O valašku zbojníka Ondráše: 7. třída srdnatě bojovala na turnaji v Novém Jičíně

Romana Opatová, 22.08.2023
Starší žáci 7. třídy si pod vedením trenéra Mariána Kacíře v rámci předzávodní přípravy změřili síly se třemi soupeři na turnaji „O valašku zbojníka Ondráše – krok za Šimonka“. Ačkoliv výsledkově turnaj mladým hráčům nevyšel, herně se neztratili a získali cenné zkušenosti do další přípravy.

urnaje se celkem zúčastnily 4 týmy – HC Vítkovice, HC Olomouc, RT TORAX a domácí Ďáblíci Nový Jičín. V režimu „každý s každým“ na 2 x 20 minut se porubští hráči utkali nejprve s olomouckým soupeřem. První část utkání dopadla smírně 1:1, v druhé části se podařilo soupeři během několika minut odskočit na průběžných 5:1. Ačkoliv bylo utkání herně vyrovnané, porubský tým již skóre nedokázal korigovat.

Hned následující zápas turnaje odehráli hráči RT TORAXu proti domácím Ďáblíkům. Stejně jako v předchozím utkání i zde úvodní část dopadla smírně, tentokráte 2:2. Domácí Nový Jičín se ujal vedení postupně 2:0, dvěma brankami v závěru 1. poločasu ale porubští hráči dokázali skóre dorovnat. V druhém poločase se z pohledu skóre dařilo jen domácím. Třemi brankami dovedli utkání do závěrečného vítězství 5:2.

V posledním zápase se hráči RT TORAXu utkali s vítkovickou Riderou. Celkový vítěz turnaje HC Vítkovice v utkání po poločasech 8:0 a 3:0 zvítězil 11:0.

Sedmáci na turnaji celkově obsadili 4. místo. V předzávodním období ale o výsledek jde tzv. až na posledním místě, všichni hráči žádné z utkání tzv. nevypustili. V individuálních oceněních získal cenu nejlepšího obránce turnaje Marian Kacíř.

Pod vedením trenérů Mariána Kacíře a Tomáše Potěšila se sedmáci nadále budou intenzivně připravovat na blížící se mistrovská utkání.