POSILA: Z Litvínova do konce sezony přichází Lukáš Doudera, naopak Berisha okusí opět extraligu

Lukáš Bajgar, 02.01.2023
Zatímco většinu populace čekal těžký návrat do pracovního procesu, přivítal HC RT TORAX Poruba 2011 obrannou posilu do svých řad – Lukáše Douderu.

Porubský hokej zažíná snovou sezonu, prvně v historii klubu začíná místní celek nový rok na prvním místě prvoligové tabulky, a aby klub jen potvrdil své ambice, přivádí posilu do obrany.

Lukáš Doudera, kmenový hráč extraligového Litvínova, je ve svých čtyřiadvaceti letech považován za zkušeného zadáka. Bohužel zranění mírně zabrzdilo vstup do letošního ročníku a po krátké štaci v Českých Budějovicích a Třebíči přichází ladit svou formu právě do největšího překvapení Chance ligy, tedy do Poruby.

Foto: Hynek Haruda

„Lukáš Doudera pravidelně nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner, „v extralize odehrál několik roků a určitě dodá týmu další zkušenosti. O jeho služby se můžeme opřít do konce sezony.“

Pro úplnost dodáme, že se Lukáš Doudera letos objevil ve čtyřech extraligových kláních za České Budějovice a v devíti prvoligových za Třebíč, za tu přidal i dvě asistence. V extralize celkově odehrál už 214 zápasů v základní části a 18 v playoff, může se navíc pochlubit stříbrem z Hlinka Gretzky Cupu.

V úterý 3. ledna naskočí v dresu Vítkovic proti lídrovi z Pardubic porubský Aaron Berisha, dostane tak druhou příležitost ukázat své kvality v dresu vítkovické RIDERY.