Junioři statečně bojovali na ledě extraligové Olomouce, málem stáhli pětibrankové manko

16.08.2013, David Jahoda, redakce

Sotva se junioři vrátili ve čtvrtek večer z Žiliny, vyrazili v pátek ráno k dalšímu, v pořadí už čtvrtému, přípravnému utkání na led extraligové Olomouce. Hanáci byli velkým favoritem, ale RT TORAX se držel statečně, přestože po dvou třetinách ztrácel pět branek. Asi málokdo na stadionu čekal, že bude z rozhodnutého mače ještě pořádné drama. Poruba totiž po přesilovkovém snížení výrazně ožila a dotáhla se na rozdíl jediné trefy. Ačkoliv poté měla další šance na vyrovnání, kohouti už těsný náskok ubránili až do závěrečné sirény. V dalším utkání juniorka hostí v odvetném klání Havířov, duel je na programu v úterý 20. srpna.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 16.8.11:15
HC Olomouc
5:4(2:0, 3:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Brandýs J., 14. Schejbal M., 27. Čamek, 40. Novotný (Kocián), 40 Bauer (Zezula) – 45. Král (Kaleta, Ryška), 47. Kysučan (Král), 53. Král (Kysučan), 54. Schwarz (Kropka). Rozhodčí: Minář – Dopitová, Loun. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 5:0, 5:4.
HC Olomouc: Slezák – Beták, Konečný, Schejbal M., Čamek, Fibrich, Bauer, Brandýs J., Nesvadba, Hradil Z., Jergl, Novotný, Kraigner, Glos, Rašner, Kocián, Rajnoch, Soukal, Šťastný, Zezula, Horák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček M. (41. Šrámek) – Ryška, Baca, Stanke, Vrána, Pšeja, Kropka – Mišenko, Kaleta, Student – Havránek, Pobuta, Schwarz – Král, Piják, Kysučan – Halla.

Juniorští hokejisté Olomouce byli od první minuty lepším mužstvem, což za čtyři minuty po začátku úvodní části vyústilo v první branku do klece ostravského brankáře Mačka. Ten nestačil na rychlou střelu Jana Brandýse, jenž tak poslal svůj tým do vedení. Netrvalo dlouho a Kohouti vedli už o dvě branky. O druhý přesný zásah domácích se postaral Michal Schejbal.

Olomoucký brankář Slezák se v brankovišti mockrát zapotit nemusel, ovšem gólman Ostravy musel čelit dalším nájezdům. Jeden takový na něj zkoušel útočník Kocián, se svým bekhendovým zakončením ale forvard Hanáků neuspěl. Na druhé straně mohl snížit Pobuta, jeho ránu ale zablokovala domácí obrana.

Po šesti minutách hry v druhém dějství už však Mora navýšila svůj počet gólů. Michal Čamek dostal přesnou přihrávku mezi beky a svůj únik proměnil střelou mezi gólmanovy betony. I nadále bylo jasně vidět, kdo je pánem ledu, Poruba se do větších brankových příležitostí nedostávala, a tak udeřila znovu Olomouc. Mezi kruhy se dobře zorientoval Dominik Novotný, který přesnou střelou dával už na 4:0 pro svůj tým.

Nepopulárního „búra“ pro Porubu pak šest vteřin před koncem druhé třetiny dokonal Dominik Bauer, který svou bekhendovou střelou jen se štěstím překonal Mačka.

Hosté z Ostravy nechtěli zápas vypustit, a tak se na začátku třetí periody tlačili do brankoviště gólmana Slezáka. Jednou se dokonce Kysučanovi podařilo uniknout svému strážci, v samostatném úniku ale na olomouckého strážce svatyně nevyzrál.

Následovala dvojnásobná početní výhoda Poruby, a tu už hostující celek využít dokázal. Po závaru v brankovišti Olomouce doklepával puk do odkryté klece Tomáš Král. Druhou branku přidali hosté hned vzápětí, to když protlačil puk za Slezákova záda René Kysučan.

Poruba chytla vítr do plachet a vstřelila další dvě branky, čímž se dostala na rozdíl jediné branky. V krátkém časovém sledu našli místo nad Slezákovým ramenem Tomáš Král, jenž si připsal druhou trefu, a o chvíli později v podobné situaci Jakub Schwarz. Malý zázrak v podobě dohnání pětibrankové ztráty mohl dokonat Kaleta, Slezák však udržel kotouč ve výstroji.

Poruba v závěrečné minutě zkoušela hru bez brankáře, kýženého vyrovnání se však nedočkala. Junioři Olomouce tak přeci jenom utkání proti Porubě, i když s velkými obtížemi, dotáhli do vítězného konce.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): První třetinu jsme začali špatně, bez nasazení a pohybu. Jen díky tomu, že Poruba byla trochu ustrašená, protože přijela hrát proti extraligovému mužstvu, se nám podařilo vstřelit dva góly. Spokojený jsem naopak s druhou třetinou, kdy jsme bruslili a byli důrazní. To, co se stalo ve třetí třetině, bylo už jen vyústění našeho přístupu, který jsme měli v první části. Všichni hráči přistoupili k poslední třetině s tím, že se nemůže nic stát, a to mě mrzí. Už jsem takový přístup od svého mužstva dlouho nezažil.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Dovolím si tvrdit, že jsme sehráli prozatím nejlepší utkání v letošní přípravě. Náš výkon roste s výkonem soupeře, který na nás sice vlétl, ale rychle jsme se přizpůsobili a byli dobrým sparing partnerem. Po druhé třetině jsme sice prohrávali 0:5, což byl pro Olomouc takový uspokojivý výsledek, ale nakonec s velkým štěstím ubránila vítězství, protože jsme dali čtyři pěkné góly a měli tam i nějaké další šance na vyrovnání. Za předvedený výkon musím klukům poděkovat.