Prosadí se starší dorostenci přes obranné valy Prostějova a Komety Úvozu?

Adam Bagar, 14.01.2010
Starší dorostenci VOKD Poruby sehrají v následujících dvou kolech nelehké zápasy s Prostějovem a Kometou Úvozem. Hra Jestřábů je totiž založena na precizní obraně. Skóre 71:73 po osmadvaceti odehraných zápasech je toho jasným důkazem - téměř nejméně obdržených, ale také vstřelených branek. Utkání je na programu v pátek 15. ledna od 17:00 hod. Také v duelu s Brňany musí být svěřenci kouče Bahníka na pozoru. Kometa totiž dokázala jako jediný za všech celků odvést z Ostravy oba body, a to opět především díky kvalitní obranné hře. Připustí Poruba další překvapení? To se dozvíme až po odehrání mače, jehož úvodní buly bude vhozeno v neděli 17. ledna ve 13:30 hod. Na domácí zápas jste co nejsrdečněji zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HC VOKD Poruba – HC Zubr Přerov 8 : 2 (2:0, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky:
1. Palkovič (Orszulík), 17. Rosypka (Chaloupka), 25. Rosypka (Chaloupka, Lužný), 32. Kupčík (Němec, Lužný), 45. Kofroň (Lužný), 50. Kysučan (Palkovič), 52. Peslar (Kysučan, Chaloupka), 56. Rosypka (Chaloupka) – 42. Šťastný (Chovanec), 48. Bachánek (Javora).
více o zápase

HC VOKD Poruba – Orli Znojmo 4 : 4 (2:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
10. Dominec (Němec), 14. Orszulík (Rozsypka), 35. Orszulík (Kysučan), 41. Dominec (Dusík) - 2. Telesz (Kastner), 16. Telesz (Kastner), 24. Srketic (Telesz), 25. Jankových (Pelikán).
více o zápase

Posledních pět utkání týmu HK Jestřábi Prostějov

HK MD Šumperk - HK Jestřábi Prostějov 2 : 1

HK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 2 : 4

HC Uničov – HK Jestřábi Prostějov 2 : 2

HK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek - Místek 2 : 0

HC Orlová – HK Jestřábi Prostějov 2 : 1

Posledních pět utkání týmu HC Kometa Brno Úvoz

HC Slezan Opava – HC Kometa Brno Úvoz 0 : 4

HC Kometa Brno Úvoz – HC Orlová 3 : 6

HC Kometa Brno Úvoz – HC Dyje Břeclav 6 : 2

HC Uherské Hradiště - HC Kometa Brno Úvoz 1 : 5

HC Kometa Brno Úvoz – HC Nový Jičín 2 : 1

Letošní vzájemná utkání

8. kolo: HC Kometa Úvoz Brno – HC VOKD Poruba 3 : 9 (2:1, 1:4, 0:4)
Branky a nahrávky:
9. Mikulášek (Lesonický), 20. Lesonický, 28. Křen (Krytinář) - 7. Chaloupka, 25. Kysučan (Vícha), 30. Hurník (Maček), 32. Chaloupka (Hurník), 37. Chaloupka (Maček), 42. Chaloupka (Maček), 50. Maček (Hurník), 52. Kysučan (Lukašík), 54. Dominec (Orszulík).

21. kolo: HC VOKD Poruba – HC Kometa Úvoz Brno 1 : 2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Kysučan (Palkovič) - 8. Lesonický (Křen), 44. Mikulášek (Krunka).

4. kolo: HK Jestřábi Prostějov – HC VOKD Poruba 2 : 0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Zedník (Bartoš, Kaluža), 46. Bartoš (Tomica, Zedník).

17. kolo: HC VOKD Poruba – HK Jestřábi Prostějov 7 : 3 (0:0, 3:1, 4:2)
Branky a nahrávky:
21. Kofroň (Němec, Sochorek), 40. Palkovič (Herman), 40. Maček (Peslar), 42. Němec (Kysučan), 47. Kofroň (Chaloupka), 51. Svoboda (Palkovič, Kysučan), 53. Kysučan – 36. Minařík (Pozděna), 52. Zítka (Koutský), 58. Koutský (Zítka).

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HK Jestřábi Prostějov: Kyša - Štefan, Kaluža, Pozděna, Arnošt, Mašek, Stejskal Pe., Konečný, Kostelník, Jurnik, Compel, Bartoš, Koutský, Prokop, Zítka, Stloukal, Štindl, Stejskal Pa., Zedník, Matoušek, Dudil.

HC Kometa Úvoz Brno: Bartošek - Krunka, Hakl, Preisach, Krytinář, Král, Garšic, Křen, Vašíček, Novoměstský, Kočko, Lesonický, Maršálek, Jekel, Novotný, Novák, Buhaj, Čtvrtníček.

HC VOKD Poruba: Konvička – Svoboda, Herman, Dusík, Franek, Kupčík, Peslar, Lužný, Burzala - Hurník, Kofroň, Vícha, Němec, Orszulík, Rosypka, Chaloupka, Palkovič, Sochorek, Kysučan, Dominec.

Tabulka a statistiky po 28. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po základní části

Tabulka ligy staršího dorostu po 28. kole – nadstavbová část o postup

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 28. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Páteční duel na ledě Jestřábů bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Stanislav Lerch z Brna, kterému na čarách vypomůžou pánové Kamil Hudáček z Brna a Radek Paulík z Rousínova. Domácí mač pak bude v moci pana Ondřeje Vlacha ze Zašové, na čarách se představí duo Radim Adamec z Nového Jičína a Jaroslav Štěpán z Kopřivnice.

útočník René Kysučan