Junioři v Budějovicích vedli, i přes to ale bere první bod v sérii Motor

16.03.2023, Patrik Rošič

Ve čtvrtek 16. března odstartovala čtvrtfinálová série Poruby a Českých Budějovic. Porubští junioři nad Motorem vedli, nakonec ale České Budějovice otočili a dokázali Porubu porazit 7:2. Porubané tak ve čtvrtfinálové sérii prohrávají 0:1 na zápasy.

Liga juniorů - ČF1 čt 16.3.16:15
ČEZ Motor České Budějovice
7:2(1:1, 2:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Pitel (Placek, Sochor), 34. Remeš (Kříž, Placek), 40. Hála (Kříž, Placek), 41. Remeš (Kříž, Putz), 47. Turek (Pitel, Remeš), 47. Hála (Drančák, Gajdolín), 55. Remeš (Hála, Putz) – 1. Hlaváč (Moravec, Koudelný), 38. Hlaváč (Černý, Halata). Rozhodčí: Kostourek – Jindra, Dědek. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 265. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2
ČEZ Motor České Budějovice: Cinka — Lukáš, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek, Gřegořek — Remeš, Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Petrásek, Turek, Pitel, Šimon, Drančák
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž — J. Kalužík, Fišara, Černý, Kosina, Řepa, Falhar, F. Hlaváč, Ševčuk — Wawrzkiewicz, Koudelný, Šrubař, Chovanec, Moravec, Skřipčák, Gnap, Halata, L. Stasjuk

Na první gól se dlouho nečekalo. Domácí mířili hned po 16 vteřinách na trestnou lavici a Porubané trestali. Stav střetnutí otevřel po přesné trefě Filip Hlaváč. V šesté minutě byla vyloučena naopak Poruba, ale České Budějovice početní výhodu využít nedokázali. Vzápětí mohli jít Porubští do dvoubrankového vedení, protože Motor byl opět vyloučen. Paradoxně ale nepřišla druha trefa Poruby, naopak domácí dokázali v oslabení vyrovnat. Na 1:1 upravil Richard Pitel.

V druhé části se mohli ujmout vedení domácí hokejisté, ti ale početní výhodu dokázat nevyužili. Potom pykaly České Budějovice, které dokázaly oslabení přečkat a pár minut nato i vstřelit gól. Stav střetnutí dokázal otočit Alexandr Remeš. Zanedlouho ale Poruba dokázala vyrovnat, když se podruhé v zápase trefil Filip Hlaváč. Zdálo se, že se do šaten půjde za stavu 2:2, jenže 8 vteřin před sirénou vrátil Motor do vedení Daniel Hála.

Zatímco předešlé třetiny byly vyrovnané, tak ta třetí byla jasně v režii domácího týmu. Uběhlo pouhých 14 vteřin a na 4:2 upravil Alexandr Remeš. Ve 47. minutě se dokonce Motor trefil dvakrát v rozmezí třinácti vteřin. Nejprve se trefil Adam Turek a na něj navázal svou druhou trefou Daniel Hála. Následovalo další vyloučení Poruby a České Budějovice navýšily svůj náskok. Na 7:2 dokázal upravit Alexandr Remeš. Nic zásadního se už do konce zápasu nestalo a Poruba tak nakonec padla.