První týden nového roku přinesl pět mládežnických duelů

Adam Bagar, 06.01.2010
Jako první šli v novém roce do bojů mladší dorostenci. Ti zavítali na půdu Opavy, která se radovala z vítězství 5:4 po prodloužení. Úterní odpoledne nabídlo také duely osmé, sedmé, šesté a páté třídy. Soupeřem porubských mladíků byla Orlová. Svěřenci kouče Trojana se na výhry značně natrápili, v obou případech se museli až do poslední minuty třást o výsledek, ale nakonec přidali uklidňující trefu a zvítězili 7:5, respektive 3:1. Hattrickem se blýskl osmák Dominik Šerák. Šestá třída prohrála v Orlové rozdílem třídy, a tak napravit reputaci museli hokejisté páté třídy. Především díky třem kanadským bodům Michala Danga zvítězil soubor trenéra Peslara 4:2. Následující víkend přinese dalších deset mládežnických duelů.

Mladší dorostenci

HC Slezan Opava – HC VOKD Poruba 5 : 4 pr. (1:1, 2:3, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky:
8. Jaroš (Vrábel, Štencel), 21. Štencel (Jaroš), 39. Vrábel (Jaroš), 51. Štencel (Rohovský, Vrábel), 61. Štencel (Jaroš) - 8. Gola (Gelnar), 24. Gola (Kaleta, Smrčka), 32. Pobuta (Rataj, Wolný), 37. Pelech (Pěnčík).

HC VOKD Poruba – HC Orlová 7 : 5 (2:1, 4:2, 1:2)
Branky a nahrávky:
13. Šerák (Gřeš), 19. Gřeš (Šerák), 24. Šerák (Gřeš), 25. Štěpán (Gola), 29. Sikora (Gřeš), 32. Pěnčík, 60. Šerák - 15. Petrák, 32. Schmied (Caruk), 36. Endlicimer (Rucký), 42. Petrák (Caruk), 46. Schmied (Rucký).

Sestava Poruby: Herejk - Csomor, Štěpán, Hranoš, Pitřík, Vavroš, Mládek, Gřeš, Sikora, Boleslavský, Šerák, Havránek, Gola, Pěnčík.

HC VOKD Poruba – HC Orlová 3 : 1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
11. Prosek (Kurnik), 34. Miska (Dostál), 60. Stupka - 49. Viciaň P. (Papírek).

Sestava Poruby: Peslarová - Bialoň, Bukovjan, Novák, Stupka, Široký, Kovalski, Šípek, Miska, Ščurek, Prosek, Nikl, Dostál, Csabala, Kurnik, Knopp.

HC Orlová - HC VOKD Poruba 8 : 1 (1:0, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky:
17. Telega (Ovisek), 21. Telega (Mareček, Krenželok), 25. Krenželok (Mareček, Macko), 36. Hubl (Telega), 43. Macko (Ovisek, Sokanský), 56. Telega (Krenželok), 56. Pacoň, 59. Telega (Hubl) - 34. Malát.

Sestava Poruby: Suchý (od 35. Gal) - Boháč, Giera, Malát, Pecen, Dubčák, Pažický, Veselý, Konvička, Bernát, Herejk, Danyi, Tyl, Baláž, Kochman.

HC Orlová - HC VOKD Poruba 2 : 4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
1. Skalka (Sojka), 17. Pacoň - 11. Dang (Adolf), 22. Dang, 26. Tröster (Dang), 55. Adolf (Dang, Tröster).

Sestava Poruby: Remiáš - Dang, Skokan, Bijota, Adolf, Tröster, Stavinoha, Antoš, Hladík, Holický, Janík, Brunovský, Šigut, Vince, Havránek, Žídek.

Zápasový program pro tento týden

JUN  08.01.  HC České Budějovice - HC VOKD Poruba
 SDO  08.01.  HC VOKD Poruba – Orli Znojmo
 SDO  10.01.  HC VOKD Poruba – HC Zubr Přerov