Ani do třetice se Sareza nedočkala vítězství, podlehla Opavě 3:4

07.08.2008, Kateřina Juříková, Gabriela Juříková, Adam Bagar

Hokejisté Sarezy Ostrava uvítali v rámci přípravy na následující sezónu druholigovou Opavu. Po dvou porážkách se Zvolenem a Havířovem je čekal tentokrát poněkud slabší celek, ale i tak se domácí svého prvního vítězství v přípravě nedočkali. I přesto, že se Sareza dočkala rychlého vedení zásluhou Andrého Niece, tak ještě v první části inkasovala po střele Kukola. Ve druhé třetině předvedla Opava dvě krásné ukázkové kombinace a rázem z toho byl stav 1:3. Domácí ještě stačili snížit zásluhou Petra Janečky, ale v úvodu třetí třetiny přišel pro domácí další šok v podobě čtvrté branky. V závěrečných minutách se již Ostravnům podařilo po střele Jana Tesaříka jen snížit, a tak Sareza Ostrava podlehla překvapivě opavskému Slezanu 3:4. Další přípravné utkání čeká Sarezu v úterý 12. srpna a jejím soupeřem budou hráči nedalekého Havířova.

- přát. čt 7.8.17:00
Hokejový klub Opava
3:4(1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Niec (Holuša), 35. Janečka (Ovšák, Zdeněk), 59. Tesařík - 4. Kukol, 32. Suchý (Kukol), 34, Polok (Kukol, Vitásek), 42. Černý. Rozhodčí: Janda - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Bartošek (SAR) 5 + OK, Masný (OPA) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 194. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
HC Sareza Ostrava: Šrámek - Černák, Vajda, Tesařík, Buček, Flašar, Ovšák, Měkýš, Razska - Dušek, Najdek, Bartošek, Janečka, Ivan, Zdeněk, Mocek, Holuša, Niec, Leščišin, Novák, Dvořák.
Hokejový klub Opava: Masný - Bednárek, Plánovský, Čavrk, Vitásek, Ondrušek, Kukol, Měch, Suchý, Polok, Kocián, Herman, Černý, Grofek, Suchánek, Weiss, Chalupa, Mlýnek, Kovacovský.

Ve čtvrtek 7. srpna přivítalo A mužstvo Sarezy na svém ledě hokejisty týmu HC Slezan Opava, kteří měli za sebou na rozdíl od Sarezy Ostrava již tři přípravná utkání. Jejich soupeřem byl nejprve polský celek Akuna Naprzod Janow, kterému podlehli 2:6 a následně Draci z Šumperku. V tomto dvojutkání s Draky byli Opavané úspěšnější a v obou případech tak dokázali zvítězit (5:1 a 3:1).

Zápas začal velmi zostra a útočilo hlavně mužstvo domácích. Po minutě a půl se povedl vstřelit André Niecovi první gól, ale vzápětí střelou obránce Michala Kukola Opava vyrovnala. První vyloučený byl na straně domácích Milan Ovšák za vysokou hůl. I když byli v oslabení, soupeřům se brankáře Šrámka překonat nepovedlo. V 15.minutě parádní akcí vyvezl Marek Ivan kotouč z obranného pásma, ale brankář jeho střelu zachytil. Ke konci třetiny se o to pokoušel se spoluhráči znovu, ale opět bezvýsledně. Vzápětí si Šrámek trochu zavařil při rozehrávce zpoza klece, když si nevšiml přijíždějícího soupeře a svedli spolu souboj u mantinelu, který vzápětí vyústil v brejk Sarezy, bohužel bez gólu. Sareza i Opava měla mnoho šancí vstřelit kotouč do brány, ale ani jednomu týmu se znovu brankáře překonat nepodařilo, a proto stav po první třetině byl 1:1.

Druhá třetina začala vyloučením hostí. Hráč Opavy Vitásek dostal 2 minuty za zdržování hry, když vyhodil kotouč ze hřiště a poslal domácím na střídačku malý dáreček. Z obou stran se vyvíjel značný tlak a ve 32. minutě vstřelil gól hráč hostí Jindřich Suchý. Na hokejky hráčů Sarezy se začala lepit smůla a při další přesilovce propadli. Hráči Opavy zvýšili skóre na 1:3 Tomášem Polokem. V téže přesilovce Sareza náskok snížila střelou Petra Janečky. Stav tím pádem byl 2:3 a do konce třetiny, i když pár šancí bylo, se skóre nezměnilo. Ke konci druhé třetiny domácí hráč Bartošek hrál nebezpečně vysokou holí s krvavými následky a dostal pětiminutový trest a k tomu do konce utkání.

Poslední třetinu otevřel krásnou střelou hráč Opavy Lukáš Černý a překonal brankáře Šrámka, kterému puk prosvištěl mezi betony. Na ledě to začalo pořádně jiskřit a nebyla nouze o osobní souboje. Na obou stranách se hrál útočný pohledný hokej. Většinu poslední třetiny se Sareza usadila v útočném pásmu a snažila se proměnit několik šancí, ale orazítkovala jen tyč a brankářovu výstroj. Pět minut před koncem utkání se přiostřilo. Emoce, snaha vyrovnat a na opačné straně snaha udržet výsledek dělaly své. Důslednost a trpělivost se zúročila a v 59. minutě tvrdou střelou Jan Tesařík propálil Masného betony. Snížil tak stav na 3:4, který setrval až do konce. A tak ani třetí přípravné utkáni nepřineslo hokejistům Sarezy pocit radosti z výhry.