Cenný skalp pro juniory, vyšlápli si na lídra soutěže!

03.02.2023, Eva Suchánková

Porubští junioři stylově přestřihli šňůru čtyř porážek, když si v Kooperativa Areně vyšlápli na vedoucí České Budějovice. Cenné vítězství 5:2 dirigovali tříbodoví Dawid Wawrzkiewicz (2+1) a Lev Viktorovič Stasjuk (1+2), gól a asistenci zapsal i David Moravec. Marek Slíž pochytal 35 z 37 střel soupeře.

Liga juniorů - 33.kolo pá 3.2.18:00
ČEZ Motor České Budějovice
5:2(1:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Wawrzkiewicz (Kosina, Stasjuk), 26. Stasjuk (Wawrzkiewicz, Halata), 34. Moravec, 53. Činčala (Halata), 54. Wawrzkiewicz (Stasjuk, Moravec) – 1. Kříž (Putz, Remeš), 17. Turek (Pitel, Sochor). Rozhodčí: Hranoš – Hladík, Návrat. Diváci: 100. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Ševčuk, Kosina, Fišara, Černý, Činčala – Krčmarský, Elze, Wawrzkiewicz, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Moravec, Gnap.
ČEZ Motor České Budějovice: Maleček – Dvořák, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek – Hála, Putz, Sochor, Remeš, Kříž, Kotous, Turek, Pitel, Lukeš.

Zápas začal rychlým gólem Motoru, již v první minutě otevřel skóre Marcel Kříž. O srovnání se zasloužil domácí útočník Dawid Wawrzkiewicz. Ovšem ještě v téže třetině poslal hosty do opětovného vedení Adam Turek.

Na začátku druhé periody se dostali Porubané, díky faulu Budějovic, do početní výhody, kterou dokázali využít, když střela Lva Viktoroviče Stasiuka prošla přes chytajícího Malečka. Gólem Davida Moravce se pak domácí dostali do vedení, které si již zvládli udržet.

Svou výhru potvrdili porubští ve třetí třetině, když se prosadil Michal Činčala. Za necelou minutu navýšil skóre na konečný výsledek 5:2 Dawid Wawrzkiewicz, který tak vstřelili svou druhou branku v zápase.