Generálka na ELIOD Extraligu vyšla skvěle, dorostenci s Olomoucí doma vyhráli

04.09.2019, Gabriela Juříková

Po turnajovém vítězství ve Zlíně se porubští dorostenci představili ve vůbec posledním přípravném utkání na domácím ledě. V Kooperativa Areně hostili extraligové dorostence z Olomouce, které díky dvěma proměněným přesilovkám v první třetině z hole obránce Kacpera Maciase porazili 2:1. Olomouc snížila na začátku třetí třetiny. Příprava na extraligu vyšla dorostencům HC RT TORAX Poruba na výbornou. Z třinácti utkání obrazně nebodovali jen čtyřikrát.

Přípravné zápasy dorostu - 13.kolo st 4.9.16:15
HC Olomouc
2:1(2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky Poruby: 10. Macias Kac. (Macias Krz.), 20. Macias Kac. (Stibor). Rozhodčí: Janda R. – Cirkl, Zicháček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Macias Kac., Gelnar, Černý, Kosina, Bechný, Kríž, Pasek – Ślusarzcyk, Hlaváč, Stibor – Lambert, Halata, Chovanec – Macias Kr., Hradil, Stodůlka – Kovalčík

V rámci vzájemné klubové spolupráce a vývojového programu se v drese Poruby v posledním přípravném utkání představil vítkovický Daniel Kosina. Poruba tak do extraligy vstoupí posílena v zadních řadách, silnější nejen v přesilovkách, ale i v oslabeních. Což se potvrdilo i v utkání. Začátek první třetiny měl spád a velké nasazení. První přerušení hry nastalo až v šesté minutě po mnoha šancích na obou stranách. Nejvýraznější měli porubští hráči první formace. Gól však padl až v desáté minutě v přesilovce. Střelou od modré ji ukončil Kacper Macias nad levé gólmanovo rameno. V závěru třetiny si Poruba zahrála další přesilovku, kterou 13 vteřin před jejím vypršením ukončil Kacper Macias. Po nahrávce Martina Stibora jen lehce nahodil na bránu a kotouč obloukem zapadl za brankovou čáru. Gólmanova snaha puk zachytit byl marná. Sice byly protesty jak z hráčské lavice Olomouce, tak z tribuny, že se jednalo o ofsajd, ale sudí se poradili a nakonec Roman Janda gól uznal.

Třetí přesilovka se domácím nezdařila. Velkou šanci snížit porubské vedení měli naopak Olomoučtí, když si domácí dávali na útočné modré přednost, a o kotouč přišli. Drabčík ujíždějícího střelce postojem vytlačil až za brankovou čáru, odkud se už trefit mezi tři tyče nemohl. Třetina, ve které se hrálo tvrdě do těla, neustále v pohybu a gólmani se celkem zapotili při tolika střelách, přesto Kohouti manko nesnížili a domácí při aktivní hře a tlaku do brány potřetí neskórovali.

Na začátku šesté minuty, po nevyužité přesilovce se Olomouc dočkala kontaktního gólu. Drabčík se zrovna přesouval, když mu kotouč mezi betony poslal Havel. Domácí gólman čekal nahrávku na levou stranu, proto se sklouzl, čímž otevřel prostor mezi betony. Dravost a nasazení se Moravcovým svěřencům nedaly upřít, ale k dvěma gólům z první třetiny ne a ne přidat další. Střelby na to hráči měli dost, jenže brankář byl nepřekonatelný, pokud střely viděl nebo očekával. V jedenácté minutě mohlo být vyrovnáno. Olomoucký útočník ale nastřelil tyč nad ležícím porubským gólmanem. V závěru dobře sehraného oslabení se Porubanům podařilo ujet na bránu. Hlaváč od střídaček šlápl do bruslí a provětral betony. Z druhé vlny jel Stibor, který se snažil v rychlosti odražený puk vrátit mezi tři tyče. Přestřelil! V 19. minutě si vzal olomoucký trenér oddechový čas a poté poslal na led šest hráčů. Olomoučtí se nedostali k přesnějšímu zakončení a Poruba tak slavila v přípravě další vítězství.