Junioři zápas odbojovali, škoda neproměněných šancí

24.11.2019, Gabriela Juříková

Porubští junioři poslední listopadovou neděli měli výlet na Valašsko, kde Na Lapači odehráli 20. kolo REDSTONE Extraligy. V páté minutě šli do vedení, ale pak už ledu vládl domácí Vsetín. Až na pátý kotouč v Lambertově bráně dokázal RT TORAX odpovědět a když inkasovali Porubští po šesté, korigovali výsledek na 3:6. Valachy ani tentokrát nezdolali.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 20.kolo ne 24.11.15:45
6:3(2:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Hilšer (Vašenka, Pernický), 14. Hilšer, 31. Klímek (Babeliak, Holáň), 33. Hilšer (Klímek, Vavřík), 37. Klímek (Hilšer, Zeman), 51. Babeliak (Klímek, Vavřík) – 5. Barčák (Benka-Rybár, Anlauf), 38. Bochnak, 53. Morávek (Häring, Zajíc). Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Siner, Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Kunst – Zemánek, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Vavřík, Hrnčíř, Babeliak, Hilšer, Klímek, Frimel
HC RT TORAX Poruba: Lambert – Pitucha, Topolanský, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Pavlík, Benka-Rybár, Tvrdý, Barčák, Stodůlka, Anlauf, Morávek, Häring, Bochnak

Domácí začali zápas dobře, ale Poruba byla první, kdo se prosadil. Benka-Rybár vylákal vsetínského gólmana a Jonáš Barčák poslal kotouč na druhé straně do brány. Vedení Porubanům však dlouho nevydrželo a po několika nezdařených pokusech se za Lambertova záda strefil Adam Hilšer. Ve 12. minutě pak Adam Hilšer využil přesilovku. Okolo mantinelu se dostal až k bráně vystřelil a dostal Vsetín do jednogólového náskoku. Domácím se poté dařilo udržet se v útočném pásmu, ale párkrát jim kotouč utekl a do šance se dostala Poruba. Největší šanci měl Benka-Rybár, jeho pokusu ale skvěle zachytil Málek v bráně.

V první polovině druhé třetiny byl silnějším týmem Vsetín, kterému se také naskytlo několik šancí, ale Lamberta nepřekonal. Ani na straně Poruby nestálo štěstí, co se gólů týče. Druhá polovina třetiny přinesla gólové hody pro domácí. V 31. minutě se prosadil od pravého kruhu Daniel Klímek a navýšil tak náskok svého týmu. Adam Hilšer svou třetí brankou zápasu dostal Vsetín do výrazného vedení a v 37. minutě už bylo s Porubou zle. Valaši využili přesilovku a zvýšili vedení na 5:1 střelou Daniela Klímka. Dvě minuty před koncem třetiny snížil vsetínský náskok Wiktor Bochnak.

Na začátku třetí třetiny se v útoku drželi spíše Valaši, ale jejich střely na bránu končili v Lambertově lapačce, nebo odražené na druhé straně plochy, kde se kotouče zmocnila Poruba a útočila na Málka. Jenže gólově se neprosadili. V polovině periody navýšil skóre Valachů dorostenec Boris Babeliak a v 53. minutě změnil stav Michal Morávek, který tečoval střelu Häringa z mezikruží. Více puků RT TORAX za Málka už ale nedostal a z ledu Valachů odjeli s prohrou 3:6.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Pozitivum dnešního zápasu jsou 3 body a pěkné branky. Myslím si, že negativum byl přístup, který nebyl takový jako v zápase s Havířovem. Při silnějším soupeři nás to mohlo stát výsledek, na tom budeme muset zapracovat.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Dnešní zápas hodnotím kladně, co se týče našich hráčů, tak zápas odbojovali dobře. Soupeř vynikal v proměňování šancí, my jsme tam měli taky spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Soupeř bere tři body a my mu gratulujeme k vítězství.