Domácí nezdary odčiněny, Poruba v brankově bohatém utkání přetlačila Hodonín

17.11.2014, Redakce

Sváteční souboj Hodonína s Porubou byl bitvou dvou celků, které mají v posledních zápasech k optimální formě daleko. Diváci na jihu Moravy ovšem sledovali od úvodních minut útočně laděné utkání, v němž měl RT TORAX stále lehce navrch a Drtiči neustále pouze dotahovali manko. Až v posledním dějství vyšla Poruba gólově naprázdno, těsnou a hlavně cennou výhru 5:4 už ale svěřenci trenérů Sršně a Kotaly nepustili a udrželi se v kontaktu s čelem tabulky. Velkou měrou k tomu přispěl útočník Adam Červenka, jenž vstřelil dvě z pěti branek porubského týmu, který se už ve středu představí na horké půdě vedoucího Přerova.

2. liga - skupina Východ - 18.kolo po 17.11.18:00
SHK Hodonín
4:5(2:3, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Smetana (Tomi, Zezula), 12. Kučera (Piskoř, Škápik), 24. Jurásek (Škápik, Kuba), 55. Sajdl (Jurásek) – 2. Kilnar, 9. Červenka (Hulva), 19. Sedlář (Šindelář), 21. Červenka (Vajda), 37. Slavík (Chaloupka). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1112. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
SHK Hodonín: Kotvan – Dufek, Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd, Polesný, Prčík ml. – Kučera, Sajdl, Vrba – Piskoř, Jurásek, Kuba – Smetana, Tomi, Zezula – Hložánek, Mika.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Puškár, Vajda, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Ovšák – Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Vrána, Pavlačka, Vaněk, Kilnar, Sedlář.

Někteří fanoušci ještě nestačili přijít na tribuny a hosté z Ostravy poprvé udeřili. Spoustu prostoru před domácím brankovištěm dostal hostující Aleš Kilnar, který protlačil puk až za Kotvana. Hosty tato branka pochopitelně nakopla a domácím chvíli trvalo, než se z brzkého zásahu vzpamatovali. V šesté minutě se ale dokázala prosadit nově složená třetí formace, na konci rychlé akce po vyhrané buly v útočné třetině byl Radoslav Smetana a bylo srovnáno.

Nerozhodný stav ale vydržel jen tři minuty. Hulvovu přihrávku dokázal přetavit v gól Adam Červenka a Poruba opět vedla. O dvě minuty později měli domácí výhodu přesilové hry, kterou zakončila pěkná a ne úplně typická přesilovkou souhra, na jejímž konci byl Zdeněk Kučera, který tak opět srovnal stav. Do kabin však šli s vedením hostující hráči. V předpolední minutě úvodní dvacetiminutovky neudržel Kotvan Šindelářovu střelu, kterou šikovně uklidil do brány Drtičů Marek Šedlář.

Tak jako vyšel hostům nástup do první části, tak se porubským povedl i start prostřední dvacetiminutovky. Velkou chybu domácí defenzivy dokázal potrestat svou druhou brankou v utkání Adam Červenka a ostravský celek vedl ani ne půl minuty po přestávce o dvě branky. Drtiči se ale rychle oklepali. Pěknou kombinační akci zakončil ve čtyřiadvacáté minutě nejproduktivnější hráč Hodonína Zdeněk Jurásek a bylo to znovu jen o gól. Vyrovnání byli domácí hodně blízko chvíli po polovině utkání, kdy sudí nařídili trestné střílení za faul na Kubu. Hodonínský útočník zkusil zakončení mezi nohy, hostující golman Gleich ale sklapl betony včas.

Tři minuty před druhou přestávkou ujeli porubští do přečíslení, které zakončil přesnou ranou Marek Slavík a do poslední části tak šli hosté s dvoubrankovým náskokem. Ve třetí třetině se hosté již do útočení moc nepouštěli a kontrolovali svůj náskok. V pětapadesáté minutě zadělal na dramatickou koncovku Jakub Sajdl, který povedenou a přesnou střelou v přesilovce snížil na 4:5, srovnat se už ale Drtičům nepodařilo.

Hodonínští hokejisté poprvé v sezoně vyšli na domácím ledě naprázdno, hosté po dvou porážkách získali tři body a udrželi tak krok s čelem tabulky.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín):
Za ta tři utkání, co jsem v Hodoníně, byla Poruba jednoznačně nejtěžší a nejkvalitnější soupeř. V první třetině nás donutil k chybám, které dokázal potrestat. Opět to ale byly zbytečné chyby, kdy u prvního gólu se protihráč dostal ke třem dorážkám, u druhého se z rohu dostali hosté až k zakončení, takže je to pořád o nedůrazu. Chybí mi tam větší nasazení a taková ta buldočí povaha. Bez toho to prostě nepůjde. Od druhé třetiny se to trochu srovnalo, ale místo toho, abychom využili šanci a srovnali, tak nám hráč ujede, a dá gól. Můžeme trénovat a říkat si, co chceme, ale toho to se prostě musíme vyvarovat. Ale rozhodně jsme měli šance na srovnání, ať už to bylo trestné střílení, nebo výborná střelecká možnost v oslabení. Pozitivní určitě je, že ve třetí třetině jsme nesložili zbraně a snažili jsme se zápas otočit. Kuba Sajdl tam předvedl pěknou akci, kdy se uvolnil, podíval se a přesně zakončil. Tak si představuji hokej. Vyrovnat se nám bohužel nepodařilo, ale myslím si, že to byla daň za to, že nám nevyšel začátek utkání. Největší chyba je, že se nevěnujeme hokeji. Pořád se rozčilujeme, že rozhodčí něco neodpíská, soupeř jede do přečíslení a dá gól a nám to je jedno. Nechci se vymlouvat, ale máme úzký kádr a hráči, kteří jsou momentálně na marodce, nám prostě a jednoduše chybí.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011):
Myslím si, že jsme viděli zajímavé utkání, v němž jsme padesát minut měli hru pod kontrolou. Bohužel se ale nevyvarujeme tomu, že prohrajeme souboje, po nichž následně zbytečně faulujeme. To dostává soupeře do hry a také jsme dostali v oslabení dvě branky. Na tohle si musíme dávat pozor. Musíme víc zapracovat na koncovce, protože se umíme sice dostat do šancí, ale je tam málo důrazu. Zatím je to pořád základní část a i když je každý zápas samozřejmě hodně důležitý, tak jak před námi, tak před soupeřem, je ještě spousta práce a je pořád co zlepšovat.