Druhé utkání ve dvou dnech Porubě nevyšlo. Litoměřice si napravily reputaci

29.11.2020, Pavlína Vítková

Druhé utkání ve dvou dnech nedopadlo pro Porubu dobře. Litoměřice si vylepšily svou dosavadní letošní pověst a vydřely na ostravském ledě vítězství v poměru 5:2.

CHANCE LIGA - 11.kolo ne 29.11.16:00
HC Stadion Litoměřice
2:5(2:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Endál (Hudeček, Korkiakoski), 15. Pořízek – 13. Beran (Procházka, Holý), 32. Beran (Přikryl), 38. Miškář (Beran), 53. Marcel (Jícha, Teplý), 57. Jícha (Teplý, Výtisk). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Polonyi, Komínek. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák, Szathmáry, Voráček, Urbanec, Pastor – Káňa, Jáchym, Endál – Sikora, Hudeček, Korkiakoski – Toman, Kanko, Pořízek – Špaček, Hlinka, Žolobov.
HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Krutil, Výtisk, Poizl, Jebavý, Holý, Baláž – Beran, Jícha, Procházka – Teplý, Miškář, Jánský – Lang, Pytlík, Novák – Toman, Přikryl, Koffer.

V úvodních minutách zápasu celky nepředváděly příliš ofenzivní hru, puk sice svižně putoval z místa na místo, brankáři ale mohli být v klidu. Z hruba v polovině třetiny se začalo vylučovat. A toho jako první využili domácí. Ve dvanácté minutě uklidil Hudečkův pokus do sítě Lukáš Endál a Poruba šla do vedení. To jí bohužel dlouho nevydrželo. Ani ne o šedesát vteřin později slavila i druhá strana. Autorem srovnávacího gólu byl Matěj Beran. Tempo se začalo zvyšovat a oba gólmani měli najednou o práci postaráno. A v čase 14:14 opět Ostravané mohli zvedat ruce nad hlavy. Radek Pořízek se vrátil z trestné lavice a zamířil si to přímo před Krále, který jeho střelu nedokázal zachytit. RT TORAX tak po první periodě vedl 2:1.

Do druhé části naskočily týmy v podobném tempu, dění se přelévalo z leva do prava. Nouze opět nebyla ani o vyloučení. Jeden trest byl navíc zrušen po tom, co Endál odvolal faul. Stadion se Porubě za její fair play „odvděčil“ vstřelením branky, v dvaatřicáté minutě se znovu prosadil Matěj Beran a podruhé srovnal stav utkání. To ovšem Litoměřicím nestačilo. V čase 37:44 skóroval i Patrik Miškář a otočil skóre ve prospěch kališníků.

Poruba do koncovky nastoupila s jediným cílem, srovnat. Postupně se o to pokoušeli Korkiakoski se Sikorou, Szathmáry, Káňa a Teper. Jejich snaze nicméně nepomohla ani přesilovka. Litoměřický útok byl oproti tomu produktivnější a ve třiapadesáté minutě slavil další úspěch. Patrik Marcel zvýšil na rozdíl dvou branek. Opařená Ostrava si už nevěděla rady. Toho využil Josef Jícha a zpečetil tak kališnickou výhru.

RT TORAX si může zlepšit chuť ve čtvrtek 3. prosince, kdy se na domácí půdě střetne s Duklou Jihlava.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Zápas se mi těžko hodnotí, protože v první třetině jsme měli jednoznačně herně na vrch a bylo to jenom o tom rozhodnout početní převahy. Druhá třetina byla dost rozkouskovaná tím měřítkem trestů. Nedokázali jsme využít další šance a inkasovali jsme vyrovnávací branku. V poslední části jsme přestali hrát, což byla škoda. Jinak celkově si myslím, že utkání mělo být na naší straně.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Dnešní zápas měl úplně jiné parametry než ten, který jsme odehráli včera v Havířově. Už od začátku utkání bylo vidět, že chceme vyhrát, bylo tam nasazení i bojovnost a padali jsme po hlavách do střel. Následně jsme byli odměněni konečným výsledkem a je velká škoda, že naše hra není takto konzistentní jako dnes. Jinak jsme moc rádi, že jsme získali tři body proti silnému soupeři.