas) – Debnár, Pitucha, Topolanský, Hranický, Smička, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Morávek, Anlauf, Häring, Mrozek, Žídek, Barčák, D. Lambert

HC RT TORAX Poruba začal duel s třetím týmem tabulky gólem. Začátkem čtvrté minuty otevřel gólovou listinu Jonáš Barčák poté, co hosté ubránili oslabení. Druhou přesilovku už ale ROBE Vsetín využil. Vyrovnání v něm zařídil Adam Hilšer. Končila osmnáctá minuta první třetiny a domácí šli do vedení gólem Jana Holáně. V následující přesilovce přidal úspěšnou trefu Martin Kožený a aby toho nebylo málo, Porubané šli do šatny s třígólovým mankem, které v poslední minutě zařídil Martin Baďura. A moc příjemné to asi nebylo!

Do brány se v druhém dějství postavil Filip Pawlas, který držel celou třetinu čisté konto. Jan Žídek za asistence Häringa snížil stav na 2:4 v páté minutě druhé třetiny a přestože se celý tým střelecky angažoval, Málek puky za záda nepustil. Naděje na zvrácení stavu byla velká. Zbývala ještě třetí dvacetiminutovka.

Jenže to by nesměli svěřenci trenérů Bahníka a Sršně dávat záminky s vyloučením. Vsetínští junioři jsou v REDSTONE lize skupiny Východ v proměňování přesilovek nejlepším týmem a dokázali to i tentokrát. Na 5:2 zvýšil vedení a ukončil Pavlíkův trest Michael Vavřík a rozpoutal další gólovou smršť. Do tří minut lovil Pawlas ze své brány další puk, který mu tam poslal Daniel Klímek. Neuplynuly ani dvě minuty a domácí zvedali ruce na oslavu dalšího gólu. Podruhé se trefil mezi tři porubské tyče Martin Kožený. Porubané se ze všech sil snažili probít do útočné třetiny, střílet když byla možnost, ale Málek už nebyl nepřekonán. Čtvrtou z šesti přesilovek Vsetín proměnil v 57. minutě, kdy konečný výsledek 8:2 stanovil Jan Vašenka a potrestal vyloučení porubského gólmana.