Juniorská divočina v Uherském Hradišti neměla vítěze

07.11.2010, Adam Bagar

První vzájemný souboj Poruby a Uherského Hradiště skončil 5:5, tentokrát se zrodila ještě divočejší remíza. Porubští sice začali dobře a dostali se do dvoubrankového náskoku, ale domácí hokejisté během třiadvaceti minut skórovali hned šestkrát. Černou kaňkou zápasu byl výkon hlavního arbitra Netopila, jehož výroky držely Uherské Hradiště stále nad vodou. RT TORAX se přesto nevzdal, v závěrečné třetině i přes nepřízeň jiných vlivů zabojoval a nakonec stáhl tříbrankové manko. Poruba si tak po remíze 6:6 připisuje do tabulky alespoň bod. Třemi kanadskými body se blýskl obránce Jakub Peslar.

1. liga juniorů - 19.kolo ne 7.11.10:00
HC Uherské Hradiště
6:6(2:2, 4:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Fridrich (Šudoma), 20. Šudoma, 25. Bříštěla (Šimon), 32. Šimon, 33. Měšťánek (Šudoma), 40. Červenka (Šimon, Fridrich) - 5. Kameníček (Šebesta, Lužný), 11. Peslar (Jelen, Odsedek), 38. Chaloupka (Peslar, Blažej), 43. Kameníček (Mládenka, Kofroň), 51. Vidlák, 58. Dusík (Peslar). Rozhodčí: Netopil - Hejda, Slavka. Vyloučení: 7:9, navíc Mládenka, Blažej 10 OT, Koziol 10 OT + OK a Ferenc (všichni POR) 5 + OK. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:6.
HC Uherské Hradiště: Hubáček - Měšťánek, Vašík, Červenka, Hrabec, Fridrich, Doležálek, Dvořák, Trnavský, Krucký, Koutník, Černý, Šudoma, Kočí, Lažek, Šimon, Zderčík, Bříštěla, Maňásek, Kahánek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Mládenka, Lužný, Koziol, Dusík, Ferenc, Peslar - Kofroň, Šebesta, Kameníček - Blažej, Chaloupka, Vidlák - Kurovský, Odsedek, Jelen - Dominec.

Poruba měla výborný vstup do utkání. Blažej ještě ve velké šanci skórovat nedokázal, ale v přesilové hře se už RT TORAX poprvé radoval. Po Šebestově střele operoval v předbrankovém prostoru Dalibor Kameníček a protečoval kotouč mezi Hubáčkovy betony až do branky. Hosté byli nadále aktivnější, ale Uherské Hradiště mělo k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Až v ní, v té době běžela osmá minuta, si Hanuska poprvé sáhl na touš.

V pohodě hrající Ostravané přidali druhou trefu. Na modré napřáhl Jakub Peslar, jehož pokus nešťastně tečoval domácí hráč do své branky. Ke konci třetiny začali Ostravané chybovat. Dalibor Fridrich nabral ve středním pásmu rychlost, projel přes obránce a pohotově zakončil pod padajícím Hanuskou.

O minutu později byl velmi přísně vyloučen Ferenc, jenž navíc nepochopitelně dostal trest na pět minut a do konce utkání. Když pak mířil na lavici hanby také Blažej, mělo Hradiště k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři. Na modré prásknul do puku Ondřej Šudoma a rázem bylo srovnáno.

Hosté pokračovali v přesilové hře také na začátku druhé části. Poruba se sice ubránit dokázala, ale vzápětí spíše nahazoval puk na branku Jaroslav Bříštěla a jelikož jej Hanuska propustil až za brankovou čáru, otočili domácí během osmi minut stav z 0:2 na 3:2. Poté hlavní rozhodčí neodpískal několik faulů na hostující hráče a naopak domácím nabídl další přesilové hry. To přineslo na ledě značný rozruch.

S hlavním rozhodčím Netopilem nešlo žádným způsobem komunikovat, povídat by o tom mohli Mládenka s Blažejem, když oba vyfasovali desetiminutové osobní tresty. A když pak hlavní trenér Leksovský odvolal na chvíli hráče z ledu byl na světě další dvouminutový trest za zdržování hry. Zápas se tak začal měnit spíše v estrádu, v jejíž hlavní roli byl hodonínský sudí Netopil.

Toho samozřejmě využili domácí hráči. Nejprve měl mnoho prostoru David Šimon, jenž udělal před Hanuskou kličku a zasouval do prázdné, a o chvíli později využil přesilovku čtyři na tři Erik Měšťánek ranou od modré. Když už se hosté dostali do šance, ocil se záhadně na ledové ploše druhý kotouč.

Snížení přišlo opět v přesilové hře. Peslarovu střelu dokázal tečovat Petr Chaloupka. V závěru třetiny byl zasažen vysokou holí Šebesta, což postřehl také čárový sudí. Akce pokračovala a Martin Červenka využil kombinaci střelou do odkryté svatyně. I přes upozornění svého čárového kolegy hlavní arbitr branku uznal. Po dvou třetinách tak svítil na světelné tabuli stav 6:3.

Poruba se nevzdávala. Mládenkův pokus Hubáček pouze vyrazil k volnému Daliboru Kameníčkovi, který trefil poloprázdný prostor branky. Poruba byla rázem aktivnější a dravější. Těsně po polovině třetí části bylo dokonce sníženo na rozdíl jediné branky. Martin Vidlák překvapil Hubáčka nepříliš razantní, zato technickou, střelou k tyči.

Na druhé straně mohl rozhodnout kapitán Hrabec, ale proti byl Hanuskův beton. V závěru domácí vyhodili puk mimo hrací plochu, čímž nabídli Porubě šanci na vyrovnání. Chybělo něco málo přes dvě minuty do konce utkání, když Michael Dusík krásně vymetl růžek Hubáčkovy klece. RT TORAX byl stále při chutí.

V poslední minutě mířil dokonce ve třech hráčích proti jedinému obránci, ale nevyřešil situaci ideálně. Naopak Uherské Hradiště zase vytvořilo slušný závar před Hanuskou deset vteřin před závěrečnou sirénou. Oba soupeři si tak opět rozdělili body, tentokrát za remízu 6:6.