Dramatický závěr utkání přinesl Porubě tříbodovou radost

08.10.2014, Lukáš Bajgar

Temně nasvícená přerovská MEO Aréna hostila v pořadí již šesté kolo II. ligy v jednom ze šlágrů celé soutěže. Oba týmy – jak domácí Zubři, tak hostující HC RT TORAX Poruba 2011 – se netají postupovými ambicemi a dal se očekávat tuhý boj. Už v páté minutě šťastnou tečí rozradostnila přerovské publikum bývalá porubská opora Radek Procházka. Na vyrovnání se čekalo až do půle utkání, kdy se střelecky prosadil Aleš Kilnar. Se skóre se dlouhé minuty nic nedělo, až se zdálo, že vše směřuje k prodloužení. Jenže David Zachar byl rázně proti a necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou rozjásal hrstku hostujících fanoušků. A když pojistku v podobě třetí branky Poruby stvrdil Luděk Krayzel, mohli se hosté radovat za výhru 3:1.

2. liga - skupina Východ - 6.kolo st 8.10.18:00
HC ZUBR Přerov
1:3(1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Procházka (Vlček, Sakrajda) – 32. Kilnar (Zachar, Peslar), 57. Zachar (Peslar, Kilnar), 59. Krayzel (Kilnar, Chaloupka). Rozhodčí: Fiedler – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1082. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Polák, Andrýsek, Janota – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, Sakrajda – Blinka, Kolář, Málek – Školoud, Popelka, Kratochvíl Š.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Šindelář, Ovšák, Javín, Peslar, Slavík – Červenka, Buček, Chaloupka, Zachar, Krayzel, Pavlačka, Vaněk, Kilnar, Sedlář

Úvod zápasu patřil Zubrům, kteří rychle zahrozili střílejícím Goišem. Šance však měla i Poruba, konkrétně dobře napadající Slavík a poté dorážející Peslar. Na konci páté minuty už se přerovský stadion rozbouřil radostí. Vlčkovu střelu z mezikruží tečoval Radek Procházka a Tihlář v porubské kleci na kotouč nedosáhl.

Ostravané mohli zakrátko vyrovnat, ale Slovák svůj tým podržel, když se štěstím lapil šanci důrazného Peslara. Podobně si na druhé straně počínal Kolař s Blinkou, ani při této šanci se stav neměnil. A když po Sedlářově přihrávce napálil v poslední minutě první třetiny veterán Krayzel puk jen do tyče, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina začala početní výhodou hostů. Po pěkné kombinaci Porubských se k zakončení dostal Krayzel, ale nepostřelil houštinu těl před Slovákem. Přerov mohl zvýšit svůj jednogólový náskok o pár minut později. Ovšem Goiš sám před Tihlářem neuspěl. Neujala se ani následná střela Paly od modré, kterou hostující brankář vyškrábl špičkou betonu.

Skóre se měnilo až po polovině utkání a postarali se o to hráči Poruby. Zpoza branky našel Zachar Aleše Kilnara a ten neměl se zakončením sebemenší problém. V závěru prostřední části měly oba týmy po jedné velké šanci. Nejprve chytře branku Přerova obkroužil Chaloupka a Slovák zachytil kotouč s velkou dávkou štěstí. Na druhé straně mohl Zubry opět do vedení dostat Dostálek. Jeho první střela se otřela o tyč, s druhou si Tihlář s vypětím všech sil poradil.

Poslední část se nesla v opatrném duchu. Oba týmy se snažily vycházet ze zabezpečené obrany. Zubři se pokoušeli tlačit do útoku, ale Ostravští hráli velmi chytře a nepouštěli Přerov do větších šancí. Sami vyráželi do rychlých brejků. Jeden takový přišel v přesilovce Přerova. Slovák si však se situací dva na jednoho poradil.

Ke změně skóre málem došlo v polovině třetiny. Radost Porubských však byla předčasná, protože branky bylo dosaženo nohou Vaňka i za pomoci teče domácího brankáře. Stav na světelné tabuli se měnil až tři minuty před koncem utkaní. Po zaváhání v obraně domácího celku se sám před Slovákem zjevil David Zachar a se štěstím dostal puk za jeho záda.

Přerov se nadechoval k velkému závěrečnému náporu. Ovšem nedůslednosti v jeho obranném pásmu využil Luděk Krayzel, který nechytatelným projektilem určil konečný výsledek zápasu.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas je těžké hodnotit, myslím si, že z naší strany nebyl až tak špatný. Měli jsme téměř třicet střel, soupeře jsme chvílemi přehrávali, z čehož přišly gólové šance, ale my je prostě nyní velice těžko proměňujeme. Za stavu 1:1 z metru přestřelíme bránu a ve třetí třetině trefíme tyčku. Ke konci jsme byli netrpěliví, udělali jsme chyby a soupeř je potrestal dvěma góly.