Únorová utkání mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 19.03.2023
V průběhu února odehráli hráči 5. a 6. třídy řádnou porci mistrovských utkání. Šesťáci zvládli v kategorii mladších žáků skupiny A čtyři zápasy, páťáci ve skupině B odehráli tři utkání.

Tým 6. třídy vyrazil v pátek 3. února do Havířova na další vzájemné utkání. V první třetině se střelecky prosadil pouze havířovský soupeř, a to dvěma brankami. Druhá třetina se porubskému týmu velmi vydařila. V této dvacetiminutovce přestřílel havířovský tým celkově 5:2 a pro poslední část zápasu se tak ujal těsného vedení 5:4. V poslední třetině se na obou stranách doslovně bojovalo o každý kousek ledu. Havířovský tým se snažil o srovnání, porubský tým držel těsný náskok. Vedení se bohužel svěřencům trenéra Martina Tomáška nepodařilo udržet a 2 minuty před koncem AZ Havířov srovnal stav na 5:5. Oba týmy si tedy vzájemně odnesly 1 bod do tabulky průběžného hodnocení.

Ve středu 8. února proběhla dohrávka 18. kola na domácím ledě proti vítkovické Rideře. Porubští hráči v tomto městském derby řádně plnili pokyny svého trenéra a se svým soupeřem drželi na ledě tzv. krok. Vítkovický tým ale dokázal téměř neomylně potrestat každou chybu a po třetinách 4:1, 4:1 a 4:2 zvítězila Ridera celkově 12:4.

Hned za tři dny se v sobotu 11. února odehrálo na domácím ledě 24. kolo s týmem z Frýdku-Místku. Ze vzájemných měřeních si sil po celou sezónu vyšel vždy vítězně Frýdek-Místek. I v tomto posledním utkání měl herně i střelecky navrch. V první třetině se frýdečtí ujali vedení 4:2, druhá třetina byla herně vyrovnaná a dopadla smírně 1:1. Porubský tým tak do poslední třetiny vstupoval s jistou šancí na korigování výsledku. Tato část se ale opět povedla zejména Frýdku-Místku. Soupeř zvítězil v poslední třetině 3:0 a celkově tak 8:3.

Poslední únorové utkání patřilo opět městskému derby, tentokráte se odehrálo v sobotu 18. února v rámci 25. kola v Multifunkční hale Vítkovic. Oproti minulému vzájemnému utkání v tomto porubští hráči na vítkovického soupeře nedokázali najít žádný recept a podlehli vysoko 24:1.

Také 5. třída stejně jako šesťáci odehrála 1. únorové utkání v Havířově, a to v pátek 3. února. První branka utkání padla hned v 2. minutě ze strany AZ Havířova. Hráče HC RT TORAX ale nijak nezaskočila, a naopak to byl porubský tým, který celou třetinu určoval tempo hry. Postupně v této dvacetiminutovce vstřelila Poruba tři branky a vedla tak 3:1. I v další třetině se dařilo svěřencům Jiřího Trembáče a k průběžnému výsledku přidali další dvě branky. Poslední třetina byla na počet branek vzájemně nejčetnější. Havířovský tým vstřelil dvě branky, porubský tým byl úspěšný 4krát. Celkově HC RT TORAX zvítězil 9:3.

I další utkání v soutěži bylo pro hráče HC RT TORAX vítězné. V sobotu 11. února přivítal tým na domácím ledě soupeře z Frýdku-Místku. I v tomto utkání dal první branku soupeř, Poruba ale dokázala již v této části obrátit vedení na svou stranu, a to 2:1. V druhé třetině padly také celkově tři branky. Frýdek-Místek vstřelil dvě, porubský tým jednu a po 40 minutách byl stav nerozhodný 3:3. V poslední třetině se nejprve ujal jednobrankového vedení Frýdek-Místek, ale dvěma rychlými brankami v 54. minutě otočili porubští hráči vedení na svou stranu. Skóre se již dále neměnilo a HC RT TORAX tak zvítězil jednobrankovým vedením 5:4.

20. kolo soutěže odehráli porubští hráči na ledě nedaleké Studénky. První třetina byla úspěšnější pro domácí tým, Studénka se v této části ujala těsného vedení 2:1. V druhé třetině přidal domácí tým ještě jednu branku, ale to bylo na delší dobu vše, co hráči HC RT TORAX svému soupeři dovolili. Ještě v druhé části zápasu dokázala Poruba vstřelit tři branky a ujala se tak vedení 4:3. V poslední třetině si hráči Poruby své vedení kontrolovali. V 43. minutě zvýšili vedení na 5:3, HC Studénka za pár minut sice snížila na rozdíl jedné branky, ale když se skóre utkání naposled měnilo díky porubské brance, zvítězili porubští hráči páté třídy celkově 6:4.