Junioři přehrávali Prostějov, přesto na body nedosáhli

07.10.2012, Adam Bagar

Po pátečním zaváhání s Šumperkem si junioři jeli spravit chuť do hnízda prostějovských Jestřábů. Ve vyrovnané první třetině ovšem inkasovali tři velice laciné góly a domácí výběr si tak vytvořil luxusní náskok. Od druhé třetiny byl na ledě prakticky už pouze jeden tým. Na prostějovskou branku se valil jeden útok za druhým a jen díky výbornému brankáři Klocovi a střelecké nemohoucnosti RT TORAXu zůstávali domácí stále ve vedení. Skórovat nakonec dokázali pouze Radim Vrána a Jakub Dominec. Poslední slovo měli Hanáci, kteří svou druhou přesilovkovou trefou rozhodli o svém šťastném vítězství 4:2. Dalším soupeřem juniorky bude v pátek Opava.

Liga juniorů - 6.kolo ne 7.10.11:45
LHK Jestřábi Prostějov
4:2(3:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Dočkal (Skácel), 18. Matoušek (Konečný), 20. Dočkal (Skácel, Janíček), 54. Koranda (Tomek, Pezda) – 21. Vrána (Mihal), 42. Dominec (Halla, Kaleta). Rozhodčí: Kika – Kašík, Zouhar. Vyloučení: 6:9, navíc Kaluža (PRO) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 22:43 (10:12, 9:14, 3:17). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc – Kaluža, Vybíral, Dufka, Sekanina, Arnošt, Janíček, Konečný M., Kovařík, Konečný D., Prokop, Matoušek, Pezda, Tomek, Koranda, Skácel, Dočkal, Jurník, Zezula, Maška, Pán.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Černín, Vrána, Jasiok, Chamrád, Baca, Ryška – Maček, Kameníček, Kysučan – Piják, Mihal, Rosypka – Dominec, Kaleta, Halla.

Do první vážnější šance se na prostějovském ledě dostala Poruba. Rosypka řešil situaci dva na jednoho střelou k tyči, na Kloce ovšem nevyzrál. Na druhé straně kluziště se dostal za hostující obranu kapitán Matoušek, ale Seifertovu klec pouze přestřelil. RT TORAX byl o něco aktivnější a Kameníček nejprve z mezikruží netrefil brankový prostor a skóre neotevřel ani před brankou operující Kysučan.

Jako první se tak prosadili v přesilové hře Jestřábi, když Patrik Dočkal na brankovišti pohotově dorážel touš do horní části branky. Závěr úvodní periody se pak pro hosty změnil ve chvíle hrůzy. Obrovské zmatky v porubské defenzívě nakonec potrestal přesnou střelou do odkrytého místa branky Jaromír Matoušek. O chvíli později navíc v podobné situaci dopravil volný puk za Seifertova záda Patrik Dočkal. Hanáci tak po první třetině odcházeli do šaten s luxusním třígólovým náskokem.

Poruba ve druhé třetině značně přidala a začala soupeře jednoznačně přehrávat. Hned po několika vteřinách trefil Kameníček jen pravou tyč. Gólem skončila až přesilovková trefa Radima Vrány. Ten napřáhl na modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vzápětí mohl snížit Kysučan, ale trestuhodně netrefil zcela prázdnou prostějovskou svatyni. Aktivita hostů stále narůstala a Piják svou šikovnou tečí těsně minul pravou tyč Klocovy svatyně.

Těžké chvíle přišly pro porubské juniory poté, co Jestřábi měli k dispozici dvouminutovou přesilovku pět na tři. V té už mířil do poloprázdné klece Prokop, ale Seifert se stačil výborně přesunout ke druhé tyči a jeho šanci zneškodnit. RT TORAX se dokázal ubránit a nadále pokračoval v tlaku. Kysučan měl k dispozici samostatný únik, ale ani z něj se prosadit nedokázal a mířil mimo prostor tří tyčí. Když pak před výborně chytajícím Klocem neuspěli ani Dusík s Mačkem, odcházelo se do šaten za stavu 3:1.

Třetí třetinu začali hosté rovněž velkým náporem. Prostějovská obrana se sice dlouho zuby nehty bránila tlaku třetí formace, ale nakonec Jakub Dominec prolomil střeleckou smůlu a v předbrankovém prostoru se postaral o snížení. Vyrovnání měl na holi Piják, jenže koncovka působila Porubě nadále velké problémy, což zanedlouho potvrdil také Maček, který již poněkolikáté v utkání nechal vyniknout Kloce.

Bránící Jestřáby nakonec spasila přesilová hra. V té předvedli pohlednou kombinaci na jeden dotek. Na jejím konci zakončoval do prázdné porubské kasy Josef Koranda. O výsledku tak bylo prakticky rozhodnuto. Obzvláště poté, co tři minuty před koncem měli Hanáci k dispozici další přesilovku. Poruba se tak na závěrečný nápor již nezmohla a připsala si na konto již čtvrtou porážku. Tentokrát spíše z kategorie smolných.

Ostatní výsledky 6. kola LJ – sk. Východ:

VHK Vsetín – HC AZ Havířov 3 : 2
Hokej 2003 Šumperk – HC ZUBR Přerov 5 : 3
HC Slezan Opava – SHK Hodonín 7 : 2
HC Frýdek-Místek – HCM Warrior Brno ODL.

Martin Kužílek (LHK Jestřábi Prostějov): Řekl bych, že v první třetině jsme byli o něco lepším týmem a dokázali jsme to vyjádřit i třemi góly. Od druhé třetiny nás Poruba jednoznačně začala přehrávat, i díky naší nedisciplinovanosti. Kluci z Poruby zapli na úplně jiný rychlostní stupeň, byli lepším týmem, ale nedokázali se prosadit střelecky. Nám se pak naštěstí podařilo dát v přesilovce čtvrtý gól. Dnes nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. Musím pochválit našeho gólmana, který podal výborný výkon.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Kdo neviděl, neuvěří. Převážnou většinu utkání jsme strávili na polovině soupeře, měli jsme řadu střeleckých pokusů a gólových šancí, ale vstřelili jsme pouze dvě branky. Zpackali jsme si druhou polovinu první třetiny, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Kluci bojovali do posledního dechu, rvali se o každý puk, ale tříbrankový náskok Prostějova nedokázali smazat. Jednoznačně jsme vyhořeli v produktivitě, protože více než dvě třetiny bylo na ledě jen jedno mužstvo. Hokej se hraje na góly a bohužel branka soupeře byla tentokrát zakletá.