B-tým znemožnil lídra! Studénka schytala v Porubě desítku, hattrickem přispěl Buček

29.10.2017, René Chyla

Už je to uděláno, už je to hotovo! Studénka, jakožto lídr krajské ligy, odcestoval do Ostravy jako velký favorit. Předzápasová papírová očekávání ale krachla už v prvních pěti minutách, kdy Pavlačkovi svěřenci udeřili třikrát během 148 vteřin a do pauzy stihli propálil bezmocného Baldíka ještě dvakrát. Fanoušci si ve třetí třetině žádali o desítku a jejich prosba byla do puntíku vyslyšena, Martin Buček dokonal dvěma brankami v oslabení hattrick, jubilejní desátý gól pak připadl Davidu Ballnerovi, který v 53. minutě uzavřel gólový účet úrodného odpoledne.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 8.kolo ne 29.10.13:30
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Studénka
10:3(5:1, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Ballner (Schwarz, Štěpán), 5. Černín (Gola P., Rosypka), 5. Chomič (Korec), 17. Gelnar (Ballner, Schwarz), 18. Buček (Rosypka, Gola P.), 27. Gelnar (Ballner), 34. Sysala (Chomič, Ščurek), 48. Buček (Vidlák, Zavadil), 52. Buček (Dvořák), 53. Ballner (Schwarz, Gola P.) – 10. Sochorek (Martinčík), 46. Bolek (Štubňa), 49. Štěpjak (Martinčík, Tomášek). Rozhodčí: Pelc – Blaževič, Zicháček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 145. Střely na branku: 45:22 (22:7, 15:9, 8:6). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:3, 10:3.
HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil – Hranoš, Černín, Široký, Ščurek, Dvořák, Štěpán, Prepsl, Hudec – Buček, Gola P., Rosypka – Korec, Sysala, Chomič – Schwarz, Ballner, Gelnar – Bernát, Vidlák, Gola R.
HC Studénka: Baldík – Jedlička, Gonos, Janečka, Holaník, Bolek, Pelikán – Pokorný, Tomášek, Martinčík, Ertel, Kameníček, Štěpjak, Štubna, Sochorek

Martin Buček (POR) (3+0)
David Ballner (POR) (2+2)
Jakub Schwarz (POR) (0+3)

Demolice lídra v prvních pěti minutách

Lídr tabulky krajského přeboru se v Porubě v první třetině moc nepředvedl. Už ve třetí minutě totiž Jakub Schwarz v přečíslení nahrával Davidu Ballnerovi, který našel skulinku pod pravým Baldíkovým betonem – 1:0. V páté minutě Ostravané slavili hned dvakrát. Střelu Vojtěcha Černína tečoval jeden z hostujících beků přesně pod víko – 2:0. Za 28 vteřin zněla siréna halou potřetí. Jan Korec nahrával z rohu kluziště před branku lépe postavenému Václavu Chomičovi, jenž poslal nekompromisně puk k pravé tyči – 3:0. Hosté mohli ale ihned kontrovat po Gelnarově chybě v obranném pásmu, Tomáš Štubňa však orazítkoval z mezikruží břevno Zavadilovy brány.

Sochorkovo snížení hosty nenakoplo

Václav Chomič se zanedlouho dostal do dalšího přečíslení, v němž nahrával napravo Janu Korcovi, ten ale se střelbou příliš váhal a Jan Baldík se dokázal včas přesunout. V desáté minutě se nadechli také hosté. Po hrubé chybě v obraně vyrazil Václav Martinčák do útoku, kdy si našel rozjetého Jana Sochorka, který propálil porubského gólmana mezi betony – 3:1. Radost hostům však vydržela asi jen sedm minut, ke slovu se totiž dostal Jakub Gelnar, který procpal kotouč mezi Baldíkovy betony – 4:1. Za minutu už byla Studénka na ručník. Vladimír Rosypka sice tváří v tvář Baldíkovi neuspěl, dorážka Martina Bučka nad levý beton však už svůj cíl spolehlivě našla – 5:1.

