Junioři předvedli v Žilině parádní obrat a v přípravě stále nenašli přemožitele

17.08.2012, Adam Bagar

Junioři podruhé v letošní přípravě změřili síly se slovenskou extraligovou Žilinou. Na její půdě se dalo očekávat ještě těžší utkání než před týdnem na porubském "mrazáku". Porubským výsledkově nevyšla první třetina, ve které domácí prokázali vysokou efektivitu střelby a šli do šaten s náskokem tří gólů. RT TORAX jakoby nakopla využitá přesilovka v polovině duelu. Po ní se rodil skvělý obrat, když během několika minut dokázali skórovat Mihal, Piják a Pelech. V poslední třetině si již Poruba svůj náskok pohlídala a trefou Michala Franka dokonce i pojistila. Po výsledku 4:6 je juniorka v přípravě nadále neporažena, v dalším utkání ovšem přivítá v úterý extraligové Vítkovice.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 16.8.14:00
MsHK Žilina
4:6(4:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Dolijanec M. (Paleček), 10. Holák (Dolijanec L.), 16. Holešinský (Potocký, Čičala), 19. Holák – 2. Halla (Piják), 31. Mihal (Kofroň, Franek), 36. Mihal (Maček, Kofroň), 38. Piják (Halla), 39. Pelech, 55. Franek (Maček, Kofroň). Rozhodčí: Lajčiak – Ševčík, Gajdošík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 31:45 (12:18, 10:15, 9:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:6.
MsHK Žilina: Pisio (34. – 40. Konečný) – Potocký, Helešinský, Niník, Kubala, Holák, Kopel, Trojah, Halajčík, Slota, Dolinajec M., Klačko, Paleček, Prašek, Čičala, Dolinajec L., Mravec, Majerčík, Zicho.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina – Dusík, Franek, Vrána, Jasiok, Chamrád, Soukal, Cháňa – Maček, Mihal, Kofroň – Piják, Rosypka, Halla – Pobuta, Wolný, Pelech.