Na mezinárodním turnaji Karpatské ligy U18 obsadili dorostenci HC RT TORAX páté místo

Gabriela Juříková, 16.04.2023
Ligové zápasové vytížení je už dávno minulostí, ale brusle ještě neodpočívají. Leckterá hokejová kategorie totiž uzavírá sezónu na turnajích. A díky pozvání KMHL U18 si druhý dubnový víkend zahráli turnajové mezinárodní zápasy i porubští dorostenci na ledě Jastrzębie-Zrój. Přestože byli porubští hráči skoro o tři roky mladší, dokázali v zápasech starším soupeřům konkurovat.

14. – 16. dubna se odehrál závěrečný turnaj Karpatské mládežnické hokejové ligy v kategorii U18.

„V plánu byly 4 turnaje, bohužel se nám nepodařilo najít dostatek vhodných termínů. Pokud se i něco našlo, pořád to některým týmům nevyhovovalo. Stejně jako je tomu i teď, když se z důvodu nedostatečného počtu hráčů nemůže zúčastnit rumunská Corona Brašov, takže jsme doplnili počet účastníků hostujícím týmem HC RT TORAX Poruba" vysvětlil Peter Kločanka, ředitel KMHL a pokračoval: "Vzhledem k tomu, že se odehrají jen 3 turnaje, jsme se po dohodě s kluby rozhodli, že titul Šampiona Karpatské mládežnické hokejové ligy v kategorii U18 získá nejúspěšnější tým třetího kola. To znamená družstvo, které během víkendu získá nejvíce bodů."

A jak se dále na webu Carpathian junior hockey league píše, týmy si na základě pořadí po úvodních dvou turnajích "přinesly" do Jastrzebia bonifikaci. Tychy začal víkend se 3 body, JKH Jastrzębie se dvěma a Žalgiris s 1 bodem. Ostatní družstva začala s nulou. Hráči Poruby se jako host nemohli stát vítězem záverečného turnaje KMHL.

Trenéři Suchánek a Bahník odehráli s týmem během tří dnů šest utkání, která se hrála na dva poločasy. Každý dvacet minut čistého času.