Junioři si s chutí zastříleli, Prostějov si odvezl devět inkasovaných branek

18.11.2012, Adam Bagar

Od začátku sezóny se porubským juniorům na domácí půdě výsledkově příliš nedařilo. Tentokrát přivítali předposlední Prostějov a od začátku měli utkání pevně pod kontrolou. Již v první tercii si vytvořili dvoubrankový náskok a ten postupně navyšovali. Nakonec se jejich brankostroj zastavil až na čísle devět. Přesto nadělal v utkání RT TORAX hned několik chyb a výsledek brankově bohatého zápasu tak byl 9:4. Svěřenci trenéra Petra Trojana si na konto připsali teprve druhé tříbodové domácí vítězství v sezóně. Hattrickem se blýskl útočník Vladimír Rosypka. Další mač sehraje juniorka v pátek na ledě opavského Slezanu.

Liga juniorů - 15.kolo ne 18.11.13:30
LHK Jestřábi Prostějov
9:4(2:0, 4:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Kameníček (Kysučan), 14. Maček (Černín, Dusík), 24. Mihal (Rosypka, Piják), 27. Rosypka (Piják), 28. Pelech, 31. Dusík (Kofroň, Maček), 54. Rosypka (Mihal, Piják), 57. Kofroň (Dusík), 60. Rosypka (Franek) – 25. Kaluža (Konečný D., Matoušek), 35. Kaluža (Matoušek, Konečný D.), 40. Jurník (Dočkal), 54. Jurník (Vybíral). Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 97. Střely na branku: 47:24 (18:6, 13:12, 16:6). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4, 9:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Franek, Jasiok, Ryška, Baca – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Kysučan, Kaleta, Pelech.
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc (41. Vysloužil) – Kaluža, Dufka, Arnošt, Kovařík, Vybíral, Konečný M., Sekanina, Prokop, Matoušek, Konečný D., Zezula, Maška, Koutský, Skácel, Dočkal, Jurník, Pán, Pezda, Očenášek.

Poruba vstoupila do utkání lépe a dočkala se rychlého vedení. Kysučan našel před brankou volného Dalibora Kameníčka a ten měl již lehkou úlohu zasunout touš do poloprázdné klece. RT TORAX měl nadále více ze hry, ale ztroskotával na Klocovi. Ten vyřešil nebezpečný pokus Kalety, samostatný únik Mihala i dorážku Pijáka v předbrankovém prostoru.

Prostějovský gólman kapituloval podruhé poté, co Černín dobře vysunul Davida Mačka a ten přečíslení řešil přesnou střelou k levé tyči. Následně zahrozili i Jestřábi. Po chybě domácí obrany zamířil těsně nad horní tyč Dočkal. Když se pak v závěru první dvacetiminutovky neujala ani individuální akce Rosypky, odcházelo se do kabin za stavu 2:0.

Ve druhé třetině se s góly roztrhl pomyslný pytel. Rosypka sice ještě z těžkého úhlu neuspěl, ale dorážející Dalibor Mihal pohodlně poslal kotouč do odkryté prostějovské klece. Neuběhla ani minuta a poprvé inkasoval také Seifert. Marek Kaluža ujel obraně a poslal puk šikovně pod ležícím gólmanem. Na druhé straně předvedla pohlednou akci Poruba. Piják vyslal do úniku Rosypku, Kloc si povyjel z branky a domácí útočník tak měl lehkou úlohu obhodit si jej a zakončovat do prázdné branky.

Za další minutu se zbavil beka Michal Pelech a přesnou střelou nad lapačku navýšil porubské vedení. Domácí byli při chuti a skórovali dokonce i při vlastním oslabení. Do puku se těsně za modrou opřel kapitán Michael Dusík a vymetl všechny pavučiny v Klocově síti. Porubští junioři vzápětí polevili a dovolili Hanákům výsledek zkorigovat.

Matoušek objevil před Seifertem zcela nekrytého Marka Kalužu a ten se střelou z první nemohl mýlit. Jestřábi přidali další gól ještě v závěrečných vteřinách druhé tercie. Dočkalovu střelu dokázal na brankovišti zpracovat Daniel Jurník, který ještě stačil poslat puk do sítě. Před závěrečnou částí tak ještě vykřesal pro hosty jiskru naděje na bodový zisk.

Ve třetí části, v níž nastoupil do prostějovské branky Vysloužil, se po opatrném úvodu dostával více do hry RT TORAX. Prosadit se dokázal až necelých sedm minut před závěrečnou sirénou. Mihal našel na brankovišti operujícího Vladimíra Rosypku a ten se v takových momentech nemýlí. Jestřábi bleskově zareagovali snížením. Nechytatelnou střelu ze své hole vyslal Daniel Jurník.

V závěru již domácí nepřipustili žádné komplikace a ještě dokázali výsledek navýšit. Po Dusíkově nahození se kotouč šťastně odrazil do Vysloužilova brankoviště, kde kus černé pryže dorazil za brankovou čáru Lukáš Kofroň. To nebylo stále vše, protože prakticky se závěrečnou sirénou vyšla domácím další akce, na jejímž konci Franek vybídl ke skórování Vladimíra Rosypku, který se tak postaral o hattrick. Poruba zaslouženě zdolala Prostějov vysoko 9:4.

Ostatní výsledky 17. kola LJ – sk. Východ:

HC AZ Havířov – VHK Vsetín 2 : 4
HCM Warrior Brno – HC Frýdek-Místek 1 : 6
HC ZUBR Přerov – HK Hokej 2003 Šumperk 8 : 1
SHK Hodonín – HC Slezan Opava 7 : 8 sn.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Tři body jsou výborné, ale s výkonem už taková spokojenost není. V první třetině jsme jednoznačně soupeře přehrávali, ale dali jsme pouze dva góly. Třetí třetinu jsme zahráli dobře takticky a měli jsme v ní také jasně navrch. Ovšem absolutně jsem nespokojen s druhou částí hry, kdy jsme se soupeři přizpůsobili a věnovali jsme se šarvátkám, oplácení a hokej šel v tu chvíli stranou, což je špatně. Hrát s kvalitnějším soupeřem, tak by se mohlo utkání ještě pořádně zdramatizovat. Nasázeli jsme Prostějovu devět branek a musím říci, že zcela zaslouženě.

Martin Kužílek (LHK Jestřábi Prostějov): Zhodnotím to opravdu velmi krátce, protože od začátku do konce utkání bylo v naší hře všechno špatně. Nemohu tam najít skutečně vůbec nic pozitivního.