Dorost srazila třetí třetina, Drabčík lapil 39 střel

26.09.2020, Gabriela Juříková

Extraliga dorostu měla v sobotu 26. září své čtvrté kolo. Dorost HC RT TORAX Poruba hodinu před polednem rozehrál duel v Havířově, který před utkáním byl na třetí tabulkové pozici. V první třetině byli svěřenci trenéra Moravce houževnatým soupeřem a i proto skončila bez gólů. Porubský brankář Vincenc Drabčík v brankovišti čaroval, pochytal 39 střel, a až od druhého dějství dovolil soupeři skórovat. Po druhé třetině ztrácela Poruba jeden gól, ale své střelecké aktivity AZet gólově navýšil v třetím dějství, což Porubany dost srazilo. Šance si ale vypracovali, Dybala ovšem nepřekonali.

Extraliga dorostu - 4.kolo so 26.9.11:00
5:0(0:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 32. Bárta (Kremnický, Becher), 42. Belan (Žák, Zavřel), 44. Belan (Svozil), 45. Zavřel (Becher, Bárta), 52. Svozil (Valouch). Rozhodčí: Blaževič – Rychlý, Zicháček. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 44:16. Průběh utkání: 5:0.
AZ Heimstaden Havířov: Dybal – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Jung, Ungr, Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Loza, Svozil, Becher, Bárta, Siekierka.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kelnar, Janeček, Fišara, Kršík, Pasek – Stasiuk, Koudelný, T. Kalužík – Konečný, Kovalčík, Vehovský – Šrubař, Hradil, Vizváry

První třetina byla bohatá na šance, hlavně ze strany domácího týmu. Proti pukům se dobře a pohotově stavěl porubský Drabčík, který měl práci i v přesilovkách svého týmu. Havířovští potvrzovali roli favorita střeleckou produktivitou, ale také měli trhliny v obraně, které pramenily z velkého úsilí útočit. Nejblíže gólu byli ve 13. minutě když nastřelili tyč. Ale i Dybal si připsal několik zásahů, právě když obrana neměla svou koncentraci. Konečný vyčkával na ose hřiště na pravou chvíli a ta přišla po nahrávce Vehovského od mantinelu. Dybal se v brankovišti ještě notnou dobu zahříval, protože Poruba se útočného pásma rozhodně nehodlala vzdát. Ve hře čtyři na čtyři byli kreativnější Porubané. Koudelný vytáhl hru blíž k Dybalovi, Vehovský pak tvrdě střílel.

Po přestávce byla na ledě houževnatější Poruba a to nejen proto, že dohrávala přesilovku, ale i v dalších minutách nabourávala soupeři hru a tím se dostávala do velkých šancí. Na začátku páté minuty se do menšího úniku dostal Bárta, ale nastřelil jen vzdálenější tyč, a když se odrazil Drabčíkovi o záda, ten jej raději zalehl. Na konci téže minuty bylo velmi rušno. Havířovští se radovali z gólu, protože se puk vystřelený od modré Pilíškem po odrazu od břevna a svezl porubskému brankáři po zádech, ale rozhodčí Blaževič stál za brankou a viděl, že puk neprošel celým objemem a gól tak neuznal. Ve 32. minutě se tým Havířova už gólově radoval, když po pasáži hokeje nahoru dolů doklepával do odkryté poloviny brány střelu Kremnického Denis Bárta. Vehovský obkroužil dvakrát útočné pásmo, až našel volného Konečného, jehož střelu vyrazil Dybal betonem.

Po ubráněném oslabení se hosté dostali ke střele v podání Paska, ale havířovský dorost si šel důrazně pro výhru. Drabčík dokázal odrazit střelu Zavřela i Žáka z bezprostřední blízkosti, ale z druhé vlny najíždějící Jakub Belan neměl nejmenší těžkosti dostat puk za ležícího Drabčíka, který se snažil natáhnout lapačku, avšak marně – 2:0 pro AZ Heimstaden. Svou druhou branku vsítil Jakub Belan o dvě minuty později střelou po ledě mezi betony. Vyloučení za nesprávnou výstroj trestali domácí čtvrtou brankou. Od modré vypálil Matěj Zavřel. Porubané dostali soupeře pod tlak a jen ležící hráč v brankovišti, který pomáhal brankáři, jim zabránil skórovat. Diváci viděli akční hru plnou osobních soubojů a střetů nejen na mantinelu. Což vedlo k potyčce za porubskou brankou a zchlazení emocí rozdělením trestů. Poruba hrála oslabení, které domácí využili střelou od modré Danielem Svozilem – 5:0. Drabčík měl zakrytý výhled a kotouč viděl, až když mu letěl kolem masky. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny se protáhl kolem střídaček Šrubař, ale puk nasměroval Dybalovi jen do masky. Poslední dvě minuty utkání měli Porubané početní výhodu, při které nešetřili střelbou. Měli několik výborných šancí, jenže puk jim do brány prostě nepadal.