Druhé prodloužení v řadě tentokrát nevyšlo, Poruba padla s Litoměřicemi 1:2

21.12.2022, Patrik Rošič

Ve středu 21. prosince zajížděla Poruba k 31. kolu Chance ligy na led Litoměřic. Porubští hráči na ledě kališníků vedli, jenže domácí stihli v první části ještě vyrovnat a dlouho se hrálo za vyrovnaného stavu. Rozhodnout nakonec muselo až prodloužení, ve kterém byli domácí hokejisté o něco málo šťastnější než Porubané.

CHANCE LIGA - 31.kolo st 21.12.17:30
HC Stadion Litoměřice
2:1p(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Válek (Svoboda, Koláček), 62. Slavíček (Holý) – 13. Střondala (Hrníčko). Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 880. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Stadion Litoměřice: Běhula – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Veber, Holý, Šedivý, Šindelek – Válek, Kracík, Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Vitouch, Koláček – Jiruš, Pártl, Cikhart
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok, Mlčák, Lemcke, Hlaváč – Brodek, Šoustal, Berisha – Gřeš, Vachovec, Häring – Pavlík, Pšurný, Karafiát – Hrníčko, Střondala, Christov

Domácí mohli jít hned v úvodu utkání do vedení, jelikož hráli přesilovku. Porubané ale oslabení ubránili a sami si v polovině první třetiny také okusili hru s jedním hráčem v poli navíc. Stejně jako u Litoměřic nebyla nabízená šance využita. Na první gól se tak čekalo do 13. minuty. Porubany poslal do vedení Vojtěch Střondala. Za 5 minut ale přišlo vyrovnání z hole Lukáše Válka, a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhá dvacetiminutovka žádnou gólovou radost nepřinesla. K vidění byla pouze starost na obou stranách, jelikož jak domácí, tak porubští hokejisté zamířili nejednou na trestnou lavici. Na rozdíl od úvodní části k využití početní převahy nedošlo, a po 40 minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 1:1.

Třetí část hry přinesla podobný obraz jako perioda předchozí. Na začátku 3. tercie měla víc ze hry Poruba, potom ale přišlo vyloučení na její straně a hra se srovnala. Stejnou mincí byli odměnění o pár minut později i Porubané. Jenže hráči v červených dresech nenašli na Běhulu v přesilovkách správný recept. A když už ani jeden brankář v základní hrací době neinkasoval, tak se šlo do prodloužení, které nemělo dlouhého trvání. Početní výhodu totiž dokázal využít v 62. minutě Josef Slavíček.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Zápas proti Porubě se nám hodnotí docela dobře. V posledních utkáních jsme se trochu zacyklili v lehce slabším výkonu z naší strany, ale myslím si, že už to byl zase náš hokej. Bohužel doplácíme na to, že neproměňujeme šance. Pro nás cenné vítězství."

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): „Hodnocení je jednoduché. Nezasloužili jsme si ani bod, který jsme nakonec zásluhou brankáře Bláhy získali, chytal výborně. Předvedli jsme asi vánoční utkání, velmi špatný výkon z naší strany."