Extraligoví dorostenci už poznali pocit z výhry, v duelu s Opavou byla rozhodující druhá třetina

07.08.2015, Gabriela Juříková

V pátečním tropickém počasí, které v těchto dnech sužuje republiku, bývá návštěva zimního stadionu ideální volbou jak uniknout přehřátí a navíc se pobavit při sledování přípravného utkání. Na porubském zimním stadionu bylo dopoledne k vidění utkání starších dorostenců Poruby a Opavy a domácí tým, který ještě nepocítili, jak chutná výhra, to ve svém druhém domácím představení chtěl napravit. Po první třetině RT TORAX sice prohrával, ale jednogólové manko po přestávce brzy smazal Plachý. V přesilovce pak Vojtěch Střondala vyrovnal a vteřinu před druhou sirénou vsítil třetí porubskou branku, která, jak se později ukázalo, byla vítězná. Slezané totiž ve čtvrté minutě třetího dějství snížili na 3:2. RT TORAX Poruba si vedení pohlídal a v přípravě nakonec slavil první výhru.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 7.8.10:00
Hokejový klub Opava
3:2(0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Plachý (Dang), 29. Střondala (Krupa), 40. Střondala – 12. Langer (Fedor), 44. Dohner (Langer, Fedor). Rozhodčí: Mikula – Cirkl, Kořístka. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Bayer (Remiáš) – Timura, Balcárek, Pliska, Prepsl, Prokeš, Skokan – Střondala, Krupa, Jendruš, Dang, Antoš, Stach, Žídek, Vláčil, Pažický, Dlouhý, Vilček, Voznička, Veselý, Plachý
Hokejový klub Opava: Mocher (Lamla) – Kupka, Mar, Kunc, Lelek, Cibulka, Kažimír, Věntus, Fedor, Pělucha, Blecha, Hladoník, Tinko, Dohner, Adamczyk, Bitomský, Hilšer, Langer