Těším se na novou výzvu, hlásí po příchodu eso ze západu Čech Marek Rubner

René Chyla, 27.06.2018
Ostravské mužstvo se nedávno rozrostlo o dalšího nováčka. Tím je devatenáctiletý útočník a odchovanec plzeňské bezedné líhně MAREK RUBNER! Plzeňský rodák strávil většinu svého hokejového života právě ve svém mateřském klubu, kde v mládežnických kategoriích patřil k hlavním pilířům a tahounům. Do Poruby přichází Marek Rubner v rámci ročního hostování. Naposledy nastupoval ve druholigových Klatovech, sedmnáct startů si v minulé sezoně připsal také za extraligovou Škodovku. „Byl tam oboustranný zájem a celkem rychlé a férové jednání ze strany klubu,“ pochvaluje si talent ze západu Čech. (foto: hcskoda.cz)

Jak již bylo řečeno, Marek Rubner je odchovancem extraligové Plzně, za kterou válel ve všech mládežnických kategoriích. Mimo domov se tak ocitne na delší dobu vůbec poprvé. „Těším se na novou výzvu. Myslím, že Poruba přivedla řadu kvalitních hráčů, což vypovídá o tom, že nebudeme chtít hrát žádné druhé housle,“ tuší devatenáctiletý útočník. „Popravdě jsem neznal v kádru vůbec nikoho, takže s klukama se poznáváme až teď na soustředění v Luhačovicích,“ dodává.

Problémem pro něj nebyl během několika sezón po sobě ani v průměru bod na zápas, vůbec nejpovedenějším ročníkem se pro něj ale stala sezona 2015/2016. V ní si aktuálně již porubský borec připsal ve starším dorostu ve 45 zápasech celkem 79 bodů za 38 branek a 41 asistencí. V téže sezoně navíc vstřelil nejvíce branek vítězných a s osmi přesnými zásahy se mohl pyšnit titulem nejlepšího střelce v playoff. Výrazně mu k tomu pomohlo osmifinále extraligy staršího dorostu proti Vítkovicím, kterým nasázel v sérii hrané na dva vítězné duely sedm branek (celkem jich Plzeň v osmifinále dala 13). A do playoff by se rád podíval i v dresu porubského klubu. „Cílem je předvádět dobrý hokej a dostat se do playoff,“ hlásí.

Ještě v témže roce (2015/2016) si vysloužil svými výkony katapult do juniorky, se kterou o rok později získal mistrovský titul, ke němuž pomohl neuvěřitelnými 46 kanadskými body. Z juniorky pak Marek Rubner, jehož vzory jsou Radek Duda s Alexandrem Ovečkinem, prakticky ihned naskočil do extraligy, v loňské sezoně v ní za Plzeň zapsal sedmnáct startů, ve kterých stihl nasbírat tři body za gól a dvě asistence. Mimochodem i tento jediný gól znamenal trefu vítěznou, stalo se tak v zápase s Vítkovicemi (4:1). Proti nim s největší pravděpodobností nastoupí znovu 23. srpna, tentokrát už ale v dresu HC RT TORAX. „Porubu jsem si vybral už jen proto, že tam byl oboustranný zájem a celkem rychlé a férové jednání ze strany klubu,“ uzavírá Marek Rubner.

foto: CCM Hockey

STATISTIKY & FAKTA: MAREK RUBNER
Věk: 19 let, narozen 12. listopadu 1998 Výška: 187 cm Váha: 86 kg Post: útočník, hokejku drží napravo Mateřský klub: HC ŠKODA Plzeň Další kluby: HC Klatovy (2016-2018) Úspěchy: účast v reprezentaci do 17 let (2015), zlato ELJ (2017), nejlepší střelec playoff ELSD (2016)