SEZONA 2024/2025: Extraliga dorostu nalosována! HC RT TORAX Poruba začíná doma se Zlínem

SEZONA 2024/2025: Extraliga dorostu nalosována! HC RT TORAX Poruba začíná doma se Zlínem

Gabriela Juříková, 06.06.2024
Extraliga dorostu odstartuje v pátek 6. září a poslední kolo základní části bude odehráno v sobotu 14. prosince. Systém soutěže se nemění, deset týmů ve skupině se střetne tříkolově, takže 27 kol. Ovšem v nových herních dnech!

Místo čtvrtků se bude hrát v pátky s tradičními sobotami. Počítá se i se dvěma pondělky.


Porubští dorostenci rozehrají soutěž 6. září doma se Zlínem a základní část zakončí 14. prosince v Pardubicích. K tradičním soupeřům ale přibyl jeden z velké dálky…

Olomoucké kohouty ve skupině Východ nahradí Kohouti z Tábora. Vzdálenost 350 kilometrů budou porubští dorostenci absolvovat v sezóně dvakrát. V pátek 27. září a ve vloženém pondělním kole 11. listopadu hned po reprezentační přestávce (27. října – 10. listopadu).
Přelom listopadu a prosince bude pro hráče U17 prověrkou výkonnosti i odolnosti. V rozpětí čtyř dnů odehrají tři utkání. Po klasickém pátku a sobotě je čeká druhé herní pondělí - 2. prosince. Svěřenci trenéra Tomáše Potěšila jej odehrají v Hradci Králové.

Po základní části se obě skupiny rozdělí napůl. Navazující nadstavby nabízí dvoukolová střetnutí, což je dalších 18 duelů, do kterých se samozřejmě dosavadní výsledky z první části nepřenesou. Systém zůstává stejný jako v předešlých sezonách. Pět nejlépe umístěných, resp. deset, bude hrát o umístění pro playoff, pět, resp. deset, hůře umístěných se utká o dvě postupová místa. Poslední tým sestupuje do Ligy dorostu.

SLOŽENÍ skupiny VÝCHOD:
HC RT TORAX Poruba
Berani Zlín
HC Kometa Brno
HC Dukla Jihlava
HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Tábor
Mountfield HK
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec
HC ZUBR Přerov

Úplný rozpis utkání bude na webu zveřejněn v nejbližších dnech. Může ovšem i v průběhu sezony doznat menších změn po dohodách mezi kluby.