Dorost v přestřelce s Libercem padl těsně 4:5

26.11.2022, Eva Suchánková

V sobotu 26. listopadu odehráli porubští dorostenci 2. kolo Extraligy dorostu o pořadí v play off. Do RT TORAX ARENY dorazili Bílí Tygři, kteří si po napínavém zápase odvezli domů 3 body.

Extraliga dorostu – Východ - 2.kolo so 26.11.12:15
Bílí Tygři Liberec
4:5(1:3, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Zachariasz (Dragon), 24. Skorochod (Sobol), 29. Jevtěchov (Skorochod, Koida), 53. Hansel (Pavlíček, P. Sobol) – 3. Špilka (Kučera), 14. Špilka (Pekař, Rozsíval), 16. Průšek (Pekař, Špilka), 26. Pekař (Seidl, Špilka), 46. Prokůpek (Kučera, Jarabko). Rozhodčí: Pavel – Rychlý, Návrat. Diváci: 100. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 17:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
HC RT TORAX Poruba: Turoň – Dragon, S. Stasjuk, Jeřábek, F. Veselý, Bodnar, Pavlíček – Koida, Jevtěchov, Skorochod – Hansel, P. Sobol, Indrst – Zachariasz, T. Vehovský, M. Hlaváč.
Bílí Tygři Liberec: Bogač – Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Jarabko, Průšek, Macháček, Pilíšek, Stromský, Král – Kučera, Rozsíval, Šťástka, Pekař, Kratochvíl, Špilka, Prokůpek, Maxin.

V úvodu první třetiny se, díky střele Vasyla Špilky, dostali do vedení hosté. S odpovědí přišla Poruba až ve 13. minutě, když se rána Olafa Zachariasze dostala za záda chytajícího Bogače. Vyrovnaný stav však netrval dlouho, Liberec krátce na to odskočil do dvoubrankového vedení, když se podruhé trefil do porubské brány Vasyl Špilka a krátce po přesilové hře i Pavel Průšek. V závěru pak měli k dispozici domácí dvě přesilové hry, které se jim nepodařilo využít.

Druhé dějství začalo dvěma využitými přesilovkami. Nejprve se trefil porubský Daniil Skorochod, avšak krátce na to, překonal chytajícího Turoně i liberecký Daniel Pekař. Poruba se však nedala a ve 29. minutě snížil na rozdíl jedné branky Oleksij Jevtěchov. Oba celky tak odcházeli do kabin za stavu 3:4.

Ve třetí periodě se tygrům podařilo zvýšit na dvougólový rozdíl, když střela Tomáše Prokůpka skončila až v porubské síti. Tento gól se ukázal být rozhodujícím. Tomáš Hansel dokázal sice v 53. minutě snížit, ale Porubanům se nepodařilo náskok Liberce již dorovnat, a tak padli 4:5.