Herně vyrovnaný duel dvou ostravských hokejových týmů rozhodla větší zkušenost proměňování šancí

11.08.2015, Gabriela Juříková

Přestože se utkání mezi dvěma ostravskými mládežnickými celky hrálo ve všední den, pro pracující lid v netradičním čase od 11 hodin, byla tribuna v druhé chladnější porubské hale téměř plná. Hráči se odvděčili krásným útočným a dravým hokejem. První třetina byla vyrovnaná i co do gólů, ale po první přestávce se projevila větší zkušenost na straně Vítkovic. RT TORAX stačil fyzicky, ale již ne takticky a gólový účet hostů jen narůstal. O úvodní gól a jediný ze strany Poruby se postaral Michal Dang s přispěním Vojtěcha Střondaly. Starším dorostencům do přípravy přibyl turnaj, který pořádá HC Vítkovice Steel. Od čtvrtku 13. srpna do neděle 16. srpna jste vítáni v Ostrava Aréně.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 11.8.11:00
HC Vítkovice Ridera
1:6(1:1, 0:3, 0:2, )
Branky a nahrávky: 4. Dang (Střondala) – 11. Štěpánek, 22. Toman (Raška), 31. Bartek, 38. Raška (Toman), 44. Bernát (Pastor), 48. Baláš. Rozhodčí: Mikula – Moravec, Cirkl. Vyloučení: 4:7 Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 106. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Timura, Balcárek, Pliska, Prepsl, Prokeš, Skokan, Bijota – Střondala, Krupa, Krása, Dang, Vondál, Stach, Žídek, Klíma, Holub, Vospálek, Voznička, Malát, Plachý
HC Vítkovice Ridera: Juránek (Kardinál) – Štěpánek, Kaláb, Stareček, Veřmiřovský, Fice, Bartek, Kučera, Slíž – Kosina, Raška, Toman, Tauwinkl, Baláš, Gřešík, Franz, Blaško, Šala, Bernát, Pastor, Cháňa

Hned v prvním střídání zakončil bekhendem Malát, jenže puk těsně minul levou Juránkovu tyč. A i Škoda si sáhl brzy na kotouč. Ve svižném tempu měli opticky navrch domácí hráči. Protiútoky a střely porubská obrana zastavovala. Jako Bernátovu dělovku z první, která se odrazila od výstroje Prokeše. Z následného útoku vytěžili RT TORAX tlak a přesně ve 4. minutě Michal Dang otevřel skóre utkání po nahrávce Střondaly.

Vítkovice se nadále bránili a byly jistě zaskočeny velkou aktivitou domácího týmu. I když si vydobyli vhazování před Škodou, velmi rychle se hra přesunula před vítkovického Juránka. Šanci hosté dostali v přesilové hře, jenže Baláš se střelou otálel a porubský gólman se stačil k levé tyči přesunout. Ani z dalšího střeleckého pokusu se hostům nepodařilo vyrovnat. Do vypršení trestu chyběla půlminuta, když Radim Štěpánek zakončil nahrávací kolotoč a hru gólově vyrovnal.

Což tým uklidnilo a začali také tvořit hru. Hokej dostal jiný náboj a spád. Další velkou šanci skórovat si vypracovali domácí. Klíma se po předchozím nezdaru prosmýkl po levém křídle zpět do pásma a střílel mezi betony. Odražený puk chtěl dorážet Dang, ale v rozhodující chvíli byl faulován. Třetinu dohrával RT TORAX v početní výhodě a nasazením i důrazem si říkali o další gól. Puky však létaly těsně kolem tyčí. Do druhé třetiny měly lepší vstup Vítkovice. Rozhodily domácí obranu a těsně po odehrání první minuty se ujaly vedení trefou Radima Tomana těsně nad vyrážečku.

Minuty utíkaly, hra se přelévala až do chvíle, kdy získali hosté přesilovku. Jenže o poměrnou část se připravili a i hra ve čtyřech skýtala početnému publiku dobrou podívanou. V krátké porubské přesilovce se počet gólů přeci jen měnil. V oslabení se autorem branky stal Jan Bartek. Škoda sice lapačku proti puku nastavil, ale kotouč prolétl a zaplul přesně do levého horního rohu jeho brány – 1:3. Domácí obrana trošku zaspala. Podruhé se jí to stalo v osmnácté minutě, kdy nechali dorážet Dominika Rašku poté, co Tomanovu střelu brankář Škoda betonem vyrazil.

Třetinu dohrával RT TORAX opět v početní výhodě a vytvořil si poměrně dobré šance. Jednou z nich byla i střela Timury z plné jízdy ze středu kruhů. I třetí třetina byla hrána v rychlém tempu. Porubští měli na holích velké šance, ale nedokázali puk do brány protlačit. Vítkovice se před Škodou objevily po přestávce snad teprve podruhé, když střelou po ledě k levé tyči zvýšil vedení na 5:1 Jan Bernát. Byl sice tísněn obráncem, ale přesto dokázal švihem puk dostat za brankovou čáru. Po přesilovkách a další krátké hře 4 na 4 překonal brankáře Škodu v tomto utkání podruhé Radim Štěpánek.

Domácí strašně moc chtěli vsítit další branku. Snaha byla vidět i cítit, jenže čím víc chtěli, tím víc to nešlo. Ani přesilovky nepomohly. Střelba se dařila, jen mířidla a taky načasování bylo chybné. S Vítkovicemi odehráli slušný zápas, i když tomu skóre nedávalo za pravdu. Další zápasy čeká starší dorostence HC RT TORAX Poruba na turnaji ve Vítkovicích 13. – 16. srpna.