Junioři oplatili Žilině porážku a nasázeli do její klece osm branek

28.08.2013, Kateřina Juříková

Porubští junioři na svém ledě ve stejný den jako starší dorostenci přivítali soupeře ze Žiliny. Starší dorost vyhrál nejen na půdě slovenského soupeře, ale opět porazil svého soka i na domácím ledě. Zato junioři si ze Slovenska přivezli divokou porážku 6:8. Stejný počet branek ovšem svému soupeři na svém ledě vrátili. Od první třetiny byla Poruba ve vedení, ačkoliv se hosté pokusili stav dorovnat. Během dvou třetin již porubští junioři vedli 5:2 a do konce utkání stihli do žilinské klece poslat další tři góly. Nejkurióznější branku tohoto zápasu vstřelil Jan Puškár, který pouze nahrával svému kolegovi Jakubu Kaletovi před bránu. Puk ale skončil za gólmanovými zády. Další přípravné utkání sehrají junioři 3. září doma proti Olomouci.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 28.8.14:30
MsHK Žilina
8:4(3:1, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Maček D. (Pasker, Pobuta), 13. Kaleta (Puškár), 19. Mihal (Stanke, Kysučan), 26. Brnčal (Holaň, Mišenko), 35. Schwarz (Ryška, Kaleta), 49. Puškár (Schwarz), 58. Král (Schwarz), 59. Pobuta (Puškár) – 16. Holák (Tebner), 33. Rogoň (Jurík), 49. Janák (Hrušík), 50. Čičala (Kľačko, Niník). Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček M. – Ryška, Puškár, Kropka, Pšeja, Stanke, Kotas, Chamrád, Bolek, Král, Kaleta, Schwarz, Mišenko, Brnčal, Holaň, Kysučan, Mihal, Student, Maček D., Pobuta, Pasker.
MsHK Žilina: Vnuk – Kľačko, Niník, Plášek, Pekný, Galiis, Míčík, Čičala, Holák, Tebner, Jurík, Rogoň, Janák, Hrušík, Rovner, Vrábel, Michavek.

Utkání mezi Porubou a Žilinou začalo velice rychle. Mačkovi se sice napoprvé nepodařilo protlačit kotouč do soupeřovy branky, ale za několik málo vteřin David Maček skóroval. Oba týmy si zahrály přesilovou hru, ale jak Poruba, tak i Žilina tuto šanci zúročit nedokázala, ačkoliv Kľačko vypálil velice prudkou střelu od modré na domácí klec.

Hosté předváděli v oslabení, jak dokonale jsou sehraní. Ačkoliv se jim dařilo skoro po celou dobu držet porubské hráče mimo jejich prostor, pár střel domácí přece jen na žilinského gólmana poslali a usadili se poté v útočném pásmu. Tebner ovšem ukořistil kotouč a vyjel si do prostoru domácích, kde vypálil tvrdou střelu od modré, kterou Maček zachytil. Tento vpád Poruba řádně potrestala dalším gólem. Puškár nahrál Jakubu Kaletovi a ten poslal kotouč za Vnuka.

Hrušík střílel z pravého kruhu, ale orazítkoval pouze tyč. Kotouč totiž nemohl najít žádnou skulinu mezi gólmanem a tyčí. Hosté pak na dvě minuty obsadili pásmo, a když se vrátil vyloučený porubský hráč, podařilo se jim skórovat. Z kruhu vypálil Tebner a kotouč tečoval do brány Patrik Holák. Porubský gólman neměl šanci tak rychlý puk zachytit.

Další branka padla z holí domácích hráčů, kteří neustále doráželi na žilinského gólmana. Přes clonící hráče se do brány strefil Dalibor Mihal. Ke konci první části se o to ještě pokusil Maček, který se však čistě trefil pouze do gólmanovy lapačky.

Domácí do druhé části vstoupili velice dobře. Po prvním vhazování okamžitě obsadili útočné pásmo a ihned vypálili na žilinského gólmana několik střel. Tvrdou střelu od modré poslal i Stanke, ale jeho střela se od brankáře odrazila.

Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a kotouč často střídal majitele. Puk nakonec skončil po střele Denise Brnčala v kleci hostí. Hosté si zahráli přesilovou hru 5 na 3, ale Niník pálící z modré neuspěl a Holák, který dorážel, také porubského gólmana nepřekonal.

Hosté i domácí dlouho žádnou branku nedali, i když se snažili. Ale při jednom z žilinských útoků nahrál Jurík zpoza brány Patriku Rogoňovi, který se okamžitě napřáhl a svou střelu poslal přímo za porubského brankáře. Odplata přišla o několik minut později, když se Poruba opět přesunula do útočného pásma. O navýšení stavu na 5:2 se postaral Jakub Schwarz.

Kotouč se ve třetí třetině nezastavil a lítal z jedné hole na druhou a z jedné strany kluziště do druhé. Hrušík se protlačil přes všechny porubské hráče do útoku, ale svou akci nedokázal dotáhnout do konce. Další útok hostí byl úspěšnější. Hrušík prohodil puk mezi obráncovy brusle přímo na svého spoluhráčeMarka Janáka, který okamžitě vypálil a strefil se do sítě.

Poruba se usídlila v útočném pásmu, kde Jan Puškár posílal puk svému spoluhráči před bránu na teč, ale kotouč prošel rovnou za gólmanova záda, který to v tu chvíli vůbec nečekal. Odvetná branka padla vzápětí. Tomáš Čičala objel beka a poslal přímou střelu za Mačka.

Obě mužstva se o puk rvala jako lvi a střílely o sto šest. Jenomže střely a také dorážky nechtěly projít skrz gólmany. Během dvou minut se ovšem domácím podařilo vstřelit dvě branky. Do poloprázdné klece se strefil Tomáš Král a teč do brány poslal Pavel Pobuta. Úspěšnější byli tedy junioři Poruby, kteří Žilinu porazili 8:4

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba) Každopádně jsme měli Žilině co vracet, protože tam jsme prohráli, takže se kluci na to teď připravili. Myslím si, že to nebyl špatný zápas. Měli jsme výbornou první třetinu, ale pak to klukům nešlo a umožnili soupeři dát čtyři branky. Ale i tak to soupeři nepomohlo, neboť jsme měli velký náskok. Určitě jsme dnes byli v utkání lepší.

Igor Marták (MsHK Žilina): Nastoupili jsme proti silnému soupeři, který má starší hráče. My máme v týmu spoustu dorostenců, ale to nás neomlouvá v tom, že jsme byli v první třetině takoví zakřiknutí, nestíhali jsme. V dalších třetinách to už bylo o mnoho lepší, šance byly a některé jsme i využili. Po individuálních chybách jsme inkasovali zbytečné góly. Chlapce bych za výkon od druhé třetiny pochválil, ale když nebudou dodržovat disciplínu, nemůžeme uspět v lize.