Infarktový zápas nakonec pro Porubu! Ostravané se posouvají do první desítky

08.01.2022, David Kubatík

Na hokejisty týmu HC RT TORAX Poruba 2011 čekal v 35. kole Chance ligy zápas skutečně o hodně. Na domácím ledě totiž hostili svého tabulkového souseda ze Šumperku a bylo tudíž jasné, že vítěz se posune do vytoužené desítky zajišťující předkolo play-off. A průběh tomu rozhodně odpovídal. Nejdříve vedli domácí, potom hosté, pak znovu domácí a pak zase hosté. Porubští hokejisté se ale nevzdali a ve třetí třetině díky přesným zásahům Gumana, Réwaye a Szathmáryho do prázdné branky nakonec strhli vedení a následné tři body na svou stranu.

CHANCE LIGA - 35.kolo so 8.1.16:00
DRACI PARS ŠUMPERK
6:4(2:2, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Toman (Carter, Bitten), 11. Bitten (Carter, Toman), 23. Bitten (Réway, Stloukal), 49. Guman (Toman, Szathmáry), 58. Réway (Toman, Guman), 60. Szathmáry (Bitten, Husa) - 6. Kratochvíl (Pěnčík, Kindl), 7. Drtil (Macuh, Furch), 25. Kohút (TS), 35. Kindl (Žálčík, Březák). Rozhodčí: Cabák, Marek – Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 685. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 6:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala (7. Muštukovs) - Szathmáry, Husa, Slavík, Žovinec, Urbanec, Houdek - Stloukal, Vachovec, Hrníčko - Jenyš, Korkiakoski, Gřeš - Guman, Hajný, Réway - Carter, Toman, Bitten
DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry - Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák - Kratochvíl, Kindl, Žálčík - Vachutka, Vildumetz, Kohút - Furch, Macuh, Spratek - Antoníček, Šilhavý, Horký

Porubští vstoupili do zápasu dobře. Už po necelých třech minutách zakončil kanadskou souhru Bittena a Cartera nadvakrát Radim Toman a poslal svůj tým do vedení. Ne však na dlouho. V rozmezí šesté a sedmé minuty totiž hráli Draci dvě přesilovky, přičemž obě stoprocentně využili. Během minuty a šesti vteřin se tak prosadili Petr Kratochvíl s Tomášem Drtilem a vyhnali Adama Brízgalu z porubského brankoviště. Pro Ostravany pak bylo následně důležité, že se nenechali rychlým obratem skóre příliš uzemnit a už v jedenácté minutě vyrovnali. Postaral se o to po spolupráci se svým kanadským kolegou Carterem Samuel Bitten. Do konce úvodní dvacetiminutovky se pak už nic zvláštního nestalo.

I vstup do druhé části byl z pohledu Poruby skvělý. Už po dvou minutách se v přesilovce trefil znovu Samuel Bitten. Znovu to ale Porubským moc dlouho nevydrželo. Už za dvě a půl minuty totiž Žovinec fauloval ujíždějícího Antoníčka a rozhodčí nařídili trestné střílení. Na to se postavil Dávid Kohút a svou rychlou kličkou nedal Muštukovsovi šanci. A to nebylo ze strany hostů vše. Pět minut před druhou sirénou předvedli krásnou souhru Žálčík s Denisem Kindlem a druhý jmenovaný nemilosrdně porubského brankáře propálil. Na šumperském vedení pak nic nezměnil ani dlouhý přesilovkový i popřesilovkový porubský tlak.

Porubští se od prvních minut třetí periody vrhli do tlaku a snahy o vyrovnání. A to se jim nakonec vyplatilo, protože ve čtyřicáté deváté minutě se svou pumelicí z pravého kruhu prosadil Tomáš Guman. Následně měli porubští několik téměř stoprocentních gólových šancí, dlouho se ale prosadit nedokázali. A to až do času 58:00. Pak totiž Toman prostrčil šikovně puk Martinu Réwayovi a ten jej nakonec propasíroval mezi Mokrého betony až do sítě. Šumperští trenéři si vzali oddechový čas a uchýlili se ke hře v šesti. Toho nakonec padesát osm vteřin před konečnou sirénou využil střelou do prázdné branky Šimon Szathmáry. Veledůležité tři body tak skončily v RT TORAX ARENĚ a porubský tým se díky tomu posunul do první desítky zajišťující předkolo play-off.

Příští zápas odehrají Ostravané přesně za týden. V sobotu 15. ledna se znovu doma utkají s celkem Dukly Jihlava.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme de facto hráli o šest bodů. A zkraje to vypadalo dobře. Potom jsme ale hráli dvě oslabení, dostali jsme góly a bylo to všelijaké, vyrovnaná hra. Soupeřův gólman chytal výborně, dlouho jsme na něj nemohli najít recept. Ve třetí třetině jsme ale nakonec byli odměněni za snahu a vyhráli jsme.

Martin Janeček (Draci PARS Šumperk): Na zápas jsme se těšili, byli jsme odhodlaní. Nicméně jsme začali ospale a po první třetině jsme museli na mužstvo zatlačit. Myslím, že od druhé části jsme se ale rozjeli a byli jsme rovnocenným soupeřem Poruby, která excelovala v přesilovkách. Tam nám to létalo, myslím, že jsme to tak tak ustáli. Nicméně jsme zápas otočili a jen kvůli chybičce to Poruba otočila zpět a odskočila nám. Gól v power play, to se samozřejmě stane, to je vabank. Při pátém porubském gólu to ale byla naše hloupost, nezodpovědnost v obraně. Ale tak se hokej hraje, je to hra chyb, musíme se z nich poučit.