Drama v Karviné rozhodly až nájezdy, z vítězství se radovala Poruba

17.11.2012, Adam Bagar

Po domácím zaváhání s Frýdkem-Místkem se porubští hokejisté představili na ledě karvinského Baníku. Domácí šli sice do vedení, ale RT TORAX, který byl v první třetině aktivnější, dokázal zaslouženě vyrovnat trefou Luďka Krayzela. Také ve druhé třetině byla k vidění na obou stranách jedna branka a vše tak bylo nadále otevřené. Potřetí v utkání dostal Karvinou do vedení dvougólový Libor Pavliš, ale Poruba opět našla odpověď a zápas tak musel jít do prodloužení. V nastavené pětiminutovce rozhodnutí nepřišlo a na řadu tedy přišly samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější díky trefě Marka Pavlačky RT TORAX, ten si tak připsal bonusový bod navíc.

2. liga - skupina Východ - 17.kolo so 17.11.17:00
HC Baník Karviná
3:4sn(1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Pavliš (Contratto, Kowalczyk), 32. Mikšan (Číhal), 48. Pavliš (Contratto, Moravec) – 15. Krayzel (Prokop L., Hašek), 35. Hruzík (Seidler, Buček), 58. Prokop P. (Buček), rozhodující sam. náj. Pavlačka. Rozhodčí: Koliba – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 5:6, navíc Rosůlek (KAR) a Vychodil (POR) 5 min. + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 290. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Baník Karviná: Smolka – Krajíček, Javín, Kowalczyk, Vnenk, Krause, Sznapka – Mikšan, Moravec, Číhal, Samiec, Pavliš, Mareček, Contratto, Miczek, Badžo, Rosůlek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Prokop P., Hruzík, Vychodil, Zientek, Prokop L., Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Holuša, Vrána, Galajda.

Do zápasu vstoupila aktivněji Poruba, ale krátce po začátku byla po faulu Bučka oslabena, a tak to byl Baník, kdo měl první vážnější šance. Ve čtvrté minutě se hnal Pavliš sám na Gleicha, ale jeho zakončení minulo bránu. O minutu později dostal přihrávku před prázdnou branku Contratto, ale na poslední chvíli do jeho střely vložil hůl duchapřítomný obránce. Hosté se ubránili a posléze Smolku prověřili několika nebezpečnými střelami. Karvinský brankář vše ustál, ale jeho kolega na druhé straně musel v osmé skousnout hořký projektil Libora Pavliše ve své síti.

Chvíli poté mohla Poruba vyrovnat v přesilovce, ale tuto možnost nevyužila a prosadila se až o šest minut později při opačné situaci. Nejprve se hrálo čtyři na čtyři a Lukáš Prokop rozjel útočnou akci, záhy se na led vrátil Krause, ale nestihl se ani zapojit do defenzivní práce a musel si prohlédnout parádní trefu Luďka Krayzela. V závěru třetiny si do dobré pozice nabruslil David Mikšan, ale na Michala Gleicha nevyzrál a stav po první části byl nerozhodný.

V úvodu prostředního dějství Contratto s Pavlišem ukázali, že jejich spolupráce, která fungovala v úvodu sezóny, funguje stále skvěle i poté, co odehráli pár zápasů odloučeně, a Brandon nahozením na teč vybídl Libora k další trefě. Tentokrát byl Gleich připraven. Na gól jsme ve druhé části čekali až do dvaatřicáté minuty, kdy hostující brankář zaváhal a při rozehrávce namazal Číhalovi, který okamžitě před prázdnou branku servíroval na Davida Mikšana a ten trefil přesně.

