Úspěchy porubské přípravky na Turnaji nadějí v Kopřivnici

Romana Opatová, 07.03.2023
Také nejmladší kategorie HC RT TORAX si stejně jako všechny ostatní věkové kategorie měří své síly a dovednosti se svými soupeři v mistrovských utkáních i turnajích. Na jeden takový vyrazila 17. února do nedaleké Kopřivnice porubská přípravka, konkrétně hráči ročníku 2015 a 2016.

Celkem se šest oddílů se dvěma samostatnými mužstvy utkalo v režimu tzv. “každý s každým” – Ďáblíci Nový Jičín (r. 2015, 2016), HC Frýdek-Místek (r. 2015, 2016), HC Valašské Meziříčí (r. 2015, 2016), MSK Orlová (r. 2015), HC Rožnov pod Radhoštěm (r. 2016) a domácí HC Kopřivnice (r. 2015, 2016). Každé utkání proběhlo v režimu 2x15 minut se samostatně bodovanými poločasy. Hráči hráli na třetinu hrací plochy 3 + brankář.

Pro mladé hráče porubského oddílu to byl turnaj velmi úspěšný. Hráči ročníku 2015 pod vedením Petra Grygara a Kamila Pohanky podlehli soupeřům z Kopřivnice a Nového Jičína a celkově skončili na pěkném 3. místě. O rok mladší kamarádi pod vedením Tomáše Peroutky a Martina Ostrého zvítězili ve všech utkáních a svou kategorii vyhráli!

Všechny hráče tyto úspěchy zcela jistě nabudily do dalších pravidelných tréninků i zápasů.