Frýdecké "vodní pólo" zvládli lépe junioři Poruby, rozhodla druhá třetina

22.08.2012, Adam Bagar

Ve Frýdku-Místku chtěli junioři opět přejít na vlnu vítězství. Kromě soupeře se ovšem museli vypořádat i s nekvalitním ledem, který připomínal spíše plochu pro vodní pólo. Po nedobré první třetině, která přinesla na každé straně po jednom gólu, se RT TORAX ve druhé části rozstřílel. Podobně jako v Kravařích dokázali domácí držet krok více než polovinu střetnutí, ale v závěru prostřední periody přišla porubská gólová smršť, která rozhodla o výsledku. Závěr duelu již přinesl pouze řadu nechutných šarvátek a zákroků, stav 3:6 se tak nezměnil. Hned několik hráčů si tak vylepšilo své statistiky, mezi nimi i dvoubodový David Maček. Již v pátek se juniorka představí na ledě Opavy.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 22.8.15:30
HC Frýdek-Místek
3:6(1:1, 2:5, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Alina, 25. Jakubowski (Vacula), 34. Beinstein – 20. Maček (Kameníček, Kofroň), 30. Kameníček (Kofroň, Maček), 31. Lužný (Mihal, Rosypka), 37. Rosypka (Vrána), 39. Franek, 40. Rosypka (Piják, Lužný). Rozhodčí: Dubčák, Koziol. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 61. Střely na branku: 28:42 (10:12, 8:19, 10:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.
HC Frýdek-Místek: Horváth – Golasovský, Blažek, Vančo-Minařík, Veselský, Beinstein, Bartek, Mamula, Mičulka, Fiala, Kurajský, Vacula, Jakubowski, Czylok, Čahoj, Ručka, Alina, Slovák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Lesák – Dusík, Franek, Vrána, Lužný, Chamrád, Baca, Cháňa, Soukal – Maček, Kameníček, Kofroň – Piják, Mihal, Rosypka – Kaleta, Wolný, Halla – Pobuta, Lukašík, Pelech.

Úvod utkání příliš zajímavých momentů nepřinesl. Ručka nebezpečně operoval na brankovišti, ale nedokázal poslat puk do porubské branky. Na druhé straně zneškodnil rychlou akci Poruby a následnou Mihalovu střelu Horváth. RT TORAX byl o něco aktivnější, ale poprvé se radovali hokejisté Frýdku-Místku. V přesilové hře se po chybě porubské obrany dokázal trefit přesně Josef Alina.

Porubští mohli vyrovnat po pěkné akci třetí útočné formace, na jejím konci Halla přestřelil domácí svatyni. V další šanci neuspěl nejprve Kofroň a poté ani dorážející Maček, který měl před sebou poloprázdnou klec. Hosté se dočkali až v přesilové hře. Kameníček našel šikovně u tyče Davida Mačka a ten již neměl problém poslat touš za Horvátha.

V úvodu druhé třetiny Poruba spálila další velké šance. Rosypka nejprve napálil gólmana a následně neuspěl ani po chytrém blafáku do strany. Před Horváthem měl následně mnoho prostoru a času Wolný, ale ani po jeho střele se skóre neměnilo. Hosté mohli své střelecké nemohoucnosti litovat. Nejprve Lesák vychytal Fialu, ale na následný další únik Jana Jakubowskiho už byl krátký.

RT TORAX srovnal krok po pohledné akci, která by si v extralize vysloužila nominaci na Zlatou helmu v kategorii souhra. První formace předvedla rychlý ťukec, na který nedokázala frýdecká obrana vůbec reagovat a Dalibor Kameníček se na jejím konci trefoval do prázdné branky. Za pouhých osmatřicet vteřin hosté přidali třetí gól. Ondřej Lužný napřáhl v prostoru mezi kruhy a trefil se naprosto přesně pod horní tyč.

To nebylo z brankově bohaté druhé tercie zdaleka vše. Frýdek-Místek srovnal po závaru před Lesákem. Kotouč se nakonec podařilo dotlačit do branky Jiřímu Beinsteinovi. Vedení vrátil hostům zpět Vladimír Rosypka, jenž doklepl za brankovou čáru střelu Vrány od modré. Frýdečtí měli následně k dispozici přesilovou hru, ale ta se z výhody změnila spíše na dvouminutovku hrůzy.

Nejprve totiž nabral v obranné třetině puk na hůl obránce Michal Franek a projel kolem bránících hráčů jako nůž máslem a z většího úhlu střelou k tyči skóroval, čímž vyrazil dech všem přítomným. V dalším přečíslení našel Piják najetého Vladimíra Rosypku a ten se přesnou střelou nemýlil a potvrdil jen, že se mu proti tomuto soupeři náramně daří.

Třetí třetina příliš krásy nepřinesla. Frýdečtí byli i díky přesilovkám mírně aktivnější, ale kromě tyče Ručky toho příliš vymyslet nedokázali. Závěr utkání domácí příliš neunášeli a přinesl hned několik šarvátek a zákroků za hranicí fair play. Nejprve si to rozdali Dusík s Alinou a následně i Kameníček s Čahojem, další zákroky se však obešly bez trestů. Poruba tak i podruhé v přípravě zdolala Frýdek-Místek, tentokrát 6:3.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Opět se potvrdilo, že po herní stránce je na tom Poruba daleko lépe, my můžeme jen něco ubojovat. Máme teď navíc problémy s obranou. Myslím si, že rozhodly přesilovky, hosté dokázali své početní výhody využít a ještě navíc dvakrát skórovat v oslabení. Na trénincích nabíráme kondici, takže je vidět, že nám v závěrech třetin již dochází síly. Věřím tomu, že se to bude postupně zlepšovat.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Zápas se dost podobal tomu, který jsme před týdnem odehráli s Frýdkem-Místkem v Kravařích. Půl zápasu domácí kousali, ale pak jsme dokázali rozhodnout několika rychlými góly v závěru druhé třetiny. Utkání rozhodně příliš pohledné nebylo. Kvůli velice špatnému ledu jsme si ani nemohli pořádně přihrát. Přehnaný důraz domácích v našem brankovišti vedl k tomu, že se utkání zvrhlo v několik šarvátek. Poslední třetinu už jsme to chtěli nějak dohrát, abychom se opět nezranili, protože v minulém utkání s Frýdkem jsme přišli o Palkoviče a dnes také o Pobutu. Spokojeni tak můžeme být alespoň s výsledkem.