Krátce poté dal Vnenk hostům šanci na vyrovnání, když si šel odpykat dvě minuty za vražení na hrazení, ale Baník oslabení zvládnul. Po vyrovnání počtu sil Brandon Contratto ukázal, že je při chutí a parádní střelou provětral Gleichovi lapačku. Puk porubskému brankáři vypadl, ale odkutálel se těsně mimo branku. Toho hosté využili k rychlému protiútoku, který zakončil Lukáš Hruzík a opět bylo vyrovnáno. Krátce před sirénou domácí opět sahali po vedoucím góle, ale Gleich se vytáhl jak proti střele Kowalczyka, tak proti velmi nebezpečným několika dorážkám Mikšana s Moravcem a proti jedné z nich mu dokonce pomohla tyč.

Před třetí třetinou byl stav vyrovnaný a po čtyřiceti minutách se tedy začínalo prakticky od začátku. První, kdo mohl do „nového zápasu“ vkročit lépe, byla Poruba. Hosté parádní kombinací fenomenálně rozebrali domácí obranu a Šindelář zakončoval do prázdné klece. Porubští už zvedali ruce nad hlavu, ale nakonec jejich radost zmařil parádním ochranným zákrokem Krajíček, který na poslední chvíli rukou zabránil kotouči přejít přes brankovou čáru. Hosté ještě si ještě tento moment nejspíš nechápavě promítali v hlavách, když Contratto přihrál na Libora Pavliše, který si zkušeně počkal na Gleichovu reakci a pak střelou zápěstím poslal puk za jeho záda.

V pětapadesáté minutě mohl zkušený forvard při své rozlučce s karvinským publikem završit hattrick, ale Gleich jeho záměr při sólovém úniku vystihl a svůj tým do dvougólové ztráty nepustil. V takovém případě by bylo zřejmě po porubských nadějích, ale v situaci, která skutečně platila, bylo vše jinak. Hostům stačila k bodům jedna trefa a o tu se dvě a půl minuty před koncem postaral Patrik Prokop. To nebylo vše, protože se v poslední minutě puk za Smolkou objevil znovu, ale tentokrát gól nebyl uznán, protože byl dle názoru hlavního sudího dosažen rukou.

V úvodu prodloužení v samostatném úniku hrozil Krajíček a záhy měl velkou šanci i Pavliš, jenže na Gleicha si ani jeden z nich nepřišel. Žádná další vážná situace se už v prodloužení nestala a na řadu přišly nájezdy. V těch Karvinští opět vyhořeli. K šesti předchozím přidali další tři, ale z devíti nájezdů, které letos jeli, neproměnili jediný. Porubě tak ke druhému bodu stačila trefa Marka Pavlačky. Zápas jen potvrdil, jak je letos bilance obou týmů vyrovnaná. Poruba se na Karvinou bodově dotáhla a díky mírně lepšímu skóre je nyní sedmá.

Ostatní výsledky 17. kola II. ligy – sk. Východ:

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 3 : 0
HC Frýdek-Místek – HC AZ Havířov 2010 1 : 14
LHK Jestřábi Prostějov – HC Nový Jičín 5 : 2
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 4 : 3

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Ztratili jsme body naprosto zbytečně. Když už jsme došli k nájezdům, tak je nedokážeme proměnit, někteří hráči by se měli nad sebou zamyslet. Prohrát se může, ale ne takovým způsobem, jsem z toho docela znechucený. Co předvedl rozhodčí, k tomu není potřeba se ani vyjadřovat, ale samozřejmě za naši prohru nemohl. Pokud přistoupíme k utkání s Havířovem stejně, tak nám dají dvacet gólů. Musím se omluvit divákům za výkon některých hráčů.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že první třetinu, i přes ten obdržený gól, jsme odehráli velice dobře a vnutili jsme soupeři naši hru založenou na bruslení. Bohužel ve druhé třetině jsme se přizpůsobili hře soupeře a v závěru utkání jsme se opět dostali do tlaku, měli jsme tam několik šancí. Podařilo se nám srovnat a v závěru nám rozhodčí neuznali regulérní gól. Určitě jsme rádi i za vítězství po nájezdech.