Druhé čtvrtfinále rozhodovalo prodloužení, Porubané budou v pondělí odvracet mečbol

17.03.2023, Gabriela Juříková

Čtvrteční utkání hodili porubští junioři za hlavu a v druhém čtvrtfinálovém utkání s minimem střel vytěžili vyrovnaný duel, který končil prodloužením. RT TORAX v zápase dvakrát dotahoval, srazil jej až gól v prodloužení. V pondělí budou porubští junioři odvracet mečbol.

Liga juniorů - ČF2 pá 17.3.18:00
ČEZ Motor České Budějovice
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3p(1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Pitel (Remeš, Březina), 21. Remeš (Putz, Placek), 51. Petrásek (Vavřík, Hála), 61. Putz (Remeš, Březina) – 11. Chovanec (Moravec, Wawrzkiewicz), 31. Koudelný (Gnap), 51. Moravec (Stasjuk, Ševčuk). Rozhodčí: Ovsík – Kotlík, Figer. Diváci: 299. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 53:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
ČEZ Motor České Budějovice: Cinka – Lukáš, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek, Gřegořek – Remeš, Hála, Putz, Sochor, Kříž, Kotous, Petrásek, Turek, Pitel, Šimon, Drančák, Vavřík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Falhar, Ševčuk, Kosina, F. Hlaváč, Fišara, Černý, Řepa, Kalužík – Wawrzkiewicz, Koudelný, Šrubař, Skřipčák, Halata, L. Stasjuk, Chovanec, Moravec, Gnap.

V první minutě získali hosté přesilovku, ovšem až v jedenácté minutě Davida Cinka za spolupráce Davidů Moravce a Wawrzkiewicze překonal Pavel Chovanec. Hned si ale šel sednout na trestnou lavici a strachoval se o jednobrankové vedení. A právem, protože Richard Pitel mu návrat na led uspíšil. Takže ve 13. minutě to bylo 1:1.

Stav se měnil krátce po přestávce. Poprvé šel do vedení Motor gólem Alexandra Remeše. RT TORAX dotahoval a ze sedmi střel, stejně jako v první třetině, vytěžil vyrovnávací gól. Za asistence Reného Gnapa skóroval Jakub Koudelný. Domácí vyslali na Marka Slíže dvacet střel, skóre se ale do druhé přestávky neměnilo. A to ani v porubské přesilovce, takže šly týmy do kabin opět za nerozhodného stavu – 2:2.

Další zápis do střelecké listiny zaznamenaly České Budějovice. V čase 50:10 se prosadil Filip Petrásek, ale vedení Motoru vydrželo jen 35 vteřin. David Moravec k asistenci na úvodní brance přidal vyrovnávací gól za asistence Lva Stasiuka. Závěr třetiny odehráli Porubané v oslabení, které si přenesli i do prodloužení, protože Jakub Koudelný dostal 2+2 minuty.

Na konci první minuty ukončil nastavení David Putz a získal tak pro tým druhou výhru. Junioři RT TORAX budou odvracet konec sezóny v pondělí, kdy Motor České Budějovice budou hostit na ledě RT TORAX ARENY.