Stříbrní sedmáci HC RT TORAX Poruba na vánočním turnaji

Romana Opatová, 29.12.2023
7. třída vánoční období využila ke změření sil se svými soupeři na jednodenním turnaji v Rožnově pod Radhoštěm. Z celkových čtyř družstev vybojovala pěkné 2. místo.

Hned po vánočních svátcích 27. prosince vycestovali svěřenci Mariana Kacíře na jednodenní turnaj do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm. Celkem se utkala čtyři družstva v režimu „každý s každým“ dvakrát 20 minut v samostatně bodovaných poločasech.

Úvodní utkání rozehráli žáci 7. třídy proti zahraničnímu týmu ze Slovinska. V první části hry zvítězil porubský tým 4:1, v druhé části 3:1 a celkově si tak připsal 4 body do tabulky hodnocení. Následující zápas proběhl s domácími Černými vlky z Rožnova p. Radhoštěm. V úvodní části se diváci nedočkali branky ani na jedné straně, poločas skončil 0:0. V druhé části se dvěma brankami ujal vedení porubský tým, nicméně aktivní hrou domácí tým dokázal postupně srovnat na konečných 2:2. Poslední utkání Poruby s týmem z Frýdku-Místku tak bylo pomyslným finálem o konečné 1. a 2. místo. První část byla herně velmi vyrovnaná, střelecky se více dařilo soupeři – Frýdek-Místek zvítězil rozdílem jedné branky 2:1. V druhé části frýdecký soupeř střelecky výrazně převýšil porubské hráče a zvítězil vysoko 7:1.

Hráči Toraxu tak s celkovými 6 body skončili na 2. místě.

Soupiska HC RT TORAX Poruba: Särkozi, Hořanský – Kacíř, Holý, Grygar, Obluk, Holiš – Poljak, Ségl, Opat, Mikolajek, Matějka, Šeděnka, Jurka, Dudek