Hrozivý úvod a šancím byl konec. Poruba nestačila na Vsetín

22.09.2021, Pavlína Vítková

V rámci čtvrtého kola Chance ligy zamířil porubský A-tým do Vsetína. A hned od úvodu bylo jasné, že to Na Lapači nebude mít Poruba snadné. Nakonec z toho je nelichotivý výsledek 6:0 ve prospěch domácích.

CHANCE LIGA - 4.kolo st 22.9.17:30
VHK ROBE Vsetín
6:0(3:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Smetana (Rob, Indrák), 7. Indrák (Rob, Hořanský), 7. Zeman (Vlach, Berger), 36. Březina (Vítek, Hořanský), 47. Vlach (Smetana), 57. Majdan (Rob, Jonák). Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Gančarčík, Kráľ. Vyloučení: 9:12, navíc Kozák (POR) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2150. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 6:0.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Buchta, Ondračka, Smetana, Štach, Hryciow, J. Jenáček, Š. Jenáček – Rob, Indrák, Jonák – Zeman, Vlach, Berger – Majdan, Kucharczyk, Gago – Vítek, Březina, Hořanský.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Szathmáry, Husa, Žovinec, Houdek, Voráček, Kozák, Urbanec – Stloukal, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec, Gřeš – Jenyš, Toman, Špaček – Kanko, Hotěk, Brodek.

Porubský výběr prožil Na Lapači takřka hororový start. Již v čase 3:45 Ondřej Smetana překonal Adama Brízgalu a otevřel skóre zápasu. Tím však domácí aktivita rozhodně nekončila. Již na začátku sedmé minuty se totiž trefil i Miroslav Indrák a zvýšil na 2:0. Zhruba o padesát vteřin později ale neplatil už ani tento stav. Třetí vsetínskou branku přidal Adam Zeman. Takovouto ligovou premiéru v ostravských barvách si tedy Brízgala určitě nepředstavoval. Ve zbytku periody navíc musel čelit dalšímu ostřelování, na trestnou lavici totiž postupně usedli Brodek, Korkiakoski a Guman. Brízgala už ale před odchodem do kabin další gól nepřipustil.

Úvod prostřední části byl už o něco klidnější, alespoň co se skóre týče. Vsetínští však nepřestávali útočit a zarputile bojovali o čtvrtou branku. Ve velkých šancích se před Brízgalou objevili Indrák a Vlach, jejich snaha nicméně ke zvýšení nevedla. V devětadvacáté minutě byli následně Kanko s Indrákem vyloučeni za hrubost. A protože atmosféra byla vypjatá, za stejný prohřešek se v minutě třiatřicáté na trestnou lavici odebrali i Bitten se Smetanou. Poruba se ale nevzdávala a dokázala si vypracovat několik solidních akcí, ty nejzajímavější měli na svědomí Szathmáry a Urbanec. Ostravský gól však stále nepřicházel. A tak se o branku nakonec postarali opět hráči Vsetína, konkrétně David Březina. Na konci třetiny tedy platilo skóre 4:0.

Ani v koncovce zázrak v podobě snížení nepřišel. V čase 46:43 navíc Roman Vlach po Smetanově přihrávce vsítil pátý gól a ukončil veškeré porubské naděje. Po chvilce následovaly další tresty za hrubost – tentokrát pro dvojici Stloukal a Ondračka. To ale na výsledku nic nezměnilo. A ke gólu nedošlo ani při dvojitém ostravském oslabení. Po jeho skončení však přidal finální branku Juraj Majdan. RT TORAX tedy z Lapače odjíždí s šestigólovým přídělem.

Jiří Šejba (HC RT TORAX Poruba 2011): Hned zkraje zápasu se to pro nás nevyvíjelo dobře, domácí předváděli svoji hru. Měli jsme v plánu u nás co nejméně držet kotouč, to se nestalo. Tlak domácích vyústil ve tři góly. V druhé části jsme měli svoje možnosti, hra se malinko rozkouskovala, bylo tam spoustu vyloučení... Ale jestliže nedáme ze čtyř přesilovek ani jeden gól, nemůžeme počítat s tím, že tady uděláme dobrý výsledek. Samozřejmě třetí třetina byla pro domácí už v pohodě, odskočili nám o další branky a je to pro ně zasloužené vítězství. Výsledek 6:0 se blbě komentuje, ale musíme si nad tím sednout, rozebrat to a donutit hráče k určitým změnám.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Dneska jsme předvedli výborný výkon, od samého začátku jsme měli dobrý pohyb. Vytvářeli jsme si dost šancí. A podařilo se nám uklidnit se, dali jsme góly, hru jsme kontrolovali. Výkon byl podpořen výborným Kubou Málkem. Jediným nedostatkem byly naše přesilové hry, které se nám nedařily. To si ale s kluky ještě rozebereme.