Junioři vstoupili do nového roku jednoznačnou výhrou nad Uherským Hradištěm

07.01.2011, Adam Bagar

V Porubě byl k vidění souboj dvou osmnáctibodových celků ze spodní části tabulky. Uherské Hradiště přijelo s oslabenou sestavou, a tak měli domácí situaci částečně ulehčenou. Poruba sice rychle prohrávala, ale do poslední tercie vstupovala s dvoubrankovým náskokem, který ještě dokázal tým ze Slovácka zúžit na jediný gól. Závěr zápasu však patřil Porubským, kteří přidali další tři branky. RT TORAX byl lepším týmem, soupeře dvojnásobně přestřílel a připsal si po vítězství 6:2 na své konto důležité dva body. Poprvé v sezoně se v domácím dresu představil Štefan Šimkovič, jenž k jedné gólové trefě přidal také dvě asistence. Třemi body se blýskli také Martin Vidlák a Lukáš Kofroň.

1. liga juniorů - 31.kolo pá 7.1.17:00
HC Uherské Hradiště
6:2(1:1, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Barčák (Kameníček, Zuber), 22. Odsedek (Barčák), 25. Vidlák (Kofroň), 53. Vajda (Šimkovič), 53. Šimkovič (Vidlák, Kofroň), 58. Vidlák (Kofroň, Šimkovič) - 5. Černý (Kočí), 42. Kočí (Šimon, Koutník). Rozhodčí: Škrobák M. - Škrobák P., Novák. Vyloučení: 10:10, navíc Šimkovič (POR), Doležálek a Ohnoutek (oba UHR) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 43:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Dusík, Mládenka, Odsedek, Lužný, Ferenc, Jasiok - Vajda, Chaloupka, Blažej - Zuber, Barčák, Kameníček - Kofroň, Vidlák, Šimkovič.
HC Uherské Hradiště: Machálek - Vašík, Černý, Bříštěla, Fridrich, Dvořák, Doležálek, Hrabec, Krucký, Koutník, Ohnoutek, Kočí, Kahánek, Maňásek, Šimon.

Proti oslabenému soupeři začala Poruba aktivně, ale do vedení se v přesilové hře dostalo Uherské Hradiště. Až příliš prostoru nechala porubská čtveřice Matěji Černému, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Vyrovnání měl na holi Vajda, který měl po faulu Vašíka k dispozici trestné střílení. Neudělal to špatně, ale Machálek byl u pravé tyče výborně připraven.

Přesto RT TORAX nemusel příliš smutnit, protože už za pouhých třicet vteřin skončil kotouč za zády hostujícího gólmana. Zuber vyslal na branku střílenou přihrávku, do které vložil hůl Jan Barčák a šikovnou tečí rozjásal porubskou střídačku.

Po zajímavém úvodu nám toho moc v dalších momentech oba celky nenabídly. K vidění bylo v první třetině pouhých šestnáct střel na branku. Lépe na tom byla Poruba, ale do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Hosté si značně protáhli přestávku, za což byli potrestáni dvouminutovým trestem. Poruba dokázala doslova nabídnutou přesilovou hru využít. Na modré se opřel do puku Patrik Odsedek a jeho krásná dělovka skončila přesně pod horní tyčí. Machálek byl naprosto bez šance.

Domácí byli v těchto momentech výrazně lepším týmem a hosté museli faulovat. Další přesilovka byla využita Martinem Vidlákem již po patnácti vteřinách. Porubská jedenáctka si šikovně objela branku a u druhé tyče zasunula touš do branky. Machálek se tentokrát nestačil přesunout a RT TORAX vedl o dvě branky.

Gólově naopak neskončila po Dusíkově pokusu Chaloupkova teč ani Ferencova střela od modré, která skončila na levé tyči. Uherské Hradiště se osmělilo až v závěru, kdy se dostal za porubskou obranu Krucký, jenže Hanuska se výborně natáhl na brankové čáře a nedovolil mu skórovat. Hostům nepomohla ani následná série domácích vyloučení, a tak po čtyřiceti minutách hry svítil na světelné kostce stav 3:1.

Na začátku třetí třetiny zadělal na drama Přemysl Kočí, který zůstal před Hanuskou naprosto osamocen a střelou z první dal ještě hostům šanci na bodový zisk. Jenže domácí byli nadále aktivnější. Vidlák ztroskotal na tyči Machálkovy svatyně a podobně si vedl také Kofroň, jenž nejprve trefil gólmana a po dorážce pravděpodobně levou tyč.

Ani situace dva na jednoho v podání Zubera a Kameníčka k navýšení hubeného náskoku nevedla. Domácí se dočkali až po šikovné Šimkovičově přihrávce na útočnou modrou, kde právě operoval Radovan Vajda. Ten svůj samostatný únik zakončil zkušeně střelou do pravého růžku branky.

Neuběhla ani minuta a domácí mohli jásat popáté. Třetí útočná formace naprosto rozebrala hostující pětici a mezi kruhy tak zůstal osamocený exopavský Štefan Šimkovič. Počkal na správný moment a pod ležícím gólmanem skóroval. Aktivita Porubských nadále pokračovala.

Také o šestý zásah se postaralo stejné trio hráčů, a opět po krásné kombinaci. Tentokrát se však role střelce před poloprázdnou klecí ujal Martin Vidlák. V závěru se již nic zajímavého neudálo, a tak Poruba si poradila s Uherským Hradištěm vcelku hladce 6:2.