Dorostenci odehráli přátelák s ligovým Vsetínem s vítěznou tečkou

12.02.2024, Gabriela Juříková

V pondělí 12. února odehrál dorost RT TORAX přátelské utkání s HC ROBE Vsetín. Tréninkové zpestření před dalšími zápasy soutěží okořenil trenér Moravec i flexibilní sestavou, kdy stavěl obránce do útoku. Porubané po 80 minutách hry slavili výhru 3:1.

Přípravné zápasy dorostu - přát. po 12.2.17:30
3:1(1:1, 2:0)
Rozhodčí: Šeděnka – Goláň. Vyloučení: 0:1. Diváci: 37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba: Láryš (41. Bernard) Noga, Dragon, Planka, S. Stasiuk, Korbel, Majkowski – Dietrich, Indrst, Ignatěnko – Ostřížek, Bobok, Michalík – Václavek, T. Vehovský, Skorochod

Přátelské utkání s lídrem východní skupiny Ligy dorostu Vsetínem se hrálo na dva poločasy 2x40 minut hrubého času. Hrálo se víceméně na jednu branku a bylo jen otázkou času, kdy to Porubě spadne do brány. Poprvé se tak stalo ve čtrnácté minutě. Ovšem i Vsetínští se před Jana Láryše dostávali, i když sporadicky, ale porubský gólman si hravě poradil se všemi střelami z dálky. Překonán byl až po střele z levého kruhu v osmnácté minutě. Vyrovnaný stav držely oba týmy do posledních minut prvního poločasu. Vsetín hrál oslabení zprvu dost aktivně a puky držel daleko od vlastní brány, ale následný porubský vstup do útočného pásma znamenal vedoucí branku.

Do druhé poloviny utkání hájil porubského brankoviště Petr Bernard a díval se na útočné aktivity svých spoluhráčů, kteří se v obměněných lajnách snažili překonat dobře zformovanou vsetínskou obranu. Zlomit se jí podařilo až ve dvacáté páté minutě druhé poloviny a navýšit vedení na 3:1. Ofenzivní aktivita porubských dorostenců, kdy se do útoku postavili i obránci, ve zbývajících patnácti minutách nebyla pečetěna dalšími góly, takže přátelské utkání skončilo 3:1 pro Moravcovi svěřence.

Oba týmy si přátelským utkáním zpestřily čekání na ostré zápasové nasazení, které mají v závěru týdne. Vsetín hrál poslední ligový zápas 28. ledna a RT TORAX 4. února.