Gelnarova drzost a Sysalovo navýšení

Druhá třetina již nabídla z pohledů hostů poněkud atraktivnější podívanou. I tak ale hokejisté Studénky selhávali na výborné práci porubské obrany v čele s bezchybným Janem Zavadilem. Domácí byli za aktivitu odměněni ve 27. minutě, v níž si Jakub Gelnar drze najel až do brankoviště, kde kotouč jen zvedl a ten zapadl pod horní tyčku – 6:1. Hosté se však osmělili, hned v další minutě nahrával v přečíslení Milan Ertel Václavu Martinčákovi, který mohl pálit už do odkryté branky, domácí brankář ale vytáhl betonem exkluzivní zákrok. V přesilové hře se poté do úniku dostal Marek Tomášek, v rozhodující chvíli ovšem zamířil mimo. To Porubští svou početní převahu ve druhé třetině využili. Václav Chomič našel dlouhou přihrávkou Davida Sysalu, který poslal puk přízemní střelou mezi Baldíkovy betony – 7:1.

Buček mistr oslabení a impotence Tomáška

V poslední periodě se s brankami roztrhl pytel. Ve 46. minutě si Ondřej Bolek najel po pravé straně a z kruhu vymetl horní růžek porubské branky – 7:2. Za dvě minuty se prosadili opět Ostravané. Martin Buček se s ničím ani nikým nemazlil, v oslabení vyrazil do útoku a jeho dělovka zapadla pod horní tyč – 8:2. Neuběhla ani minuta a časoměřiči měli další práci. Martin Štěpjak zužitkoval vyraženou střelu a v brankovišti se střelou k pravé tyči nemýlil – 8:3. Porubští fanoušci se ale dožadovali desítky a hráči je poslušně vyslyšeli. V čase 51:12 se opět v oslabení vymkl kontrole Martin Buček, který další bombou propasíroval puk pod Baldíkovou vyrážečkou – 9:3. Za minutu a půl bylo hotovo. Jakub Schwarz naservíroval kotouč před branku Davidu Ballnerovi, který tečoval už do odkryté klece – 10:3. Studénka mohla v závěru ještě třikrát snížit z hole Marka Tomáška, jeho nájezdy ale vychytal Jan Zavadil.

Frýdek-Místek "B"vs.Nový Jičín "B"10:0

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Před zápasem jsme měli s trenérem menší obavy, protože Studénku jsme neznali a navíc oni získali z první pěti zápasů patnáct bodů, takže jsme věděli, že nás nečeká vůbec nic lehkého. Nám se ale podařil vstup do zápasu, kdy jsme už v páté minutě vedli 3:0 a dle toho se poté už odvíjel celý zápas. V první třetině jsme soupeře jasně přehrávali, ve druhé třetině jsme si to spíše již jen hlídali a poslední dvacetiminutovka už byl jen takový dojezd. Chtěli jsme hlavně, aby si zahráli všichni, takže jsme nechali hrát všechny čtyři pětky. Kluky jsme pochválili, protože odehráli vynikající zápas. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli a že nám po právu patří tři body.

Miroslav Pokorný (HC Studénka): V tomto zápase se už projevily problémy, které máme. Jsme bez ledu, bez tréninku, hrajeme pouze na třináct hráčů, protože máme hodně kluků zraněných, někteří mají pracovní povinnosti, další zase dovolenou. Už je to několikátý zápas, který hrajeme v takovém počtu. Podobně jako ve Frýdku-Místku, tak jsme ani v Porubě nezachytili začátek utkání, a jelikož jsme v minulém kole v Polárce hráli skoro celou jednu třetinu v oslabení, které jsme hráli zhruba na šest hráčů, tak si myslím, že se mohla v tomto duelu promítnout i menší únava. Dostali jsme sice „vylágoš“, ale i to k hokeji prostě patří. S hráči jsme si sedli, vyříkali si některé věci a musíme se zase stmelit tak, jako tomu bylo na začátku sezony. I takový výsledek ale může určitě mužstvo semknout. Jsme sice ve svízelné situaci, ale rozhodně nic nevzdáváme.