Junioři nedokázali porazit lídra skupiny Západ, v Českých Budějovicích padli 1:6

19.01.2023, Eva Suchánková

Porubané ve čtvrtek 19. ledna pokračovali ze zápasu odehraného 18. ledna v Salzburgu, kde těsně prohráli 1:2, do Českých Budějovic. Ani výhra v Budvar aréně se jim však vybojovat nepodařila. A tak se vrací zpět do Poruby s prázdnou.

Liga juniorů - 12.kolo čt 19.1.16:15
ČEZ Motor České Budějovice
6:1(0:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Řepa (Halata, Moravec), 32. Pitel (Kříž, Vavřík), 35. Hála (Eremiáš, Vavřík), 49. Kříž (Humeník, Putz), 56. Turek (Sochor, Pitel), 57. Vavřík (Kříž, Putz), 60. Vavřík (Dvořák, Hála). Rozhodčí: Červenka – Maňák, Kubas. Diváci: 42. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:22. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
ČEZ Motor České Budějovice: Cinka – Dvořák, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek, Schuppler – Hála, Putz, Kříž, Kotous, Turek, Pitel, Humeník, Eremiáš, Vavřík, Sochor.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Falhar, Hlaváč, Fišara, Černý, Řepa, Kalužík – Krčmarský, Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Chovanec, Moravec, Gnap.

První třetina nezačala příliš optimisticky. Porubští mladíci byli totiž hned dvakrát vyloučeni, ovšem se vším si dokázali poradit. Nejenže obě oslabení bez větších obtíží ubránili, ale ve druhém z nich dokonce otevřeli skóre zápasu zásluhou obránce Filipa Řepy.

V polovině zápasu však nastal zvrat. Domácí z hole Richarda Pietla v přesilové hře srovnali. A necelé čtyři minuty na to zvládli zápas otočit na svou stranu, o což se postaral Daniel Váha.

Třetí perioda se nesla doslovně v duchu gólů a vyloučení. Hned na začátku měli Porubané šanci ke vstřelení branky v podobě početní výhody 5 na 3, využít ji ale nedokázali. Nakonec přišly góly jen ze strany domácích. Nejprve se o dvougólový náskok postaral Marcel Kříž. Zanedlouho se o dvě rychlé střely postaral Adam Turek a Jan Vavřík. A přesto, že již bylo jasné, že se vítězství ujmou českobudějovičtí, se ještě jednou prosadil Jan Vavřík a tím ukončil utkání.